Odzież robocza
Odzież robocza
Odzież robocza

Burmistrz ograł radnych 

Burmistrz ograł radnych
W czwartek oddamy w Wasze ręce najnowsze wydanie Przeglądu Powiatowego. Warto udać się do kiosku, gdyż najciekawsze teksty zamieszczamy jedynie w wydaniu papierowym. Przy średniej cenie tygodników w Polsce, która oscyluje w granicach 6-7 zł, cena Przeglądu Powiatowego jest niezwykle przystępna. Za nasz tygodnik zapłacisz raptem równowartość jednego piwa. I to ze sklepu. Bardzo zachęcam do wypicia jednego piwa mniej, kupienia Przeglądu Powiatowego i lektury ciekawych artykułów o tym co dzieje się w Augustowie.

Krzysztof Przekop

Od października 2017 r. mamy we władzach miasta silny konflikt. Podczas wyborów w 2014 roku burmistrz i radni spijali słowa ze swoich ust, stanowili zgraną drużynę, której plany sięgały kilku kadencji. Przez trzy lata drużyna Naszego Miasta nie popełniła żadnego błędu, burmistrz był bez skazy, a każda jego decyzja bezbłędna. Taki obraz rysowała sprawna maszynka propagandowa rządzącej większości.

Ten sielski przekaz zazgrzytał w chwili, gdy burmistrz opuścił klub Nasze Miasto. Zaraz potem dotychczasowi przyjaciele i sojusznicy zostali śmiertelnymi wrogami. Przez pierwsze tygodnie wydawało się, że to już koniec burmistrza Walulika. Plotki jakie wówczas krążyły po mieście kończyły kadencję burmistrza jeszcze przed nowym rokiem. Okazały się jednak nieprawdziwe. Wojciech Walulik wziął sprawy we własne ręce, odciął się od radnych i zaczął rządzić po swojemu.

W mojej ocenie konflikt z Naszym Miastem uwidocznił, że burmistrz Walulik jest twardym politykiem. Przyjął ciężkie ciosy od byłych przyjaciół i mimo chwilowego osamotnienia nie dał się ograć. Obecnie dysponuje własną ekipą i nie popełnia większych błędów. Przy okazji pokazuje radnym Naszego Miasta ich miejsce w szeregu. Z całą pewnością będzie się liczył w wyborach na jesieni.

Bartosz Lipiński w tekście „Burmistrz ograł radnych” odsłania najnowszy rozdział sporu niedawnych sojuszników. Bardzo polecam ten artykuł.

Krzysztof Przekop
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (107)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Typowy polytyk
Typowy polytyk 11.07.2018, 09:17
PO, NM, zaraz cos nowego i tak w kółko można startować. Moze za rok Psl albo Palikot?
Ronin
Ronin 10.07.2018, 08:59
Niech wygra ktoś zrównoważony komu pochlebstwa nie są jak tlen potrzebne do życia. Żeby nie było że kto lepiej i częściej kadzi ten jest wyrocznią i faktycznie rządzi. To bardzo demoralizujące dla pracowników.
To by była demoralizacja, czy eldorado?
To by była demoralizacja, czy eldorado? 13.07.2018, 10:42
Umiejący "kadzić" i znający tę "słabość" władzy mieliby raj na ziemi - załatwiliby co chcieli, usunęli ludzi, którzy im nie pasują i to nie swoimi rączkami - normalnie raj.
Ważne
Ważne 13.07.2018, 09:14
Kogoś kto szanuje pracę innych i ceni ich doświadczenie, umiejętność podejmowania decyzji, nawet wówczas, gdy być może są błędne, ale wie, że są podejmowane.
Lepiej bym tego nie ujął
Lepiej bym tego nie ujął 10.07.2018, 12:39
Trafione w 10. Szeptacze, a głównie szeptuchy, nie mieliby co robić.
Sąsiad
Sąsiad 9.07.2018, 22:55
Jak ograł, jak absolutorium przecież nie dostał!
Cyrk na kółkach
Cyrk na kółkach 7.07.2018, 09:20
Na burmistrza ale Wąchocka może? Polecam przyjść w poniedziałek do burmistrza na przyjęcie interesantów, mozna wtedy przekonać się o jego umiejętnościach na żywo. Powiem szczerze, że bylem w szoku po tym co usłyszałem.
kto kogo
kto kogo 5.07.2018, 08:54
A czy przypadkiem nie było tak, że radni nm kazali spadać burmistrzowi po tym, jak dowiedzieli się o molestowaniu przez niego jakiejś urzędniczki? Może taki jest prawdziwy powód sporu. Kto mi odpowie?
Zoooonk
Zoooonk 6.07.2018, 10:17
Ha ha znowu wraczasz do swoich kłamstw? Nieudało się wam go zastraszyć co? Podał tą niby ofiarę na policję i a sąd ustalił że była pani sekretarz nagrywając rozmowy nie działała w stanie zagrożenia i tzw wyższej konieczności i nie broniłavżadnego dobra chronionego prawem.
Racja
Racja 11.07.2018, 10:27
Bo ustalił ze działała legalnie, przyznał jej racje
Kalina
Kalina 11.07.2018, 17:50
"Pleć pleciugo byle dłuuugooo" o to przecież chodzi w tej bajce, trzeba dojechać medialnie na tym do jesieni ;)
zlota rybka
zlota rybka 6.07.2018, 23:42
Prawda. burmistrz zawsze krok przed nm. To był genialny manewr to opuszczenie szeregów nm. Zostali jak baba na rozbitym korycie w bajce o złotej rybce. Bo tez jak w tej bajce popadli w pychę i chcieli rządzić absolutnie.
Wiarygodność
Wiarygodność 7.07.2018, 11:27
A czy to prawda, że Burmistrz był wcześniej w PO? Następnie w NM, a teraz ...
markos
markos 9.07.2018, 19:34
Czy to prawda że 3/4 PiSowskiej wierchuszki było w PZPR ... ktoś na nich głosował i ponownie zagłosuje .. czyżby komuniści ?
Wyborca
Wyborca 8.07.2018, 21:54
Nie był członkiem PO ale jako niezrzeszony startowaĺ z tej listy do rady miasta oraz sejmiku. Był radnym miejskim do sejmiku uzyskał około 2000 głosów co okazało się za mało.
Wyborca
Wyborca 9.07.2018, 09:34
Jeżeli startowa z listy PO do znaczy że program odpowiadał ale cóż zdradził PO i Nasze Miasto...... zdradzi innych a przede wszystkim mieszkańcow, mam nadzieję że mieszkańcy już się nie nabiorą....
Ed
Ed 4.07.2018, 19:40
Żeby nie wybory za 4 miesiące to podobno Nad tymi bez absolutorium wisialoby referendum o odwołanie burmistrza
Studenci
Studenci 6.07.2018, 23:05
Walulik na burmistrza :)
Kolombo
Kolombo 6.07.2018, 22:18
Referendum też trzeba uchwalić ;) a to dopiero początek drogi a i wynik referendum mógłby zaskoczyć inicjatorów
Bingo
Bingo 6.07.2018, 12:56
Najpierw musielibyście uchwalić to nieudzielenie absolutorium.....
Chyba radni go ograł jak zwykle
Chyba radni go ograł jak zwykle 4.07.2018, 19:36
Ale mi i ograł absolutorium nie dostał ot i wielki sukces. A i odwłac się nie może i na to bardzo drogi mecenas z Ełku nie pomoże.
 Mecenasi z UM odpowiedzcie ludzim.
Mecenasi z UM odpowiedzcie ludzim. 6.07.2018, 10:31
Mecenas jakoś milczy .... A jako znawca i zatrudniony w UM nie powinien odpowiedzieć na takie zamieszanie interpretacyjne w sprawie nieuchwalenia nieudzelenia absolutorium? Wiadomo że nie udało się uchwalić nieudzielenia ale co to prawnie oznacza jak skutkuje? Mieszkańcy miasta zasługują na jakąś informację w tej sprawie od miasta. Czy macie nas gdzieś ?? Mamy dość gardłowania krzykaczy nm. Chcemy jasnej rzetelnej informacji.
Yoko
Yoko 10.07.2018, 08:00
Mecenas nie ma czasu, gra w programie "ktokolwiek widział, ktokolwiek wie..."
Czy to artykuł sponsorowany?
