Odzież robocza
Odzież robocza
Odzież robocza

Upamiętniamy historię poprzez sport  

Upamiętniamy historię poprzez sport
Rozmowa z Karolem Włodarczykiem prezesem Stowarzyszenia Woda Las oraz Antonim Kuźmą sekretarzem stowarzyszenia o początkach organizacji i najbliższych jej planach.

Wiem, że jesteście jeszcze stosunkowo młodym stowarzyszeniem, ale z pewnym już dorobkiem. Ostatnio miałam przyjemność pisania o waszej świetnej inicjatywie, którą był Bieg Nocny Powstańca upamiętniający bohaterów Powstania Styczniowego. Wróćmy jednak do waszych początków.

Odzież robocza
Odzież robocza
Odzież robocza

Karol Włodarczyk –Rzeczywiście jesteśmy dość młodzi. Nasze stowarzyszenie powstało w czerwcu 2016 roku i liczyło 15 członków. Idea powstania chodziła nam po głowach już wcześniej, ale trochę czasu zabrało ustalenie ostatecznej formy tej organizacji. Potem z kolei trochę czasu pochłonęło zarejestrowanie w KRS,ponieważ na ogół czegoś tam brakowało. Pokonaliśmy jednak w końcu te problemy biurokratyczne i od czerwca 2016 roku można powiedzieć, że działamy.

Czym dokładniej zajmuje się stowarzyszenie?

Antoni Kuźma -Stowarzyszenie Woda Las ma w statucie wpisane różne formy prowadzenia działalności, ale w tej chwili koncentrujemy się na imprezach sportowo-historycznych.

Proszę powiedzieć o tym trochę więcej

A.K. - Postanowiliśmy zainicjować akcję„Historia poprzez sport”. Polega ona na połączeniu imprezy sportowej z wydarzeniem historycznym upamiętniającym nasz region. Za pomocą tej akcji chcemy przybliżyć wydarzenia, które przed laty miały miejsce na tych terenach. Przykładem może być wspomniany przez panią wcześniej, zorganizowany w styczniu Nocny Bieg Powstańca. W pakiecie startowym tego biegu znajdowała się między innymi broszura przygotowana przez nasze stowarzyszenie, opisująca przebieg Powstania Styczniowego w ówczesnym województwie augustowskim.

Jolanta Wojczulis

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

miejscowy
miejscowy 14.05.2018, 14:21
Super chłopaki. Tak trzymać w końcu coś w gminie się dzieje

Pozostałe