Odzież robocza
Odzież robocza
Odzież robocza

Wiedzą jak uchronić się przed pożarem

Wiedzą jak uchronić się przed pożarem
Uczniowie szkół powiatu augustowskiego wykazali się ogromną wiedzą przeciwpożarową podczas powiatowych eliminacji do ogólnopolskiego turnieju wiedzy. Zanim jednak stanęli w powiatowe szranki pokonali rówieśników w swoich gminach. Najlepsi wykażą się wiedzą podczas eliminacji wojewódzkich turnieju.

Eliminacje powiatowe do XLI Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież Zapobiega Pożarom” odbywały się 5 kwietnia w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Augustowie. Uczestnicy konkursu podzieleni zostali na trzy kategorie wiekowe. Zmagania polegały na rozwiązywaniu testu, składającego się z 30 pytań dotyczących zapobiegania pożarom, sposobów ich likwidacji, zachowania w sytuacjach zagrożenia, pierwszej pomocy, historii i działalności Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczych Straży Pożarnych. W eliminacjach powiatowych poprzedzonych zmaganiami gminnymi wzięło udział 16 uczniów reprezentujących placówki oświatowe z terenu powiatu augustowskiego. Na zwycięzców czekały cenne nagrody rzeczowe ufundowane przez zarząd powiatowy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Augustowie, Nadleśnictwo Augustów i Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Augustowie. Nagrody młodym ludziom wręczył st. bryg. Leszek Krzyżewski, komendant augustowskiej straży pożarnej. Wszyscy uczestnicy zmagań mieli również możliwość zwiedzenia strażnicy Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Augustowie. Uczniowie, którzy zajęli pierwsze i drugie miejsce w swojej kategorii wiekowej reprezentować będą powiat w eliminacjach wojewódzkich, które odbędą się w kwietniu.

Odzież robocza
Odzież robocza
Odzież robocza

Laureaci turnieju

 

I grupa wiekowa (uczniowie szkół podstawowych klasy 1-6):

Kacper Ciężkowski – Szkoła Podstawowa w Płaskiej.

Eliza Lenczewska – Szkoła Podstawowa w Płaskiej.

Mateusz Krzywiński – Szkoła Podstawowa w Bargłowie Kościelnym.

II grupa wiekowa (uczniowie gimnazjum i klasy 7 szkół podstawowych):

Krzysztof Pużyński – Szkoła Podstawowa w Płaskiej.

Weronika Grochowska – Szkoła Podstawowa w Bargłowie Kościelnym.

Zofia Ciężkowska – Szkoła Podstawowa w Płaskiej

 

Beata Perzanowska
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe