Odzież robocza
Odzież robocza
Odzież robocza

Rodzicu i nauczycielu warto wiedzieć więcej  

Rodzicu i nauczycielu warto wiedzieć więcej
Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Augustowie wspólnie z Powiatowym Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli organizują konferencję na temat rozpoznawania, zapobiegania zagrożeniom i niebezpiecznym zachowaniom dzieci i młodzieży. Spotkanie na którym będzie można dowiedzieć się na temat między innymi przemocy szkolnej i cyberprzemocy skierowane jest do nauczycieli szkół oraz rodziców. Warto poświęcić czas i wziąć udział w konferencji, by móc prawidłowo reagować na wszelkie zagrożenia wśród dzieci i młodzieży. Trzeba bowiem wiedzieć, że zagrożeń jest naprawdę wiele i z pozoru niegroźne zachowania mogą stać się przyczyną tragedii.

Jak mówi Zofia Piłasiewicz, psycholog z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, konferencja wychodzi naprzeciw zapotrzebowaniom rodziców i szkół.

Odzież robocza
Odzież robocza
Odzież robocza

–W dzisiejszym świecie jest bardzo wiele różnego rodzaju zagrożeń, które mogą wywoływać niebezpieczne zachowania wśród dzieci i młodzieży –wyjaśnia. –Zgłaszają się do nas różne placówki i szkoły z prośbą o to, żeby przeprowadzić na przykład radę pedagogiczną czy porozmawiać na ten temat z nauczycielami. Uznałyśmy więc, że taka konferencja wyjdzie naprzeciw potrzebom zarówno rodziców, jak i nauczycieli.

Konferencja odbędzie się w czwartek, 12 kwietnia, o godz. 14.00 w sali Augustowskiego Centrum Edukacyjnego.

–Pracownicy poradni przygotują prezentacje dotyczące przedstawianej problematyki. –zdradza Zofia Piłasiewicz. –Będziemy poruszać takie tematy jak: przyczyny i sposoby zapobiegania przemocy w szkole, ale nie tylko przemoc szkolna będzie tematem rozważań, również cyberprzemoc, której coraz częściej doświadczają dzieciaki.

Beata Perzanowska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Yt
Yt 6.04.2018, 23:42
Proszę o poruszenie tematu patostrimerów na yt

Pozostałe