Odzież robocza
Odzież robocza
Odzież robocza

Polonistka z pasją  

Polonistka z pasją Janina Pietrzak wraz ze swoimi uczniami podczas jednego ze spotkań klasowych.
Kiedy rozpoczęła przygodę związaną z uczeniem języka polskiego miała zaledwie 17 lat. Jej uczniowie byli więc prawie jej równolatkami. Od tej pory minęło już ponad 60 lat. Mowa o Janinie Pietrzak, która nauczała miłości do literatury i poprawnej polszczyzny co najmniej ponad 20 roczników augustowian.

Beata Perzanowska

Odzież robocza
Odzież robocza
Odzież robocza

Zaproszenie na spotkanie klasowe dawnych uczniów augustowskiego technikum otrzymałam od Jarosława Kłoczko. Powiedziano mi, że uczestniczyć w nim będzie niesamowita osoba. Nauczycielka języka polskiego. Postać niezwykle barwna i uwielbiana przez pokolenia byłych uczniów. Kobieta z ogromną pasją i miłością do młodzieży. Janina Pietrzak, choć już ma ponad 80 lat, pamięta wiele szczegółów ze swojej edukacyjnej pracy. Co ciekawe pamięta swoich uczniów, których przez lata w jej pracy przewinęło się mnóstwo.

-Kiedy zaczęłam uczyć byłam w bardzo młodym wieku –zdradza bohaterka tego artykułu. –Zdałam maturę jak nie miałam jeszcze 17 lat. Zaczęłam uczyć w szkole ćwiczeń, mieszczącej się w późniejszym Liceum Pedagogicznym w Augustowie. Obecnie znajduje się tam siedziba II Liceum Ogólnokształcącego. Wówczas w ciągu miesiąca przeprowadzałam kilkanaście lekcji pokazowych. Uwielbiałam uczyć i nigdy nie narzekałam, chociaż pracowałam w wielu różnych szkołach. Stosunek do uczniów zawdzięczam swoim jeszcze przedwojennym augustowskim nauczycielom.

Beata Perzanowska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe