Odzież robocza
Odzież robocza
Odzież robocza

Milion złotych w zamrażarce 

Milion złotych w zamrażarce Fot. Konferencja prasowa radnych Naszego Miasta ws. programu Airgustów
Już w czwartek oddamy w Wasze ręce najnowsze wydanie Przeglądu Powiatowego. Warto udać się do kiosku, gdyż najciekawsze teksty zamieszczamy jedynie w wydaniu papierowym. Przy średniej cenie tygodników w Polsce, która oscyluje w granicach 6-7 zł, cena Przeglądu Powiatowego jest niezwykle przystępna. Za nasz tygodnik zapłacisz raptem równowartość jednego piwa. I to ze sklepu. Bardzo zachęcam do wypicia jednego piwa mniej, kupienia Przeglądu Powiatowego i lektury ciekawych artykułów o tym co dzieje się w Augustowie.

Polityka to gra. Takie duże szachy. Jednak reguły są płynne. Figury mogą być na zmianę białe, czarne, a nawet żółte lub różowe. Skoczek może okazać się gońcem, król może zostać pionkiem. Nawet szachownica może się dowolnie zmieniać. Nie mam wątpliwości, że w rozgrywce politycznej między radnymi Naszego Miasta a burmistrzem wygrywa ten drugi. Można by zażartować, że 27 do 1. Poniekąd nic dziwnego, to burmistrz dysponuje narzędziami władzy. Merytorycznie radni nie mogą wygrać. Jednak w mojej ocenie przegrywają kolejne potyczki polityczne. Najczęściej na własną prośbę. Populizm przegrywa z twardą, ale spokojną polityką burmistrza. Najnowszą potyczką jest spór, kto lepiej rozda milion złotych. Radni mają swój pomysł, burmistrz ma inny. Bartosz Lipiński opisuje rozgrywkę o miejską kasę w tekście „Milion złotych w zamrażarce”. Bardzo zachęcam do lektury i oceny, kto w tej politycznej grze jest górą.

Odzież robocza
Odzież robocza
Odzież robocza
Krzysztof Przekop
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (34)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Sowa
Sowa 17.05.2018, 23:56
Ojej !!!!!!! co robić ludzie, katastrofa : Minister finansów bubla sprzedał a teraz tłumaczyć się przed ludem trzeba i prostować gniota... ????
prezydent
prezydent 18.05.2018, 08:56
jaki rząd taki minister hahaa
airgustow!
airgustow! 18.05.2018, 08:55
no tak, teraz trzeba sie gimnastykować zeby nie wykonac programu radnych, wszedzie programy działają a u nas tylko skupienie jak nie zroibć nic dobrego
Cid miód uchwala.... I kamieni kupa
Cid miód uchwala.... I kamieni kupa 18.05.2018, 16:26
Tak to jest jak się pisze na kolanie uchwałę pod publiczke. Czy radni wytłumaczył co to znaczy zlikwidować piec? Nie obok postawić drugi tylko zlikwidować. Czy rzucili tylko kwotę 70 tys bo głupi lud to kupi?
Pinokio
Pinokio 18.05.2018, 12:00
Jak coś przepisujesz od sąsiada to przystosuj do swoich uwarunkowań. Podstawowa zasada przy ściganiu;) inteligentniejsi uczniowie wiedzą to już w podstawówce.
Gggghh
Gggghh 18.05.2018, 21:30
Czy to prawda ze ta uchwała byla typu kopiuj wklej z Suwalk??
myślący
myślący 17.05.2018, 10:47
Obserwując to forum widzę jak na dłoni, że ktoś próbuje stworzyć centrum trollingu. Modne to na świecie ostatnio. I teraz czytamy, że:
Burmistrz wspaniały, radni źli i najgorsi.
Radni brzydcy, burmistrz piękny
Radni niegrzeczni, burmistrz wzór kultury
Radni średniawi, burmistrz mądry i wykształcony

I teraz śmiać się z tego, czy płakać, że ktoś takimi metodami uprawia marketing? Pamiętając nagrania z sesji, można domniemywać autorstwo tej fali hejtu