Czy to artykuł sponsorowany? 4.07.2018, 16:13
Zazwyczaj są dwie "strony medalu", a szczególnie w polityce nic nie jest albo białe albo czarne.
Karol
Karol 4.07.2018, 15:32
Zmienić i to koniecznie na kogoś innego! Naprawa głupiej lampy trwa 2 miesiące, tylko obietnice ciągłe...
markos
markos 4.07.2018, 20:54
Lampa nie jest "głupia" ...to po pierwsze , po drugie aby naprawić lampę byle kto tego nie zrobi. Zwykłą żarówkę na klatce schodowej według przepisów powinien wymieniać elektryk z uprawnieniami a nie przykładowo gospodarz domu. Wymagamy od rządzących aby byli od wszystkiego ..niestety w cywilizowanym świecie tak to nie działa . Profesjonalizm przede wszystkim i procedury ... jeżeli tego nie ma to jest to co jest ...
wstyd Panie wstyd
wstyd Panie wstyd 4.07.2018, 12:39
chciałbym wreszcie zapytać o to co jest prawdą, na mieście usłyszałem że aktualnie nastąpiło wyjątkowe zainteresowanie radnymi - oczywiście anonimy które wiadomo kto pisze, każda kontrola oczywiście nie stwierdza żadnych uchybień. Donosy do nadzoru na Bielawskich, zamknięcie parkingu obok ich restauracji co jest żenujące bo akurat Fisza na tym najbardziej straciła - nie ma żadnego parkingu, a restauracji u nas jak na lekarstwo, donosy na dobkowskiego, kontrole u kleczkowskich, kontrola u śleszyńskiej - wszystko na podstawie "anonimów" - taki mamy desant ełcki? czy taką porutę robimy z poważnego Urzędu? wiekowi radni, wiekowi "doradcy" a zachowują się jak dzieci..... w piaskownicy .....
Dhsnnd
Dhsnnd 4.07.2018, 23:34
Jest jeszcze gorzej niż myślisz
Wyb
Wyb 4.07.2018, 10:20
Tymczasem Walulik nie ma z kim przegrać. No chyba że Dobkowski i Karolczuk zapisza się do PiS. Bo prawie zapisani juz są.
Pycha idzie tuż przed upadkiem
Pycha idzie tuż przed upadkiem 7.07.2018, 11:40
Nie mów hop, zanim nie przeskoczysz. To objaw pychy, takie zakładanie, że nie ma z kim przegrać. Spokojnie. Życie bywa zaskakujące, a wybory rządzą się swoimi prawami, dlatego okres przedwyborczy jest tak "wrażliwy" na błędy.
 Student
Student 6.07.2018, 12:21
i stąd te wściekłe ataki, prymitywne i niemerytoryczne. wstyd. Oto z czym mamy do czynienia. To przedsmak tego co mają do zaoferowania. zaraz kończę studia i nie chcę wracać jeżeli tacy ludzie mieliby kreować rzeczywistość w moim mieście.
Wiarygodność
Wiarygodność 4.07.2018, 16:09
Czy to prawda, że w RM są radni, którzy startowali z list PIS, ale w PIS nie są?
Oko
Oko 4.07.2018, 20:05
To chyba pytanie do szefa struktur Pis w Augustowie...
Lilo
Lilo 4.07.2018, 08:33
Walulik na. Burmistrza !
Już kampania?
Już kampania? 4.07.2018, 08:18
Mam pytanie, czy kampanię już oficjalnie można prowadzić? Można już pisać kto na kogo będzie startował?
Mecu
Mecu 4.07.2018, 15:26
W wielu samorządach w tym sąsiednich kandydaci dawno publicznie się zadeklarowali. Nie ma obowiązku trzymania tego w tajemnicy chyba że ktoś nie jest pewien jeszcze
Baraki
Baraki 3.07.2018, 23:32
Oby kogoś nowego wybrali ludzie na burmistrza
markos
markos 4.07.2018, 20:57
A ty nie jesteś "ludź"... ? rusz cztery litery i ,nie na działkę i na grila lecz do urny wyborczej i pokaż co potrafisz a później wal w szyję ile wlezie
Mecc
Mecc 3.07.2018, 22:21
Walulik na Burmistrza
wyborca
wyborca 4.07.2018, 14:51
Za krzywdy ludzkie dosięgnie i go sprawiedliwość !
On tez będzie miał bezsenne noce .....
Kos
Kos 8.07.2018, 23:23
jakiś dżihad tu uprawiasz?
Życzliwi
Życzliwi 6.07.2018, 11:22
Wszystkiego dobrego kochana, duuużo zdrowia. Niech cię Bóg błogosławi i da pokój serca i łagodny sen.
Dziękuję kochani
Dziękuję kochani 11.07.2018, 11:24
To nie ja umieściłam ten komentarz o krzywdzie, ale dziękuję za wsparcie - za to, że chcecie wspierać w każdej formie. Jeszcze niedużo osób wie co mnie spotkało, ale odzew "z miasta" jest naprawdę budujący - głównie niedowierzanie, jak ktoś mógł mnie tak potraktować.
Bogusław
Bogusław 11.07.2018, 15:01
Tutaj już panuje jakaś totalna schizofrenia .. :) :) w sumie nie wiadomo czy to grupa wsparcia anonimowych pokrzywdzonych czy nauczki quasi rekolekcyjne...patrząc na te wahania nastrojów to już się niczemu nie dziwię
Wyborca
Wyborca 10.07.2018, 09:40
Chyba raczej kochany! Nie rozumiem skąd taka poufność i troska?
Dziękuję wszystkim za to duchowe wsparcie :)
Bardziej potrzebuje poczucia sprawiedliwosci w decyzjach władzy wybranej w wolnych wyborach!
A tu taki lans, konferencje, szerokie usmiechy obiecanki, zachłyśnięcie się sukcesem! Jednym slowem kampania wyborcza!

Nic samo się nie zrobi
Nic samo się nie zrobi 10.07.2018, 11:59
Wyborco z tego co piszesz wynika, że zmieniono twój los, a czy ty wiesz, że już jesienią też będziesz miał możliwość zmieniania losu po przez postawienie krzyżyka na karcie do głosowania? No, ale jeden to za mało. Rozmawiaj z rodziną, znajomymi, przedstawiaj swój punkt widzenia, postaraj się, żeby słuchali tego co mówisz bez nadmiernego eksponowania przy tym emocji. Zauważ, że nawet tu założono, że to kobieta pisze. Nawet wytypowano która to może być, stąd poufałość i przesłanie dla niej Bożego błogosławieństwa.
Wyborca
Wyborca 10.07.2018, 14:58
Otóż to! Mam liczna rodzinę i duże grono znajomych i wszyscy doskonale mnie znają i wiedzą jak zostalem niesprawiedliwie potraktowany przez wladze wybrana w wolnych wyborach (przepraszam że siè powtarzam) . Zamierzam to wykorzystac. Oczekuje od burmistrza i radnych by wszyscy mieszkancy miasta byli jednakowo waźni żeby nie bylo podzialu na mlodziakow starszakow na dobrych i nie dobrych.Pani Katoliczko modl się o sprawiedliwa władzę.
W takiej malej społecznosci powinniśmy wybierac czlowieka nie partię! Lans z wyźszych wladz jest tak irytujacy że trzeba byc slepym by tego nie zauwaźyć.
emeryt
emeryt 5.07.2018, 07:24
Brawo popieram. Bóg nierychliwy ale sprawiedliwy.
Mieszkanka
Mieszkanka 10.07.2018, 08:04
W przypadku emererytów bywa, że bardziej....
Sprawiedliwy
Sprawiedliwy 10.07.2018, 14:03
Szanowna pani mieszkanko jest rychliwy jednakowo dla wszystkich ........
M
M 10.07.2018, 10:12
...rychliwy ;)
Katoliczka
Katoliczka 4.07.2018, 21:52
Takie trwanie w poczuciu krzywdy (słusznym, czy nie - w to nie wnikam) może ciebie zniszczyć. Jeżeli jesteś osobą wierzącą polecam słuchanie kazań ks. Pawlukiewicza. Co się stało się nie "odstanie", "ratuj" siebie.
markos
markos 4.07.2018, 21:03
Podaj za czyje i za jakie krzywdy ludzkie ma go ścigać PiSokratura ...konkrety, bo to co piszesz to jest mściwa zemsta i pomawianie ...
Wyborca
Wyborca 4.07.2018, 23:59
Malo ludzi zwolnil z pracy z powodu braku zaufania ? Mało ?pytam ?
Jakie pomowienia? Jaka zemsta ?
Ciesz sie że nie jestes jednym z nich markos !
Ja teź do niego nie mam zaufania! Nie mam !
I mam nadzieję że jest na tym swiecie sprawiedliwosć ktora wszystkich sprawiedliwie potraktuje !
Koleżanka
Koleżanka 10.07.2018, 12:34
A niee to nie ma tak prosto, to musisz do Kurii i niestety znowu do Ełku.
Po co spekulujesz?
Po co spekulujesz? 10.07.2018, 17:09
Zatracanie się w domysłach to wpuszczanie do serca złego... Tobie się wydaje, że wiesz kto napisał i jeszcze dużo innych rzeczy się ci tylko wydaje.
Wyborca
Wyborca 10.07.2018, 16:58
Wierzę że jest taka sprawiedliwość ktora pominie kurię slynnego ojca i przyjdzie z niebios. Trochę lat przeżyłem i wiem z doświadczenia że jest jakaś siła wyższa ktora jest najsprawiedliwszym sèdzią, niezależnym i nieprzekupnym !
Katoliczka
Katoliczka 7.07.2018, 22:04
Wyborco, masz rodzinę, przyjaciół? To przedstaw im swój punkt widzenia. To w nich szukaj wsparcia. Tego nikt ci nie zabroni.
markos
markos 4.07.2018, 07:02
Też tak uważam ... niech wreszcie liczy się profesjonalizm .
Max
Max 4.07.2018, 13:07
Profesjonalizm? W jakiej dziedzinie??
swoista definicja
swoista definicja 4.07.2018, 12:47
i rządy koleżanek szanownej żony. Proszę wyjaśnić dlaczego urząd teraz zatrudnia na podstawie umów zlecenia? czy to prawda że do MPEC do rady powołano syna jednego ze zleceniobiorców w Urzedzie miasta)? czy to prawda że córka Pani Renatki jest na stażu w UM? czy to prawda że na prawników dwóch wydaje Urząd dwukrotnie więcej niż poprzednich Urzędu? czy to prawda ze podpisano umowę z kolejną córką urzędniczki? czy to jest profesjonalizm? gdzie konkursy na stronie urzędu? gdzie nabór?! proszę wyjaśnić na czym ten profesjonalizm polega?
qwerty
qwerty 5.07.2018, 14:09
bo te miejsca pracy im się po prostu należały!!!!!
markos
markos 4.07.2018, 21:06
Acha , czyli nie twoich zatrudnił i dlatego taka żółć ..... konkretami walisz ...blisko , blisko koryta które uciekło ?
Rozsądek zawodzi was
Rozsądek zawodzi was 4.07.2018, 20:17
Oszczerstwa nie pomogą wam w odzyskaniu wizerunku. Przeciwnie.
Pochopne wnioski
Pochopne wnioski 3.07.2018, 19:07
Niektóre sprawy z burmistrzem w roli głównej się jeszcze nie skończyły. Czy gazeta nie nazbyt pochopnie pisze, że są one nieprawdziwe. Burmistrz otoczył się ludźmi bez sumienia, podstępnymi, kłamliwymi. Czy na pewno wyjdzie mu to na dobre.
Bęc
Bęc 10.07.2018, 08:08
Zatrudnił córkę Metelickiej
Pochpne działania
Pochpne działania 4.07.2018, 15:20
Niektóre sprawy z przewodniczącym w roli głównej też są w toku i nie wiadomo czy dobrze się skończą. Czy aby Przewodniczący nie otoczył się ludźmi nieudolnymi? Czy na pewno wyjdzie mu to na dobre?
WSK
WSK 3.07.2018, 19:14
Gazeta nie pisze o żadnych sprawach burmistrza. Gazeta pisze o plotce o rezygnacji burmistrza. Czytaj ze zrozumieniem.
augusto.
augusto. 3.07.2018, 17:51
Jaki twardy zawodnik?Śmiechu warte ,burmistrz który nie potrafi zbudować sobie poparcia wśród radnych nie powinien pełnić tak odpowiedzialnej funkcji to jest tylko kurczowe trzymanie się stołka no bo cóż on potrafi ale mieszkańcy chyba się nie nabiorą na to pajacowanie.....
markos
markos 3.07.2018, 21:19
Nie dał się ułożyć i jemu chwała ... a kto dołki pod kim kopie sam w nie wpada . Wyborcy odpowiednio ocenią tych , którzy chcieli aby im jadł z ręki .
