Muzeum jednak w Domu Turka?  

Muzeum jednak w Domu Turka?
Władze miejskie kupiły Dworzec PKP na Lipowcu. Samorządowcy wskazywali, że obiekt posłuży jako siedziba augustowskiego muzeum. Ostatnio jednak Muzeum Ziemi Augustowskiej przy wsparciu burmistrza miasta zbiera fundusze na zakup tzw. Domu Turka, by właśnie tam ulokować swoją siedzibę. Badamy więc, o co chodzi w tej całej sprawie.

Informacja o rozpoczęciu zbiórki środków finansowych na zakup tzw. Domu Turka pojawiła się w mediach społecznościowych. W komunikacie zamieszczonym na stronie Muzeum Ziemi Augustowskiej czytamy, że przy aprobacie burmistrza Augustowa muzeum wystąpiło z inicjatywą zbiórki pieniędzy na odkupienie, remont i wyposażenie budynku po byłym Powiatowym Urzędzie Bezpieczeństwa w Augustowie.

Ta Beata
Ta Beata
Ta Beata
Beata Perzanowska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (23)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Zygmunt
Zygmunt 11.04.2018, 10:28
Zbiórka pieniędzy na odkupienie Domu Turka.......burmistrz chyba znowu odleciał niby mieszkańcy mają robić zrzutkę tak samo jak na ulicę popukajcie się trochę w głowę znowu jakś propaganda wyborcza ..owszem trzeba odkupić ten budynek przeznaczając z budżetu miasta pieniądze i zrobić modernizację budynku zgodnie z projektem opracowanym jeszcze za burmistrza cieślika oczywiście z jakąś aktualizacją
Rotator
Rotator 12.04.2018, 09:28
Próba odkupienia była, ale oczekiwania finansowe nowego właściciela były wygórowane. Ciekawe o jakiej kwocie teraz się rozmawia.
Ale dobrze by było to jednak odkupić ze względu na wartość historyczną.
Pamięć i tożsamość
Pamięć i tożsamość 11.04.2018, 18:56
Jest taka możliwość aby zorganizować zbiórkę ogólnopolską a nawet i światową (bo wielu Polaków wyjechało)na ten szczytny cel upamiętnienia miejsca każni wielu Augustowian i ololicznych mieszkańców. Robi się takie rzeczy szczególnie jeżeli cel jest wyjątkowy. Jest to idea wniesienia osobistego wkładu przez ludzi którzy chcieliby w ten sposob oddać hołd tym ktorzy byli torturowani i uśmiercani przez obce mocarstwo komunistyczne ZSS R . Może niektórzy woleliby aby zapomniano i rozgłos który towarzyszyłby zbiórce jest im nie na rękę, bo w naturalny sposób spełnia rolę informacyjno-edukacyjną o tej zbrodni. Jest to też promocja przedsięwzięcia i Augustowa.


















ja
ja 12.04.2018, 02:26
Promocja? Juz widze te tlumy turystow ktore wala do Augustowa, zeby obejrzec gablotki w muzeum. Ty chyba w innym swiecie zyjesz. Nie chodzi mi o to ze nie ma tam byc muzeum, ale w obecnych czasach to zadna promocja.
I moze dosc juz tego wyciagania kasy od mieszkancow. Takim burmistrzem, ktory tylko chodzi z taca po obywatelach to moze byc kazdy.
Zygmunt
Zygmunt 11.04.2018, 21:13
Tu nie chodzi o zapomnienie tylko o realia nie ma żadnych szans na zebranie kilku milionów złoty choć cel szczytny.trzeba chodzić po ziemi .....jeżeli miasto lub instytucje państwowe nie wyłożą pieniędzy to żadne muzeum nie powstanie w Polsce takiego przypadku nie było np muzeum Powstania Warszawskiego powstało dzięki finansom miasta i Państwa .w augustowa kiedyś zbierano pieniądze na ratowanie Szpitala nie zebrano nawet 20 tys.
Tadeusz Jaworski
Tadeusz Jaworski 11.04.2018, 09:57
Szanowny Pan Przewodniczący Chodkiewicz zapomniał dodać, że podczas sławetnej konferencji KWW Nasze Miasto z okazji zakupu dworca, jego klubowy kolega Przewodniczący Komisji Rozwoju Pan Paweł Kotwica "od trąbił", że tym budynku już w ciągu kilku miesięcy znajdzie miejsce muzeum. Na moje pytanie czy były już jakieś ustalenia z konserwatorem Zabytków, Szanowny Pan Chodkiewicz tłumacząc się panującym zimnem przerwał konferencję. Oczywiście zimno nie przeszkadzało mu w "błyszczeniu" podczas udzielania obszernych wywiadów. Fakt, na pewno winien Burmistrz, że nie wymusił do tej pory chociażby zgody Konserwatora. No cóż, pluralizm, jawność i transparentność w wykonaniu KWW Naszego Miasta
Odpowiedzialni z NM
Odpowiedzialni z NM 11.04.2018, 15:51
Burmistrz nie jest od wymuszania zgód rozmaitych organów państwowych na pomysły pana Pawła czy innych radnych, którzy wymyślą coś bez przygotowania i rozeznania jak to zrobić prawnie i finansowo. Czyli bez realnego planu. Do trąbienia przed kamerami pierwsi a potem niech burmistrz wymyśli jak to zrealizować, a oni jeszcze będą go rozliczać na radzie...a co ..
Słuchacz transmisji
Słuchacz transmisji 12.04.2018, 07:12
No od tego są zatrudnieni urzędnicy żeby takie sprawy jak pozwolenia i inne zgody załatwiać.
A co to radny ma wiedzieć co i jak? Od tego jest jedną biurwa z drugą żeby w końcu skończyć kawkę i zakupy w biedronce i wziąć się do roboty bo za to ma płacone. No ale ciężko jest to zrobić jak burmistrz nie przekazał urzędnikom zadań, bo przecież on wszystko sam on za wszystko odpowiedzialny tylko potem prawnik z gazownikiem i rowerzysta próbują wszystkim wmawiać że to radni...
Bilbo
Bilbo 12.04.2018, 12:29
Radni mają radzić doradzać uchwalać wspólnie z magistratem wypracowane poprawnie rozwiązania. Wypracowane czyli sprawdzone skonsultowane prawnie finansowo i organizacyjnie. Z pragmatycznym realizmem co jest możliwe. Zamiary miwrzyć pod możliwości. A nasi radni uchwalają buble prawne, aby szybciej aby się pokazać., pochwalić w mediach. Nie o to chodzi "młodzieńcy" . Pomyłka w rozumieniu swojej roli.
uczeń
uczeń 12.04.2018, 13:19
Ile razy można powtarzać:
Rada jest władzą uchwałodawczą, czyli jej obowiązek to wskazywać co ma być zrobione
Burmistrz jest władzą wykonawczą, czyli jego rolą jest wykonywać i realizować.

Rada uchwala budżet, decyduje ile na co
Burmistrz wykonuje budżet, realizuje inwestycje i zarządza gminą oraz wykonaniem uchwał

