Odzież robocza
Odzież robocza
Odzież robocza

Dzień Teatru w Białobrzegach 

Dzień Teatru w Białobrzegach
Ku uciesze większości uczniów w Szkole Podstawowej im. Gen. Ignacego Prądzyńskiego 23 i 24 marca w Białobrzegach odbył się XXV Dzień Teatru. Tym razem była to ,,Beczka śmiechu’’.

Gdyby przypadkowy gość wszedł do naszej szkoły w piątek lub sobotę, zauważyłby z pewnością teatralno – wiosenny wystrój korytarza: różnobarwne płachty plakatów nadały mu niecodzienny wyraz.

Odzież robocza
Odzież robocza
Odzież robocza

Świętowanie rozpoczęliśmy od wyjątkowego akcentu. Szkolna sala gimnastyczna szeroko otworzył podwoje dla najmłodszych aktorów. Uczniowie zerówki (podopieczni pani Ewy Jacewicz – Miklas) przedstawili ,,Żabie kłopoty’’. Po nich ,,Śrubki do zupki’’ w wykonaniu klasy I pani Iwony Świackiej. Po pierwszakach sceną zawładnęła ,,Królewna Śmieszka’’, przedstawiona przez klasę II pani Ewy Cich. Prezentację najmłodszych zakończyli uczniowie z klasy III. Przygotowani przez panie Barbarę Roszkowską i Barbarę Zaskowską zaprezentowali ,,Kopciuszka’’, ,,Jasia i Małgosię’’ i ,,Rezerwat śledzi’’. Występy naszych beniaminków wywołały pozytywną reakcję widowni oraz przyniosły wiele emocji wśród wykonawców, ich opiekunek, jaki i rodziców, którzy w tym roku dopisali.

Wkrótce potem na salę gimnastyczną (teatralną) ,,wtoczyła się’’ ,,Beczka śmiechu’’ – przedstawienie kabaretowe złożone z dziesięciu skeczów, przygotowane przez Grupę Teatralną i jej opiekuna – Jana Saczkę. Grupa zaproponowała widzom różne formy oraz odcienie humoru - od tradycyjnego po stand-upy. Piętrzące się problemy, absurdy, niecodzienne sytuacje … Mamy nadzieję, że było zabawnie i że daliśmy widzom trochę radości. Przy części kabaretowej nie sposób nie wspomnieć naszych absolwentów – Patryka Urbana, Emila Witkowskiego i Zbyszka Pieńkowskiego, którzy rozbawili do łez widownię skeczem ,,Nauczyciel’’. Brawo, panowie!

Ledwie wybrzmiała muzyka towarzysząca spektaklowi, a na scenie pojawili się uczniowie, uczestnicy ,,Teledysków’’ - zabawy cieszącej się pozytywnym przyjęciem zarówno wykonawców, jak i odbiorców. Najpierw klasa VII ze Szkoły Podstawowej w Kolnicy wystąpiła w ,,Skórze’’ AYA RL. Potem kolejne klasy zaprezentowały następujący repertuar: VII - ,,Hymn’’ Luxtorpedy, II - ,,Au sza la la la’’ Shakin Dudi, III a - ,,Trzynastego’’ Czerwono – Czarnych, III b - ,,Co ty tutaj robisz’’ Elektrycznych Gitar. Uczestnicy przedstawili scenki - ,,teledyski’’ do losowo wybranych piosenek polskich wykonawców. Wykazali się zaskakującą pomysłowością. Dla młodzieży była to muzyczna podróż w czasie i okazja do pracy zespołowej.

Jolanta Wojczulis

Zdjęcia (5)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe