Odzież robocza
Odzież robocza
Odzież robocza

Mecenas rozstał się z urzędem 

Mecenas rozstał się z urzędem Fot. Mecenas Sebastian Piekarski (pierwszy po prawej)
To kolejne zaskakujące rozstanie z urzędem miasta w ostatnich miesiącach, jednak tym razem nie może być mowy o żadnej sensacji. Radca prawny Sebastian Piekarski, który przez kilka lat świadczył usługi dla augustowskiego magistratu zakończył tam swoją pracę z końcem marca. Burmistrz i mecenas rozstali się w przyjaznej atmosferze, a w nieodległej perspektywie nowy prawnik urzędu ma być wyłoniony w drodze konkursu.

Kadrowe rewolucje z ostatnich miesięcy

Odzież robocza
Odzież robocza
Odzież robocza

Na przestrzeni zaledwie pół roku z pracą w urzędzie miasta pożegnało się kilku specjalistów. Złośliwi mówili o czystkach, burmistrz tłumaczył, że dobór pracowników leży wyłącznie w jego kompetencji i bierze za swoje suwerenne decyzje pełną odpowiedzialność. Największym symbolem rozstań było odejście byłego zastępcy burmistrza Mirosława Karolczuka i mecenas Beaty Kornelius. Do tej pory nie poznaliśmy przekonujących argumentów uzasadniających te roszady. Reorganizacja urzędu dotknęła też m.in. wydział inwestycji. Tym razem mamy do czynienia z równie zaskakującym pożegnaniem, choć tylko pozornie mało oczekiwanym. Pod koniec marca użytkownicy portalu Dziennik Powiatowy pisali w komentarzach, że radca prawny Sebastian Piekarski nie będzie już dłużej świadczyć usług dla urzędu. Sprawdziliśmy informacje naszych Czytelników ustalając okoliczności rozstania u zainteresowanych stron.