Frodo
Frodo 4.07.2018, 12:59
Walulik na burmistrza! :) On jeden zdołał im się przeciwwstawić. Daję mu głos, niech rozbije układ.
otwórz oczy
otwórz oczy 4.07.2018, 12:49
błagam, schował głowę w piasek..... w obliczu niewygodnych pytań o to co zaczeło się dziać, wtedy a do głosu doszli doradcy, którzy ciągną kasę jak się da i pompują propagandę sukcesu, oczerniając za plecami. Mi tylko szkoda Pana Burmistrza i mam nadzieję że zacznie weryfikować to kim się otacza
emeryt
emeryt 5.07.2018, 07:30
Burmistrz jest tylko zdolny do kopania piłki. Burmistrz gdyby miał honor, to bez absolutorium, powinien poddać się do dymisji.
Walulik na burmistrza
Walulik na burmistrza 6.07.2018, 23:16
Panie emerycie to Donad Tusk grał w piłkę :) :) nasz burmistrz był kajakarzem :)) właśnie pokazał sportowy pazur
Redik
Redik 3.07.2018, 20:04
Gdyby kurczowo trzymał się stołka to bardzo zaeżałoby mu na poparciu radnych i nie występowałby z ugrupowania nm. Tylko siedział cicho i ich słchał jak niektórzy. On zaryzykował wszystko, i dobrze na tym wychodzi jak widać. Działa skutecznie nawet skuteczniej niż przed rozwodem z nm. Poparcie jego rośnie
sama prawda!
sama prawda! 4.07.2018, 09:34
teraz kurczowo trzyma się ełku, w Radzie Nadzorczej MPEC 3 członków z Ełku, ogłoszenia strefy w Augustowie w gazecie ełckiej, pracownik promocji z Ełku, dwóch prawników z Ełku. Ktoś tu się karmi za nasz augustowski hajs :)
Fobia
Fobia 4.07.2018, 20:38
W MPEC w radzie nadzorczej jest 2 członków z Ełku są to prawnicy. Niedawno doszedł nowy prawnik z Suwałk który wszedł w miejsce Sieczkowskiego Suwalczanina i skarbnika miasta Augustów. Sieczkowskiemu skończyła się kadencja i nie został powołany na następną. Tak więc Suwalczanin zmienił Suwalczanina.
Pikuś
Pikuś 10.07.2018, 08:14
Podobno Sieczkowski brał udział w konkursie na dyrektora sądu w Suwałkach. Przegrał. Szkoda taki fachowiec....a nie docenili

Transparentni z nm
Transparentni z nm 4.07.2018, 12:51
Za nasz augustowski hajs miasto kupuje paliwo od radnego Dobkowskiego. Wystąpię o informację publiczną ile zarobił radny od miasta w czasie pełnienia mandatu.
Ted
Ted 3.07.2018, 21:07
Rosnie albo i nie.... To się okaże, jak mawiał klasyk "glupi lud to kupi" jak kupi to rzeczywiście będzie głupi....
Masa wyborcza??
Masa wyborcza?? 3.07.2018, 21:53
noo ten wpis o "głupim ludzie" pokazał w pełni waszą arogancję i brak szcunku dla ludzi.
Czyli jak was popierają to dobry ludek a jak maja inne zdanie to głupi lud. Instrumentalne relatywne traktowanie wyborców
Ted
Ted 3.07.2018, 22:06
Czytaj ze zrozumieniem i chociaż trochę myśl... Masa wyborcza.
WSK
WSK 3.07.2018, 19:15
A radni i tak dają ciała. Opozycja nie istnieje.
markos
markos 4.07.2018, 11:53
Widząc co się dzieje "układają się" ..taka taktyka, aby znów zbyt wcześnie nie wyskoczyć przed szereg. Myśleli że już pozamiatane a tu ? ..zonk
Rita
Rita 4.07.2018, 12:14
Walulik na burmistrza :)
Den
Den 3.07.2018, 17:41
Burmistrz ograł samego siebie, trzeźwo myślący mieszkańcy miasta dobrze ocenią w wyborach ten bałagan i pogonią z urzędu...
