Odzież robocza
Odzież robocza
Odzież robocza

Burmistrz ofiarą polityki PiS 

Burmistrz ofiarą polityki PiS
W czwartek oddamy w Wasze ręce najnowsze wydanie Przeglądu Powiatowego. Warto udać się do kiosku, gdyż najciekawsze teksty zamieszczamy jedynie w wydaniu papierowym. Przy średniej cenie tygodników w Polsce, która oscyluje w granicach 6-7 zł, cena Przeglądu Powiatowego jest niezwykle przystępna. Za nasz tygodnik zapłacisz raptem równowartość jednego piwa. I to ze sklepu. Bardzo zachęcam do wypicia jednego piwa mniej, kupienia Przeglądu Powiatowego i lektury ciekawych artykułów o tym co dzieje się w Augustowie.

Krzysztof Przekop

Jeśli ktoś myśli, że wielka polityka go nie dotyczy, wcześniej czy później musi obudzić się z błogiej nieświadomości. Może to być podwyżka cen benzyny, bo tak chciał rząd, może być obniżenie pensji bo rząd tak postanowił. Dodatkowe wynagrodzenia dla ministrów PiS spowodowały spadek poparcia dla tej partii. Kierownictwo postanowiło ratować słupki poparcia kosztem samorządowców. Ofiarą polityki wizerunkowej PiS okazał się w Augustowie burmistrz. Inne samorządy poradziły sobie z nowymi przepisami i burmistrzowie i wójtowie nie stracili na reformie. W naszym mieście, gdzie większość w radzie jest wrogo nastawiona do burmistrza, skończyło się kolejną awanturą. Walkę radnych z burmistrzem opisał dla Was Bartosz Lipiński w artykule „Burmistrz ofiarą polityki PiS”. Artykuł jest dostępny wyłącznie w wersji papierowej.

