Odzież robocza
Odzież robocza
Odzież robocza

Konferencja prasowa klubu Nasze Miasto (relacja video/ audio)

Konferencja prasowa klubu Nasze Miasto (relacja video/ audio)
W czwartek, 8 marca przedstawiciele klubu Nasze Miasto zorganizowali konferencję prasową dotyczącą przygotowywanej uchwały antysmogowej i propozycji mających mieć korzystny wpływ na problem złej jakości powietrza w mieście podczas sezonu grzewczego. Jednym z uczestników spotkania był były zastępca burmistrza Mirosław Karolczuk.

Cz. I:

Odzież robocza
Odzież robocza
Odzież robocza

Cz. II:

Cz. III:

Relacja audio:

Bartosz Lipiński
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (97)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
gazzzz
gazzzz 13.03.2018, 16:50
specjalista od gazyfikacji obecny na sesjach, konferencji, korytarzach UM w godzinach pracy nie przyszedł na Komisje Rozwoju zeby zapytać o program, rewelacja! a Burmistrz nie wie że milion z Necka wrócił i jest ograniczony do wydania na cele ekologii. Najlepiej dalej zajmować się intrygami i knuciem na forach a kasa niech przepadnie, super! uważam, że najbliższa sesja powinna być w centrum pokazywana na telebimie.
Doopa i kamini kupa
Doopa i kamini kupa 13.03.2018, 17:47
Może ten specjalista bał się przyjść? Może nie wiedział co powiedzieć? A włsnie, dlaczego on w godzinach pracy po mieście lata? Za latanie mu płacą w MPECu? Wydumali stołek i nie wiedzą po co? Cyrk na kółkach.
przedszkole
przedszkole 15.03.2018, 12:01
Cyrk na kółkach to z przedszkolem. Ciekawe co pani z pięterka robiła z Wykonawcą w piwnicy, hahahaha???? Może zechce nam o tym opowiedzieć?
Filip z Konopi
Filip z Konopi 18.03.2018, 20:00
Z jakim przrdszkolem? Tym filipka? Najwyższy czas żeby tym zainteresować się na poważnie.
Inspektor
Inspektor 18.03.2018, 21:05
Nie ma czym się interesować bo niczego nie ma... Gorzej jak kierownika przedszkole nie dojdzie do skutku... Znowu powie że to wina rady a nie urzędu
Znajoma
Znajoma 19.03.2018, 17:30
Tak pani radzi pani Magdo?
Gtyuin
Gtyuin 16.03.2018, 19:31
Ale o co chodzi? Ciekawa historia :). Jakie przedszkole? Jaka pani z pieterka? Znam pewna panią z przedszkola mieszkajaca na pieterku ktora lubi pikantne "potrawy " to z tym to z tamtym amatorem potraw ale czy o te pania chodzi...
Bilbo
Bilbo 12.03.2018, 12:19
Nie przypominam sobie aby pobierano opłaty za paking na guncie miasta przy Jabłonkach. Ale czy to jest wystarczające obejście prawa czy etyki?
sąsiad
sąsiad 13.03.2018, 16:32
niektórzy pobierają wprost wynagrodzenie w spółce miejskiej! ba nawet angaż otrzymali po tym gdy już zostali wybrani radnymi.... jestem sąsiadem restauracji i nie do końca mi ona odpowiada bo jest dość głośno ale z tego co wiem to od wiek wieków był to grunt rodziny Pana Pawła a nie Sylwii, a więc jest tam dopóki jest jego żoną :) a to biznes Pana Pawła. Zaorajmy to miasto żeby niektórym ocalić stołki i zamknąć usta tym co coś robią
Nienasyceni
Nienasyceni 13.03.2018, 17:18
Bo im jeszcze mało......
Mieszkańcy z Borek
Mieszkańcy z Borek 12.03.2018, 11:39
Po liczbie komentarzy negatywnych pochodzących od tych samych osób wnoszę, że w końcu mamy szansę na bardzo skuteczny program! Brawo nasze miasto! Olejcie hejt i do przodu! Pomożemy w wyborach i w zmienianiu Augustowa na lepsze!
Krzywy i złamany
Krzywy i złamany 11.03.2018, 13:37