Bartosz Lipiński
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (45)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Elk
Elk 25.04.2018, 19:19
Cos dla gazety. Zapytajcie w Gminie Elk o obsadę prawną.
Kibic
Kibic 25.04.2018, 11:47
Gazeto czy wiadomo coś o dziejszej potyczce byłych i obecnych prawnikòw na sali sądowej. Niech wygra lepszy! Cała prawda o ......
audytor
audytor 25.04.2018, 17:53
czy w godzinach pracy Urzędu ładnie tak pisać na forum? tak się teraz tam pracuje?
Kibic
Kibic 25.04.2018, 19:31
Ja w tym nieszczęsnym UM nie pracuję ;D ale lubię się pośmiać z waszych przepychanek byli i obecni pracownicy :):):):) od razu widać kiedy zwolnieni piszą ;)
Kojhg6h
Kojhg6h 25.04.2018, 19:22
Ja już tam nie pracuje. A ze czasem odwiedzę kogoś to nic złego :)
Hhhhh
Hhhhh 29.04.2018, 22:26
Całe dnie tam przesiadujesz.
Pewniak???
Pewniak??? 25.04.2018, 11:34
Hej Trol2 i inni co tym wyborem nowego prawnika w konkursie do UM ? Wygrał ktoś zupełnie inny niż ten "pewniak" o kórym pisaliście.
Sprawdzian
Sprawdzian 25.04.2018, 10:29
Dziś o 10.30 rywalizacja na sali sądowej zwolnionej prawniczki UM i obecnie reprezentującego miasto mecenasa. Sprawa w sądzie pracy wniesiona przez zwolnioną w wynku reorganizacji urzędniczkę. Emocjonujący sprawdzian umiejętności. Szkoda że gazeta nie relacjonuje tego. Byłoby ciekawiej na łamach
gwiazdorska obsada
gwiazdorska obsada 25.04.2018, 18:08
ale zalazła tobie za skórę co? taki stary chłop a tak się wścieka :) melisę wypij albo zjedz snickersa hahaha
Brzytwa
Brzytwa 25.04.2018, 20:34
Żeby zajść za skórę trzeba być ostrym a nie ... .
Bzdura
Bzdura 25.04.2018, 19:50
Nawet do płaszcza mi nie przylgnie.... A co dopiero więcej, a kyszsz
nowe ISO
nowe ISO 26.04.2018, 08:55
a jednak, hahaha :) komedia co w tym urzędzie się dzieje hahahaha nowe standardy i w dodatku sami ze sobą piszą
Realista
Realista 13.04.2018, 11:19
Kto idzie zakład, że konkurs wygra osobisty terapeuta?
Magda Lena
Magda Lena 25.04.2018, 17:32
Przegrales zakład. I jak samopoczucie?
Ja
Ja 13.04.2018, 12:10
Równie dobrze można się zakładać, czy po nocy będzie dzień
Renata z Wianuszkowa
Renata z Wianuszkowa 13.04.2018, 10:18
Teraz jest najlepszy prawnik, zapytajcie w Ełku jak oceniają jego umiejętności. Nareszcie obsługa prawna na najwyższym poziomie zawitała do Augustowa. Dziękujemy
Troll
Troll 12.04.2018, 18:01
Ludzie, opamiętajcie się - "Kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamieniem"... Każdy popełnia błędy, niezależnie jaką ma funkcję, kim jest. Nie ma ludzi nieomylnych.
"Pikuś"
"Pikuś" 12.04.2018, 22:01
Trolu nie dla wszystkich przykładacie jenakową miare oceny i jenakową szczdrość tolerancji.
Troll
Troll 13.04.2018, 08:53
Prośba była o "nie przypinanie" moich komentarzy do jakichś "grup". Ja nie występuję w liczbie mnogiej więc używanie sformułowań typu "przykładacie" jest nie na miejscu co do moich komentarzy. Co do spraw bieżących to przeciętnego mieszkańca nie interesują jakieś "swary" kto ma rację, obrzucanie błotem dziś tego, jutro tamtego, wczoraj jeszcze chwalonego i to prawdopodobnie przez tych samych ludzi.
Śmiech na salu
Śmiech na salu 12.04.2018, 20:10
I kto to mówi......... Hahaha. Wybawca!
Biurwa co kawę pije
Biurwa co kawę pije 12.04.2018, 17:03
Radni NM chętnie rozliczali z efektów pracy urzędników na sesjach a czasem i na forach gazety. Ich też należałoby rozliczyć. Oni nie są ponad oceną społeczeństwa, ani ponad prawem. Efekty oraz metody ich pracy uchwałodawczej są, wszystko jest utrwalone i dostępne. Są zapisy z sesji w jaki sposób zwracali się do urzędników, są wpisy na forach.
Braj wychowania
Braj wychowania 12.04.2018, 18:07
Zadne szkoły nie pomogą jak się wychowania nie ma. Proszę posłuchać slawbej sesji z października ubiegłego roku. To bylo apogeum moralne braku kultury i poszanowania. Nie należy przypisywać arogancji dla pozostałych radnych. Mówimy tu o towarzystwie wzajemnej adoracji NM.
ZXCV
ZXCV 12.04.2018, 16:42
Jeżeli ci co odeszli z miasta to dobrzy prawnicy byli to może pomogą Przewodniczącemu w interpretacji ustaw i Radnym poprawnie uchwały pisać aby nie naruszać prawa i procedować je zgodnie z prawem. Rada mogłaby ich może zatrudnić . Może byłoby mniej chaosu prawnego w działach uchwałodawczych rady. to byłoby dla wszystkich z korzyścią
dyzio pytalski
dyzio pytalski 13.04.2018, 15:06
A za co bierze kaskę super osobisty terapeuta i doradca personalno-prawny niejaki "chmielnicki"?
Śmiech na sali
Śmiech na sali 13.04.2018, 15:45
dyziu sądzę że odpowiada na pozwy przeciw miastu stron reprezentowanych przez niejaką "beatricze". Sporo tego . słabe
Bilans usług prawniczych
Bilans usług prawniczych 12.04.2018, 16:10
Warto sprawdzić jakich fachowców prawniczych zatrudnia/ł burmistrz. Jaki jest koszt tych usług + zastępstwa procesowe jakie profity z wygranych spraw a jakie straty finansowe z przegranych. Panowie radni czy moglibyście ustalić te liczby? To chyba jawna informacja podajcie ją na najbliższej sesji albo dajcie takie zapytanie burmistrzowi niech sprawdzi i odpowie na piśmie.
nom
nom 12.04.2018, 19:22
Sam/a możesz o to zapytać w ramach dostępu do informacji publicznej. Jak mówił prawnik na sesji w lutym: wystarczy, że wyślesz zapytanie, nawet podpisać możesz się jako "czikulinka". MUSZĄ odpowiedzieć.
Biurwa pijąca kswę
Biurwa pijąca kswę 12.04.2018, 21:58
Czy radni nie są zainteresowani stratami finansowymi i/lub zyskami jako efektami pracy prawników którzy byli lub są zatrudnieni od 2015r.? Ich praca przynosi wymierne efekty w tym finansowe. Na ostarniej sesji pan Chodkiewicz tak długo parafrazował wypowiedż radnej Kleczkowskiej na temat korekty finansowej aż wyewaluował sformułowanie o skrzywdzeniu miasta i mieszkańców przez urzędników i burmistrza na kwotę korekty. Może zechciałby z tąże troską sprawdzić ewntualny rozmiar krzywdy miasta w efekcie pracy prawników.. adekwatnie jak poprzednio
Fffgg
Fffgg 13.04.2018, 14:55
Filipek jak ci odpowie to zapomnisz jakie pytanie zadałes
Troll2
Troll2 12.04.2018, 15:03
Wiadomo jak jest, Chmielecki ciśnie, żeby mieć ciepły etacik, z którego go nikt nie wykurzy. Uchowaj Panie...
Blik
Blik 12.04.2018, 16:14
A Chmielecki to ten adwokat co wygrywa wszystkie sprawy w ełckiej gminie wiejskiej przeciwko jej obecnemu wójtowi ? To ten?
Magda Lena
Magda Lena 25.04.2018, 17:35
Jest najlepszy!!
TO TEN
TO TEN 13.04.2018, 11:55
tak Blik to TEN.
Pytajnik
Pytajnik 12.04.2018, 14:59
Ciekawe ile spraw wygrali dla UM ci prawniczy fachowcy a ile przegrali? Jaki jest bilans ich świadczenia usług?

Pozostałe