Ronin
Ronin 10.07.2018, 10:17
on sam sobie najbardziej szkodzi...kiedyś napiszę dlaczego tak uważam
Wyborca
Wyborca 3.07.2018, 19:16
A kto inny na burmistrza?
Mira
Mira 10.07.2018, 08:18
Mówi się że Sieńko będzie startował. Pamiętam że dobrze zarządzał urzędem
Jestem za, lubię jasne zasady i porządek
Sieńko na Burmistrza?
Sieńko na Burmistrza? 10.07.2018, 16:38
Boże spraw, żeby to była prawda. Rozsądny, konkretny chłop. Nikt by go nie namówił do zwalniania tego, czy tamtego, żeby załatwić swoje interesiki, albo dla zemsty za coś tam sprzed lat. Dogadałby się i stworzył koalicję w radzie. Spokojna, merytoryczna praca. Daj Boże, żeby ludzie wybrali tego co rozsądnie mówi, a nie obiecuje drugą Irlandię nie podając żadnych konkretów.
Khfds
Khfds 5.07.2018, 11:36
No jak to kto? Markos komentuje wszystkie wpisy ....wszystko wie i na wszystkim się zna.
A może pan mecenas z Elku. Nie trzeba bedzie płacić za 2 etaty !
markos
markos 5.07.2018, 13:02
Czytam , słucham , analizuję , samodzielnie myślę i na podstawie tego wyrażam swoje opinie , nikogo nie obrażając ani nikogo nie pomawiając . Piszę pod jednym nickiem jako "markos" i dlatego mnie widać .. nie muszę się kryć pod rożnymi nazwami tak jak wielu to robi rzucając oszczerstwa na innych ... wszystko w temacie .
Hahaha
Hahaha 5.07.2018, 19:25
Hahaha nikogo nie obrażajac ? zacytuje
"...wal w szyję ile wlezie"
"...konkretnie walisz....blisko koryta które uciekło"
"....ma go ścigać PISokreatura "
nie chce mi siè cytowac z innych stron tych "kulturalnych" wpisow
markos wciąż markos
markos wciąż markos 6.07.2018, 10:54
No ..no, jestem pod wrażeniem ..., to mi przypomina inwigilację w SBeckim stylu . Trochę inny tok myślenia i już komuś niewygodnie ...
Bono
Bono 3.07.2018, 23:12
Walulik na Burmistrza
Ambicja
Ambicja 5.07.2018, 13:20
A czemu nie na statostę, radnego sejmiku, ministra, albo prezydenta kraju? Skoro piszą, że taki wytrawny polityk to czemu nie o ważniejszych funkcjach myśleć? Wtedy z przyjemnością zagłosuję.
haha
haha 4.07.2018, 09:35
przecież nawet jak z kartki czyta to się jąka :))))
emeryt
emeryt 5.07.2018, 07:34
Bo on umie tylko piłkę kopać, a czytanie z kartki to już problem.
Mieszkaniec. konstruktywnie można?
Mieszkaniec. konstruktywnie można? 7.07.2018, 11:41
Panie emerycie a pan co umie? Jakie pan ma wykształcenie? Czego pan dokonał? Czym pan zarządzał lub gzie pracował i jakie miał na tym polu sukcesy? Jaką pan ma pasję ? Czy uprawia pan jakiś sport ? Jeżeli czuje się pan na siłach proszę przedstawić swoją wizję zarządzania mistem i startować w wyborach. Proszę konstruktywnie a nie tylko jad de la jad.