Ale w sumie nie ma się co martwić, jak mawia nasz najlepszy burmistrz:
"Wszystko idzie w dobrym kierunku, działamy dwutorowo" oraz
"Augustów wreszcie ma dwa płuca"

Pozdrawiam myślących czytelników!
Jednokomórkowy s.
Jednokomórkowy s. 16.05.2018, 14:51
Najbardziej stabilne i w związku z tym najzdrowsze poczucie własnej wartości jest oparte na zasłużonym szacunku od innych ludzi, a nie na zewnętrznej sławie i bezpodstawnych pochlebstwach.

Abraham Maslow

Opadający s. .
Opadający s. . 16.05.2018, 17:12
Dobrze napisane.
Mili ludzie z Augustowa
Mili ludzie z Augustowa 16.05.2018, 13:00
Augustów miato otoczone 9 jeziorami...... nienaruszona przyroda, życzliwi mieszkańcy...haha To wszystko tylko w Augustowie. Honorowy tytuł najmilszego miasta w Polsce. Hahahaha.
Boni
Boni 16.05.2018, 12:24
Artykułów jeszcze nie ma ani merytorycznrch informacji a ludzie już piszą. tylko o czym? O swoich animozjach personalnych i emocjach z tym związanych. Pięknie. Nic konkretnego żadnych faktów tylko emocje stwarzające pozory że niby o czymś się wie.nawet nie wiadomo o czym. Jakieś coś. Bardzo wyzwalające prawda?
mój głos w wyborach
mój głos w wyborach 16.05.2018, 11:26
byłam na spotkaniu w sprawie budowy ulicy i to pierwsza rada gdzie widzę, że mój głos ma znaczenie, jestem traktowana jako partner w rozmowie a nie masa do głosowania. to jedyne miasto gdzie pracują rozsądni radni którzy mają pojęcie o czym mówią, o drogach, szkole i nie dają się sprowokować starym klakierom, tak trzymać. Do tej pory nie głosowałam ale teraz będę
Naiwna
Naiwna 16.05.2018, 17:17
Bo wybory idą to i ciebie zauważyli
szkoda
szkoda 18.05.2018, 18:26
szkoda że obecny Burmistrz nadal nie widzi.... albo uważa nas mieszkańców za niemyślących
antytroll
antytroll 18.05.2018, 08:56
dwa lata temu, mój drogi, dwa lata temu a ulica już prawie wybudowana :)
Ochódzki Ryszardll
Ochódzki Ryszardll 18.05.2018, 12:11
Długo nad tym myślałaś. Aż udało się wkońcu uzyskać instrukcję o prezesa
WSK
WSK 16.05.2018, 09:06
- Czasem, aż oczy bolą patrzeć, jak się przemęcza dla naszego klubu, prezes Ochódzki Ryszard, naszego klubu "Tęcza". Ciągle pracuje! Wszystkiego przypilnuje i jeszcze inni, niektórzy, wtykają mu szpilki. To nie ludzie - to wilki! To mówiłem ja - Jarząbek Wacław, trener drugiej klasy. Niech żyje nam prezes sto lat!
Ole
Ole 16.05.2018, 14:19
Widziałm ostatnio że szedł baaardzo zmęczony, poprostu ledwo trzymał się na nogach ...... ze zmęczenia;) ludzka żecz czasem się tak zmęczyć
August
August 15.05.2018, 21:06
Dalszy ciąg zabawy w piaskownicy między burmistrzem a politykierami Naszego Miasta Dobkowskim i spóką mam nadzieję że Augustowianie w wyborach pogonią to towarzystwo i wybiorą rozsądnych ludzi .
Gwiazdorek ukrty
Gwiazdorek ukrty 16.05.2018, 11:59
Tat tak Auguściku i wybiorą ciebie. Tylko pokaż wkońcu twarzyczkę. Bo nie wiadomo ktoś ty mądrusiu mój najmilejszy, nadzieje dla Augustowa dający, jutrzenko ty moja. Świcie oświecenia.