Oczywiście ze cena interesuje większość ! Dlatego jest ten problem ze trzeba połączyć jedno z drugim ! Dzisiaj przedstawiony mamy program który łagodzi skutki finansowe przyłączy i zakupu pieca ! Wiec nawet jak kiedyś ktoś sięgnie do naszej kieszeni za bardzo to zawsze będzie można zrezygnować z tego co jest droższe. Wszystko zależy od umów podpisywanych z dostawca gazu. Najważniejsze ze to ryzyko zakupu pieca łagodzi 7tys od radnych.
asffrt
asffrt 11.03.2018, 12:23
Tak naprawdę to w większość ludzi interesować będzie tylko cena, a nie smog. Ludzie szaukaja oszczędności. Jak wyjdą z ogrzewaniem na tyle samo co płacą obecnie, a odejdzie opał i popiół to już warto. Tylko czy Państwo znowu obywateli nie wy.... na dudka? Nie wiadomo. Do oleju opałowego zachęcali, a później złupili na podatach i akcyzach. Teraz chcą sponsorować auta elektryczne więc kierowcom do paliwa po 10gr. Znając pazerność państwa polskiego i zapędy dotychczasowe to może być za jakiś czas powtórka. Nałapać klientów, polikwidują kotłownie, a na koniec ceny w górę i będą nagrody dla pana co mu 17.000 do pierwszego nie starcza albo na jakieś inne 500+. Jak będzie taniej i będzie możliwość to się podłaczę, ale olejową kotłownię zostawię w rezerwie.
Gazbusters
Gazbusters 11.03.2018, 11:51
I jeszcze jedno ! Nie trzeba się wiązać umową na wiele lat ! Przestaje wam się opłacać rezygnujecie w ciągu miesiąca!
Gazbusters
Gazbusters 11.03.2018, 11:34
Uwaga ! Przyłącze gazowe kosztuje tylko 1800zlotych ! Abonament 15 złotych ! Cena gazu identyczna jak peletu ! Piec można mieć już za 3,5 tys zł. ! Ludziska ! Będziemy mieli czyste powietrze !!!!!
Strzał w dziesiątkę
Strzał w dziesiątkę 11.03.2018, 11:22
Chyba ostro NM spuściło lanie dla walikoniowców tym programem ???? nerwy im puściły i wypisują bzdury. Brawo nasze miasto ! Parę uwag oczywiście mam do programu ale generalnie ja i moi sasiedzi na borkach czekamy na złożenie wniosków na przyłącza gazowe ! Trzymamy kciuki i pamiętajcie ze popieramy was !
widz
widz 13.03.2018, 16:38
Pan Radny na Komisji Rozwoju właśnie powiedział, że przez trzy lata nie było programu dofinansowania więc ten, który obecnie prezentuje NM jest do bani. Masakra co za logika? skoro 3 lata nie robiono nic to dalej trzeba nic nie robić? gdzie program PiSu? gdzie kontrpropozycja? gdzie Burmistrz? transmisje online to coś cudownego!
woodoo
woodoo 13.03.2018, 17:50
Jedyne co PIS potrafi szybko zrobić to: defiladę, konfetti, salwę z armatki, dywan do przejścia, asystę, aniołki, zmianę ulicy na Kaczyńskiego oraz inne apele, wianki i parady. Tylko mieszkańcy tym sie nie najedzą.
Janusz
Janusz 11.03.2018, 14:04
Radni nm opamiętania i honoru. Na prawdę ta kampania wyborcza jest po nizej godnosci. Oczywiście naszej mieszkańców bo czy wy ją macie?....
transmisja
transmisja 13.03.2018, 16:39
ale którzy radni? oglądając transmisje online widzę, że wypowiadają się do mikrofonu niektórzy nie są już tak odważni jak zza monitora, pozostając (z pozoru) anonimowymi.
Normalny
Normalny 11.03.2018, 10:15
Aż oczy bolą od tych komentarzy. Ciekawe kogo tak wkurza konkretny plan antysmogowy. Na pewno nie normalnego mieszkańca
Lechu
Lechu 10.03.2018, 19:28
śmieszy mnie postać Chodkiewicza...
007
007 10.03.2018, 18:46
Ratownicy cd pierwszy z lewej Filip prestidygitator konfenansjer
Dobroczyńca przedsiębiorców bez gruntów.
Tomasz trzeci z prawej znany mecenas paliwowy spółek miejskich
Ola z trzecia z lewej prokurentka Dobkowskiego

