Złoto dla augustowian

• 24.07.2018, 09:33 (aktualizacja 25.07.2018 11:25)
  • Beata Perzanowska
Przez dwa dni na jeziorze Białym odbywały się Mistrzostwa Polski w slalomie na nartach wodnych za motorówką. W zmaganiach startowało 20 zawodników. Mistrzem Polski została augustowianin Kamil Borysewicz. Złoto zdobyła też mieszkanka Augustowa Maja Piątek. Srebrny medal wywalczył także Igor Domaszewski z Augustowa.

Beata Perzanowska

Mistrzostwa trwały przez dwa dni, 13 i 14 lipca. Zmagania odbywały się na jeziorze Białym, w zatoce tartacznej. W slalomie wzięło udział 20 zawodników z Augustowa, Szczecina, Bytomia, Warszawy, Redy i Jaworzna. Sportowcy zmagali się w kilku kategoriach wiekowych. Zawody rozgrywano w kategorii open mężczyzn i kobiet. Startowały też dziewczyny do lat 14, 17 i 21. Młodzi panowie zmagali się w kategoriach wiekowych do lat 14, 17 i 21. W zawodach uczestniczyli też zawodnicy w wieku 35, 45 i 55 lat. Mistrzostwa zdominowali augustowianie, bo właśnie do nich trafiły najważniejsze trofea. Dwoje zawodników augustowskiej Sparty zdobyło tytuł mistrza. Złoto w kategorii open trafiło do Kamila Borysewicza. Złoty medal zdobyła także Maja Piątek, która startowała w kategorii U14. To nie jedyny tytuł jaki zdobyli augustowscy spartanie. Srebrny medal wywalczył również Igor Domaszewski w kategorii U14 Chłopców. Trenerem naszych zawodników jest Maciej Krzywiński. Zawody zorganizował Augustowski Klub Sportowy Sparta w Augustowie. Podczas ceremonii zakończenia zawodów medale wręczał burmistrz Augustowa Wojciech Walulik i wiceprezesowie augustowskiej Sparty Zdzisław Sadowski i Krzysztof Andruszkiewicz.