tylko prawda
tylko prawda 16.05.2018, 11:24
wybiorą rozsądnego Burmistrza przede wszystkim, nie ufając pozorom i dobrej minie do zdjęć
Pani
Pani 15.05.2018, 20:22
W ubiegłym tygodniu w dni przyjęć p. Burmistrza, mialam okazję spotkać się z nim w waznej sprawie. Jest to wspaniały człowiek, który cierpliwie mnie wysłuchał. Zaoferował pomoc. Jego uprzejmość, skromność i pokora to cechy, tak dziś rzadko spotykane. Wszystkie plotki, zle opinie tak często powtarzane przez niektóre osoby są nieprawdziwe. Każdy kto porozmawia z tym człowiekiem zrozumie i zobaczy jaki jest na prawdę. Dziękuję panu.
Myślenie boli?
Myślenie boli? 17.05.2018, 07:07
Pani nawet nie wie że burmistrz przyjmuje tylko w jeden dzień. Hihi. Napisała : w dni przyjęć. Bujda, przesłodzona specjalnie. po co ? Żeby czyjeś emocje podkręcić. To tzw "podlina" dla tzw sępów.
Myślenie 2
Myślenie 2 17.05.2018, 11:46
Prawdopodobnie celowo "Pani" przesłodziła swoją wypowiedż o burmistrzu aby rzirdzić jego oponentów. Nic merytorycznego w niej nie ma tylko lukier czyli idealny żer dla przeciwnika. Natychmiast podchwycili. Zagrywka pijarowska. Tu są wyłącznie emocjonalne wypowiedzi. Bez znaczenia.
Do Pani
Do Pani 16.05.2018, 11:13
Kłamstwo przez duże K.
Do Pani
Do Pani 16.05.2018, 07:09
Dziś miałam przyjemność spotykać się z wspaniałym człowiekiem, Panem Burmistrzem. To taki wspaniały człowiek. Wyszłam ze swojego pokoju i poszłam do jego gabinetu. To nieprawda co mówią inni. On jest wspaniały. Zatrudnił mnie, moją rodzinę i znajomych. Jaką ma wspaniałą żonę!!! Od razu zostałyśmy koleżankami...
Spraw karnych sie boicie, że zmieniłuście retorykę??
Glonojad
Glonojad 16.05.2018, 21:31
Szczególnie o godz. 7:09. Napewno spotkałaś. Dzisiaj. Tak... tak ....
Do, do P
Do, do P 16.05.2018, 19:05
Bać się procesów karnych mają powody ci co nadwyręzyli prawo lub wspomagali tych co je nadwyrężali. Uczciwi ludzie nie mają powodu.
Ulubiona
Ulubiona 16.05.2018, 16:59
Koleżeństwo cię opuściło? Marnie...
Do, do P
Do, do P 16.05.2018, 19:18
Retoryka to domena mecenasów. Lepsza u dobrych, gorsza u słabych. A jak mówi przysłowie " jaki jest koń każdy widzi" NIE BOIMY SIĘ. ani teraz ani wcześniej nie.
marność
marność 16.05.2018, 03:03
A gdyby przyszły po sobie dwie osoby i każda chciała czegoś odwrotnego niż ta druga to też by pomógł? Więc niech pani nie pisze, że WSZYSTKIE opinie są nieprawdziwe. Jedni mają złe, inni dobre.
Co innego
Co innego 15.05.2018, 22:31
Ja tez byłam, moja sprawa do dzis czeka w zamrazarce, co innego mowi Burmistrz a co innego urzędnik pisze w piśmie
Kolo
Kolo 16.05.2018, 12:34
To przyjdż jeszcze raz a najlepiej napisz i podłącz ksero odpowiedzi. Toż to proste. W twoim interesie jest aby zweryfikować te rozbieżne stanowiska. Warto aby burmistrz dowiedział się jak urzędnicy działają
Punktowy s.
Punktowy s. 15.05.2018, 21:46
To jest prawda a prawdy żadna negatywna propaganda nie zwycięży. Prawda sama się obroni.

Pozostałe