Kamil mistrzem Polski

• 1.08.2018, 08:26
  • Jolanta Wojczulis
Podczas augustowskiego Międzynarodowego Konkursu na Nartach Wodnych „Lotto Netta Cup” został najlepszym skoczkiem w kategorii open, wywalczył również złoto w Mistrzostwach Polski w slalomie na nartach wodnych za motorówką. Kamil Borysewicz, bo to o nim mowa, dwa tygodnie temu odniósł kolejny sukces.

Kamil Borysewicz, światowej klasy zawodnik, który w Augustowskim Klubie Sportowym Sparta trenuje już ponad 10 lat, był faworytem do złota na Mistrzostwach Polski w Skokach na Nartach Wodnych, które dwa tygodnie temu odbyły się w Żninie. Utytułowany zawodnik Sparty nie zawiódł. Wywalczył złoty medal w kategorii open, skacząc w eliminacjach 45, 8 m a w finale 48, 2 m . Drugi w tej kategorii był również zawodnik Sparty Erwin Zawadzki skacząc na odległość odpowiednio 45,7 oraz 44,2 m.

Bardzo dobrze poradziła sobie kolejna, bardzo obiecująca zawodniczka Sparty, Maja Piątek, w kategorii open kobiet wywalczyła bowiem brązowy medal, a w kategorii U14 dziewcząt była najlepsza.

Brązowy medal w kategorii U14 chłopców wywalczył też Jakub Karpiński.

Gratulujemy naszym zdolnym narciarzom i życzymy kolejnych sukcesów.