Uczą tego w szkole nawet chyba

Wyborca
Wyborca 12.04.2018, 16:58
Aż strach się bać takiej władzy ustawodawczej ! Pawelek z glupawym usmieszkiem wpatrzony w Tomaszka, ważny Flipek z łańcuchem na szyi i dwie panienki zadymiaczki. Kogo my wybraliśmy? Zachowuja sie jak uczniowie z gimnazjum co w prima aprilis udaja wladzę!
"Na żywo " nic nie umknie ...gesty spojrzenia, mimika .....aktorska gra. A tu już prawie 40 na karku. Kiedy wy spoważniejecie?
hej
hej 12.04.2018, 19:18
Co ja czytam?????????????? A jeszcze niedawno takie peany na temat "młodziaków" :O
Jak to prą do przodu a miasto lada moment rozkwitnie. Ale póki co to wstyd na całą Polskę co się w tej radzie dzieje!
Dziś pewnie ci sami, co niedawno bili pokłony NM - wyśmiewają. Brak dalekowzroczności i łatwowierność. Powinno wam się odebrać prawa wyborcze :))))
Belfer
Belfer 12.04.2018, 14:46
Oj długo uczyć się trzeba Uczniowi...Obecna Rada z większością NM swoje wizje i kierunki np. wyborcze realizuje podejmując uchwały z naruszeniem prawa. tworzy buble i przyjmuje prawne niewypały.Rada wyznacza i wskazuje co ma być zrobione, rada decyduje itp. Kto potem ma się tym zająć i wykonać te okulałe uchwały ?? Ostatni popis na sesji 28.03 - mówią o tym wpis internautów chyba z wczoraj. "uchwała o podziale na obwody wyborcze zmieniającą uchwałę przygotowaną przez UM w tej sprawie. Porażka znów naruszyli obowiązujące przepisy. Po co ciekawe majstrowali przy dobrze napisanej przez UM uchwale? Urzędnicy UM zrobili to bez błędów i w terminie, Z arogancji? Czy chcieli coś ugrać?.Tak czy siak skopali najprostrzą możliwą uchwałę. Panie przewodniczący nie ogarniasz Pan tak prostych tematów?"
Belfer
Belfer 12.04.2018, 14:08
długo uczyć się jeszcze trzeba UCZNIU. Uchwałodawczy to nie synonim żądaniotwórczy. Piszcie tak dalej....
Pa pa
Pa pa 12.04.2018, 11:44
Takiej kompromitacji jak radni z nm ti Augustów jeszcze nie mial i mamy nadzieję ze juz i mieć nie będzie!!!!!
realistic
realistic 12.04.2018, 13:20
Kompromitacją jest realizacja ich programu niemal w 100%? Tego, który poparli mieszkańcy?
Strefa, uzdrowisko, osiedla, ulice itd itd
???
??? 12.04.2018, 20:47
Jakieś nowe osiedla powstały ostatnio w Augustowie? Coś mi umknęło???
hahaha
hahaha 12.04.2018, 19:19
A teraz wymień czego nie zrobiono lub zrobiono beznadziejnie. No czekamy...
Trre
Trre 12.04.2018, 14:31
Kompromitacją jest ich aroganckie zachowanie. Nm powinno uczyć się od takich osob jak p. Lisek. Szacunku trochę
Nadreprezentacja
Nadreprezentacja 12.04.2018, 15:13
Zdecydowanie uczyć się NM powinno od starszych radnych. Umiarkowania kultury spokojnej pracy nad sprawami. O widzi pan paniburmistrzu nadreprezentacja młodzieży szkodzi .... Czasem......a nawet często.... Więcej poważnych i doświadczonych osób w radzie a nie byłoby tych przepychanek awanturnictwa i nieprawnych uchwał itd. Szkoda..
Korwin
Korwin 13.04.2018, 09:27
Wiecej takich rad jak kiedys co gasi światła i brukuje ulice ha ha Ale hejt starej gwardii korytowców jest głośny, bo jednak inni potrafią.
jam
jam 13.04.2018, 14:44
Nowa gwardia korytowców nieudolnie próbuje się bronić żeby zostać przy żłobie hahahaha
Wyborca
Wyborca 13.04.2018, 10:06
Gdzie kładka przez Nettę, gdzie piekne ulice z chodnikami , gdzie firmy w strefie co zatrudniaja biale kolnierzyki, gdzie borowiny i sanatoria, gdzie zrewitalizowane dzielnice, gdzie urzad miejski na miare XXI wieku .....gdzie ta ekipa z wybranym panem burmistrzem? Jest tylko krzywda zwolnionych ludzi i kupa śmiechu na całą Polske.
Nie uratujecie d..y za rozdawnictwo 7tys plus.
Chyba że nie o tych" innych" piszesz korwin!

Pozostałe