Krzysztof Przekop
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (39)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
PO, NM, teraz PiS?
PO, NM, teraz PiS? 17.07.2018, 21:31
Nosił wilk razy kilka. Najpierw kandydat PO, potem niby z niezależnymi bo najłatwiej się było przykleić. Teraz widać sympatię z PiS. Chorągiewki mają to do siebie, że ustawiają się zgodnie z wiatrem.
Mają też inne cechy...
Netta
Netta 15.07.2018, 10:34
Burmistrz w wyborach w 2010 do sejmiku woj. podl. startował z list KW Platformy Obywatelskiej, nie dostał się do sejmiku.
Wyborca
Wyborca 16.07.2018, 11:58
Już było o tym, ktoś pytał, ktoś odpowiedział w wątku "Burmistrz ograł radnych" - skaczesz z watku na wątek te samo piszesz, tak startowała i miał dobre wyniki jak na początkującego. cytuję wpis w temacie
"Wyborca 8.07.2018, 21:54
Nie był członkiem PO ale jako niezrzeszony startował z tej listy do rady miasta oraz sejmiku. Był radnym miejskim, do sejmiku uzyskał około 2000 głosów co okazało się za mało."
pamiętamy
pamiętamy 16.07.2018, 11:09
Zmienia ugrupowania jak mu pasuje. Zobaczył, że jest grupa młodych z dobrym programem to poszedł do Naszego miasta się przytulić, żeby go burmistrzem zrobili. Potem PiS wygrał wybory i urósł w siłę, to wybrał nowych kolegów. Taki człowiek, już teraz wiadomo
Olka
Olka 12.07.2018, 21:54
Skoro, jak widać na rozmaitych wydarzeniach, burmistrz sympatyzuje z PiS a wolą posłów PiS było obniżenie wynagrodzenia samorządowcom to należało to przyjąć z pokorą i pozwolić na obniżenie. Nie rozumiem jak można domagać się takich samych poborów, przecież to wbrew idei reprezentantów suwerena. Czy to jest prawość i sprawiedliwość, żeby coś niby obniżać a w gruncie rzeczy pozostawiać bez zmian? Fuj fuj fuj
einstein
einstein 17.07.2018, 16:59
bo to taka nowa teoria względności, niby dla mieszkańców, niby dla miasta ale hajs musi grać.
Tomm
Tomm 13.07.2018, 12:07
JOlka olka pamiętasz te lato .... gdy pisałaś tak mi źle....urwij się choćby zaraz coś ze mną zrób....
Ciężko strawne
Ciężko strawne 12.07.2018, 12:07
Start z list PO, start z list NM, a teraz jaki bedzie nowy wybór ? Przypomina mi sie niejaki poseł Kamiński byl w Pis, Po, UED smieszna ta nasza lokalna polityka.
Polkasd
Polkasd 12.07.2018, 15:54
z ambony..... :)
Wika
Wika 12.07.2018, 14:51
Byłby start z PiS. Ale z PiS dogadał się Dobkowski. I PiS i nm Walulika kochają inaczej, dlatego może być trudno.
ja
ja 17.07.2018, 17:00
każdy kto potrafi myśleć to wyciąga wnioski
Wyborca
Wyborca 13.07.2018, 12:08
Powodzenia Tomku, niech cię PiS zmienia .....
Kolo
Kolo 13.07.2018, 10:25
Uczył Marcin Marcina ...................
T.M.
T.M. 12.07.2018, 23:29
A skąd ty wiesz , kto się z kim dogadał?
Sieńko na burmistrza!
Sieńko na burmistrza! 11.07.2018, 11:25
Czy to prawda że pan Sieńko ma startować na burmistrza? To bardzo dobry kadydat. Jestem za :)
Wyborca
Wyborca 11.07.2018, 10:25
Wrogo? Bo patrzą na ręce? I pytają? Nie wiem czy Pan dziennikarz ogląda te same obrady co ja, czy tylko tytuł zaczepny specjalnie napisał. Jestem dumna ze mam takich przedstawicieli w radzie i mają mój głos
Znowu artykuł sponsorowany?
Znowu artykuł sponsorowany? 11.07.2018, 09:51
Jak nie zwycięsca to poszkodowany?
tttt
tttt 11.07.2018, 07:58
proponuję zakaz sprzedaży alkoholu i piwa nad wodą, jak to jest piwo się leje na rybackiej obok plac zabaw i teraz baza kajakarzy, po to aby do Bielawskich było blisko na piwo ? coś tu jest nie tak.Na tej ulicy już nie ma spokoju, towarzystwo załatwia się gdzie chce, pod płotami mieszkańców, brak toalet, ale Pani radna problemu nie widzi. Spać przy otwartym oknie już nie można,pijackie krzyki i awantury pod oknami mieszkańców.No cóż radnym wszystko wolno,Ciekawa jestem czy już zlikwidowali zeszyt na który radni brali na kreskę alkohol.
anna
anna 11.07.2018, 07:17
Jest zbyt grzeczny i nie pasuje do całej reszty, Panie Wojtku niech Pan się nie zmienia
Okadzony
Okadzony 14.07.2018, 14:06
To wiadomo, że władza przyciąga różnej maści potakiwaczy i pochlebców. Trzeba uważać, żeby nie dać się "zwieść" wierząc w swoją wyjątkowość i nieomylność w każdym temacie. To jedna z najtrudniejszych rzeczy z którymi władza musi się zmierzyć.
markos
markos 13.07.2018, 21:38
Brawo @anna dokładnie tak jest ... brakowało mi takiej oceny jego osobowości a reszta ? .. czy mamy się z tego cieszyć ? A Pan , Panie Wojtku ..NIE ZMIENIAJ SIĘ
Gladys
Gladys 16.07.2018, 09:15
Zmień się Wojtek. Trzeba mieć trochę cięższą rękę do ludzi. Grzeczni uważani są przez większść za słabych i zaczynają się rządzić.
markos
markos 16.07.2018, 13:16
Kultury osobistej wyniesionej z domu nie da się zmienić i to działa także w drugą stronę . W "słabości " pana Wojtka tkwi siła o czym świadczy , jak już pisałem wcześniej ilość nieprzychylnych mu osób i wiadra pomyj które na niego są wylewane ... Panie Wojtku .. nie zmieniaj się .
markos
markos 14.07.2018, 09:24
Dodam jeszcze , że ilość wrogów świadczy o Pana sukcesie , panie Wojtku ..dlatego ... nie zmieniaj się
Na litość Boską
Na litość Boską 14.07.2018, 17:09
Ilość wrogów świadczy o sukcesie? A zapis o tym, żeby się nie zmieniać znaczy, że im więcej wrogów tym lepiej? Zaiste wyjątkowa ideologia, szczególnie przy stanowiskach zajmowanych w drodze wyboru.
Wyborca
Wyborca 16.07.2018, 12:01
takich tak, bo są specyficzni...
Endi
Endi 14.07.2018, 20:56
Markos niejednokrotnie wykazała się przewrotną logiką, Rozgrywa między frakcjami. niby chwali ale de facto deprecjonuje. Jest za a nawet przeciw
markos
markos 15.07.2018, 22:55
Nie frakcja się liczy tylko człowiek ..w PiSie też się zdarzają porządni ludzie ..
markos
markos 14.07.2018, 20:05
Jest zbyt grzeczny i nie pasuje do całej reszty jak zauważyła @anna i takim pozostanie . Nie poddał się tym , którzy chcieli go sobie "ułożyć" i w tym kontekście to jest jego sukces , tym większy ilu ma przeciwników. Na litość boską , nie kumasz ?
Bono
Bono 16.07.2018, 09:27
Ale ty Markos wiesz że chamstwo zawsze lepiej się rozpycha łokciami? I najczęściej uzyskyje co chce bo ludzie nie chcą otwarcie się sprzeciwiać, najczęściej z konformizmu lub poczucia niemocy i niewiary we własne siły a część być może upatrując interesu. A lbo ze zwykłego wyuczonego lenistwa.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 11.07.2018, 05:01
Bielawska-radna, jak pod siebie i swoje interesy przeforsowała pomysł likwidacji ogródków piwnych w centrum to już nikt nie widzi. Zakazem handlu w centrum, pod pretekstem dbania o mieszkańców wszystkich turystów zgarnęła do siebie!
Antytroll
Antytroll 11.07.2018, 09:06
Piękne pomówienie i kłamstwo, mam nadzieję że poniesiesz konsekwencje prawne swoich słów. W centrum stoją ogródki i możesz tez w każdej chwili postawić swój ogródek jeżeli masz pomysł na sprzedaż piwa pod parasolkami w tym miejscu.
ma mój łos
ma mój łos 12.07.2018, 17:19
Po prostu " Strach się bać , je , je... " jedenaście lat temu powstała ta piosenka lecz słowa jakże aktualne ... https://youtu.be/bgKtCXDikCA
markos
markos 11.07.2018, 07:43
Kładka nad Nettą też jest "nie po drodze" ...
August
August 10.07.2018, 18:57
Ofiarą to on jest ale nie z powodu obniżenia wynagrodzenia ale z powodu chodzenia na pasku pisowskiego posła
Augustin
Augustin 16.07.2018, 12:07
kto inny z rządu pomaga tutaj? wymieńcie osoby i zasługi bo możliwe że nie wiem. Mamy z Augustowa radnych sejmiku województwa i co z tego mamy? jakie profity? jakie starania dla Augustowa i przysporzenia?
samorządność
samorządność 16.07.2018, 14:31
Mam wrażenie, że niektóre samorządy wręcz unikają mieszania się polityki w ich sprawy, takie mam osobiste spostrzeżenia. Ciekawe dlaczego? Nie chcą , żeby im ktoś pomagał, a może rozumieją, że w życiu nie ma nic za darmo?
KOS
KOS 16.07.2018, 22:03
Jasne niech będzie że unikają. I dlaego Augustów został za Suwałkami Ełkiem. Te dostały strefę dawno temu i teraz odcinają kupony a my dopiero zaczynamy. Sprawy uzdrowiska też tyle czasu były nieuporządkowane. Ile pieniędzy z marszałkowskiego i programów transgranicznych poplynęło do tych miast a ile do nas?
Alek
Alek 16.07.2018, 23:04
Augustów w latach 1994-2007tyle pieniędzy pozyskał że sąsiednie samorządy brały Augustów za przykład, niestety po roku 2007 jak doszły do władzy nieudacznicy niestety Augustów się cofa, następcy nie pozyskali nawet jednej dziesiątej z tamtego okresu mimo że możliwości były większe..... Niestety

Pozostałe