Emerycie, jesteś nadal ważny, twój głos się liczy tak samo jak innych, a może nawet bardziej
Emerycie, jesteś nadal ważny, twój głos się liczy tak samo jak innych, a może nawet bardziej 7.07.2018, 18:59
Emerycie zacznij uprawiać sport, zapisz się do kółka emerytów, znajdź hobby, bywaj wśród ludzi postaraj się, żeby cię polubili, a wtedy im powiesz to co czujesz, a oni cię wysłuchają i zrozumieją, a może nawet w życiu podejmą decyzję kierując się tym co im powiedziałeś
Poiuytr
Poiuytr 7.07.2018, 18:07
Mieszkańcu, jesli Emeryt bedzie chcial to przedstwi swoj program . Puki co ma prawo do gloszenia swego zdania bez obowiazku mowienia co dotychzas osiągnął. Mam takie samo zdanie jak Jego . To czy mi sie cos podoba czy nie to moja sprawa. Mam prawo tez do mowienia o tym glosno bez wzgledu na osiagniecia zyciowe. Na obecnego wlodarza nie zagłosuje i kazdemu kto zapyta wyjasnie dlaczego. Mysle tez ze obecne jego klopoty z wiarygodnoscia to sprawiedluwosc boska. Mam nadzieje ze wygra inny kandydat oraz ze do rady miejskiej nie wejda jego tzw " fachowcy".
Walulik na burmistrza
Walulik na burmistrza 8.07.2018, 19:00
"Włodarz" jak go nazywasz nie ma żadnych kłopotów, pracuje bardzo dobrze i skutecznie, wszystko idzie do przodu. Efekty jego pracy widać wszędzie. Augustów się buduje i remontuje. Imprezy w Augustowie przyciągają tlumy. Oczywiście zawsze będzie gupa niezadowolonych oraz przeciwników politycznych to naturalne.
Druga Irlandia, tyle, że susza i trawa niezazielona
Druga Irlandia, tyle, że susza i trawa niezazielona 8.07.2018, 20:45
Jakieś to przelukrowane, aż do przesady moim zdaniem. W życiu to tak raczej nie ma, żeby same sukcesy z każdej strony.
Walulik na burmistrza i oby tylko chciał dalej pracować
Walulik na burmistrza i oby tylko chciał dalej pracować 9.07.2018, 11:40
Oczywiście trudności są zawsze jakieś do najgorszych należą takie np jak prawie dwuletnie działania poprzedniego konserwatora zabytków opóżniające lub uniemożlwiające remont budynku po gim 1 na Młyńskiej. Pieniądze unijne przyznane a ktoś stara się żeby remontu nie było i trzeba walczyć z wiatrakiem a czas ucieka. Wkońcu wielkim staraniem udaje się burmistrzowi uzyskać zgodę konserwatora zabytków a radni jakby nic zgłaszają pretensje publiczne że dlaczego jeszcze budynek nie oddany a pieniądze na ten cel w budżecie jeszcze nie wydane i trzeba było przesunąć. Normalni ludzie to podziękowali by burmistrzowi że tak walczył o tą inwestycję dla miasta. A oni zastanawiają się na radzie może nie uchwalić przesunięć i nie przyjmować do realizacji? bo burmistrz podpisał aneks do umowy o wydłurzenie czasu wydatkowania przyznanych pieniędzy a oni nie widzieli. Ludzie ręce opadają. Załatwił wszystko, wychodził, a radni w grymasy..i bicie w bemben. Patrzeć już na to na tych sesjach nie można
Mysikrólik
Mysikrólik 10.07.2018, 08:25
Ten wpis budynku gim na Młyńskiej , że niby zabytek, to był inspirowany....i wcale nie przez nm, im też na początku zależało na tej inwestycji. Ale ten inspirator ni szans w wyborach...ten to dopiero ma doświadczenie zawodowe przydatne do zarządzania miastem haha
przezorny zawsze ubezpieczony
przezorny zawsze ubezpieczony 9.07.2018, 15:23
Czasami warto nawet i dwa razy coś przeanalizować, poświęcić już włożony wysiłek niż brnąć w temat dalej. Wiem, wiem złośliwcy by powiedzieli - robił nie za darmo, za to ma płacone. Wiadomo, że każdemu szkoda swojej pracy i wysiłku, szczególnie jeżeli widzi, że poniósłby go nadaremnie. Z drugiej strony skąd na to wszystko kasa? Wiadomo - i to potrzebne i tamto, ale porównując do oszczędzania w poprzedniej kadencji np. gaszenie lamp w nocy, skąd nagle jest na to i na tamto?
Git
Git 10.07.2018, 10:59
Przezorny się okopie,zamknie okiennice. I siedzi nic nie robiąc z obawy aby błędu nie popełnić. Na koniec zgasi światło żeby emeryci spokojnie spali

Pozostałe