Kolejne sukcesy karateków

Kolejne sukcesy karateków
Waldemar Matyka trener zawodników z Augustowskiego Klubu Karate Kyokushin ma powody do dumy. Z VII Piaseczyńskiego Turnieju Karate Kyokushin IKO Mazovia Cup 2018 jego podopieczni wrócili z trzema medalami.

Turniej został rozegrany w sobotę, 24 marca, w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Piasecznie. O najwyższe podium walczyło 415 karateków reprezentujących 40 klubów z ponad 50-ciu miejscowości z całej Polski. W zawodach startowali także zawodnicy z Augustowskiego Klubu Karate Kyokushin, a byli to Kamila Ignatowska, Karolina Bożewicz, Szymon Zawadzki, Dominik Faszczewski, Maciej Sieńko i Michał Ostapowicz. Trójce z nich udało się stanąć na podium

Ta Beata
Ta Beata
Ta Beata

-Ze względu na ilości przybyłych karateków, każdy musiał wygrać minimum dwie walki, żeby zakwalifikować się do strefy medalowej i móc rywalizować o zwycięstwo w swojej kategorii –dodaje Waldemar Matyka.

Na najwyższym podium stanął Szymon Zawadzki, który zwyciężył w kategorii kadeci, 10-11 lat, do 30 kg, który w sumie wygrał cztery walki.

-Drugie miejsce w kategorii młodziczki, 12-13 lat, do 50 kg, wywalczyła Kamila Ignatowska, natomiast jej klubowy kolega Dominik Faszczewski w kategorii junior młodszy, 14-15 lat, do 65 kg, wywalczył brązowy medal –dodaje Waldemar Matyka. –Wszystkim gratuluję i korzystając z okazji serdecznie dziękuję paniom Katarzynie Ostapowicz i Małgorzacie Sieńko za pomoc w transporcie zawodników.

Jolanta Wojczulis

Zdjęcia (6)

Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe