Odzież robocza
Odzież robocza
Odzież robocza

Długi weekend majowy w Augustowie

Długi weekend majowy w Augustowie
Wyczekiwany przez wszystkich weekend majowy zbliża się wielkimi krokami. Kiermasz, pokaz zestawu Polskich Kronik Filmowych, koncert Pauliny Przybysz, a także piknik kowalski – to wszystko tylko w Augustowie.

W poniedziałek, 30 kwietnia majówkę w Augustowie rozpocznie spektakl warszawskiego Teatru Capitol „Dama bije króla”. Niestety, wszystkie bilety zostały wyprzedane.

Odzież robocza
Odzież robocza
Odzież robocza

We wtorek, 1 maja, Augustowskie Placówki Kultury zapraszają na kiermasz rękodzieła „Majowe Bąki”. Na Rynku Zygmunta Augusta od godz. 9.00 na mieszkańców Augustowa oraz turystów czekać będą stragany m. in. z tradycyjnymi produktami spożywczymi, czy różnego rodzaju ozdobami. Natomiast o godz. 12.00 odbędzie się uroczyste wręczenie nagród w konkursie plastycznym „Majowe Bąki”. Tego samego dnia odbędzie się już po raz czwarty Piknik Kowalski. Uczestnicy wydarzenia będą mogli zapoznać się z tajnikami pracy kowala, a także spróbować własnoręcznie wybić monetę z historycznym herbem Augustowa.

Następnego dnia majówki, 2 maja w Miejskim Domu Kultury będzie można obejrzeć pokaz Polskich Kronik Filmowych. Dodatkową atrakcją seansu będzie kawiarenka w klimacie PRL’u. Gościem pokazu będzie Radek Bućko, założyciel strony Kurort Augustów. Bezpłatne wejściówki można otrzymać w MDK.

W czwartek, 3 maja w kinie Iskra o godz. 19.00 odbędzie się koncert Pauliny Przybysz, która
w ramach trasy koncertowej „Chodź tu” po raz pierwszy zawita do Augustowa. Bilety w można nabyć w Miejskim Domu Kultury. Tego dnia zaplanowano również uroczyste obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja.

 

 

Beata Perzanowska
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Kielce
Kielce 4.05.2018, 08:21
Jestem tu od 28, fajne miejsce do aktywnego spędzania czasu. Można też wyskoczyć na jeden 2 dni do sąiadującej Litwy a nawet Białorusi. Jadę właśnie zaraz! I wczoraj był fajny koncert. Chyba w kinie to było, ale ok
Bambo
Bambo 2.05.2018, 17:03
Fajnie fajnie ale kłopot z parkowaniem w centrum, coś się zmieniło, w ubiegłym sezonie lepij było pod tym względem.
rowerzysta
rowerzysta 2.05.2018, 13:40
majówka w Augustowie, piękne położenie, ścieżki rowerowe naprawdę fajne,przyjemnie, czysto. Pociąg z Warszawy wiózł mnie i wielu turystów, przedział rowerowy pełen rowerów :) a pogoda dopisuje nam jak na życzenie.

Pozostałe