markos
markos 10.03.2018, 21:16
To takie nasze , szpilę komuś wsadzić i zaglądać w garnek... zawiść , po prostu zawiść
Pokrzywdzeni
Pokrzywdzeni 11.03.2018, 09:01
A wy co robicie? Innym mozna ale wam to..... Oho.... Pokrzywdzoni.
Zm
Zm 11.03.2018, 00:29
Jak się chcialo być osobą publiczną to trzeba sie liczyc że ktoś zajrzy do "garnka"!
Prawdziwa "cnota" krytyki się nie boi !
J23
J23 10.03.2018, 17:33
Uczestnicy konferencji. Ratownicy od morowego "powietrza" od prawej Sylwia prowadzi działalność z wykorzystaniem mienia miejskiego. Wydzierżawiła teren miejski na parking. Dodakowo zajęła część terenu bez żadnego tytułu prawnego. Wolontariuszka jako i przewodniczący NM
Mecenas - wolontariusz
Mecenas - wolontariusz 12.03.2018, 09:24
A czy radna pobiera opłaty za ten parking? Jeżeli nie to nie zarabia na mieniu miejskim wręcz przeciwnie, zrobiła ogólnodostępny parking w miejscu gdzie jest duży brak tych miejsc. Chwała jej za to że z własnej kieszeni, odejmujac sobie od ust rozwiązuje problemy infrastruktury miejskiej.
Kolo
Kolo 12.03.2018, 12:36
Dla swego biznesu przy Knajpie pod jabłoniami. Czyli za darmochę grunt ma i korzysta. Po przykazaniami Pisma; darmo dostała darmo daje. Jednak wolontariuszka jak Dobkowski. Ja też chce rozwiązać problem infrastrukturalny koło swojego biznesu.
Mecenasik
Mecenasik 12.03.2018, 16:34
Czyli pobiera korzyści czy nie pobiera? Bo moim zdaniem nie pobiera, wręcz przeciwnie płaci za to że mieszkańcy i turyści maja parking.
Twoim rozumowaniem to nikt kto ma leb na karku i jakikolwiek pomysł na swój biznes nie może być radnym.
Rondo
Rondo 11.03.2018, 07:44
W sprawie p Sylwi; To nie jest prawda z tym parkingiem. Wszystko pomieszane. P. Sylwia kupiła działkę zgodnie z prawem na licytacji o ile dobrze pamiętam . każdy mógł uczestniczyć w tej procedurze. Nic nie dzierżawi.
J23
J23 11.03.2018, 18:22
Pani Sylwio przepraszam panią jeśli nie dzierżawi pani od miasta gruntu pod parking. Ale na jakich zasadach zatem go pani użytkuje? Bo nie jest to ten grunt który został zakupiony w licytacji.
Dre
Dre 11.03.2018, 09:05
Pani Sylwio i co pani robi w TAKIM towarzystwie? Po co to pani?
Ponad prawem
Ponad prawem 10.03.2018, 18:39
Pani Sylwia???? Co to ma byc??? Co jest nie tak z tym ugrupowaniem??? Czy ktoś może się tym zająć czy oni wszyscy są poza prawem??????? Tym musi zająć się telewizja. Kim wy z NM jesteście???????
Zniesmaczony
Zniesmaczony 11.03.2018, 10:03
Takie glupoty piszecie, radny ma zakaz dzierzawy miejskich dzialek, bo stracilby mandat. Widac, ze wybory idą hejt pełną parą tylko się osmieszają co niektórzy. Redakcjo blokujcie takie komentarze, bo to jawne głupoty. Portal zaczyna się robić jak pudelek, moze wprowadzić logowanie i podpisywanie komentarzy pod nazwiskiem np. za pomocą Facebooka?
Huk
Huk 11.03.2018, 13:00
Jakoś dobkowski nie stracił. Czyżby KOMUS puściły nerwy?
Boono
Boono 10.03.2018, 14:26
Radni przekraxzają swoje kompetencje . Panoszą się w urzędzie iUrzędników i miszkańcow traktują z daleko idącą arogancją . Nie rozumiem dlaczego jest to tolerowane przez burmistrza i prawników miejsjich.
eko
eko 10.03.2018, 10:57
Jestem w szoku. Pan Tadeusz pochwalił radnych.
Tratwa wyborcza
Tratwa wyborcza 10.03.2018, 00:39
Brawo! Wszyscy w mieście są za! W Urzędzie wszyscy nosy na kwintę a strach wejść. Niech chociaż tu wyladuja frustracje
Tratwiarze
Tratwiarze 10.03.2018, 18:10
Tratwą wyborczą miała być ta konferencja i ten pomysł podebrany i wykoślawiony. Bo usłyszeli dzwon ale nie wiedzieli gdzie on. Tratwę zwodowano i zatonęła nim wypłynęła. Taki dobry architekt ją zaprojektował. Załoga tonie.
wybory
wybory 11.03.2018, 22:15
Ktoś się zajął pracą zamiast knuciem w pokoikach ktorych fachowcow dzisiaj nalezy wywalić. Na zlosc mamie odmroze sobie uszy
Dziurawa łódź
Dziurawa łódź 10.03.2018, 19:18
I fachowiec z sejn nie pomoże a dodatkowo jest dla nich jak kamien u szyi Bul bul bul toneeeee
Stary
Stary 9.03.2018, 18:58
Fachowiec z sejn staro wygląda. To pewnie z dobrobytu na nowych włosciach. Temu robią mu kampanie chłopaki z ferajny.
markos
markos 9.03.2018, 18:25
Dlaczego nie poruszono kwestii tysięcy niemieckich staruszków z symbolem "tedei", jeżdżących po naszym mieście i dość często stojących po kilkanaście minut z włączanym dizelkiem . Autobusy miejskie wydzielają znikomy promil zanieczyszczeń w stosunku do miłośników tychże "spalarni" wszelkiego rodzaju oleju ... niekoniecznie napędowego. Nasze służby kontrolne również powinny się w to włączyć sprawdzając wyrywkowo emisję spalin bo jak wiemy sam stempelek diagnosty tej emisji nie zmniejszy oraz nie zainstaluje ponownie katalizatora ... Tu jest potężny problem , który niestety zatruwa w mieście powietrze przez cały rok .
eko
eko 10.03.2018, 10:55
To prawda, ale tez prawdą jest że chyba z 80% trujących pyłów pochodzi z domowych kominów
markos
markos 10.03.2018, 21:12
Pełna zgoda że 80% zanieczyszczenia powietrza pochodzi z domowych kominów , co można prześledzić na : https://map.airly.eu/pl/#latitude=53.85953&longitude=23.00075&id=2051,wykresy pokazują iż poziom zanieczyszczenia zwiększa się w godzinach rozpalania pieców czyli ..wieczorem i nad ranem. Pozostałe 20% należy do wszelkiego rodzaju diesli zarówno dużych jak i osobowych , których tysiące jeździ po naszych ulicach . Na czym one jeżdżą i jak one spalają to tylko właściciele wiedzą. Tych kilkanaście autobusów to jest kropla w morzu z ogólnej liczby "zanieczyszczaczy". Warto też zmienić przyzwyczajenia miłośników "tedei".... bo na postoju silnik powinien być wyłączony ... /art. 60 ust. 2 ustawy — prawo o ruchu drogowym/ gdzie dokładnie to jest wyłuszczone.
Malolat
Malolat 9.03.2018, 17:10
Jezeli 35-40 lat to gowniarze. To wychodzi że rządzić powinni tylko 60+ widac ze trwa kampania starej gwardii.
Rocznik 76
Rocznik 76 10.03.2018, 23:27
W tym rzecz że nasi 35 + zachowuja sie jak gowniarze. Wcale nie wiek wyznacza dojrzałość umyslu! Jak slucham obrad a ostatnio nawet obraz posiedzen RM mam wrażenie że to sa dla zabawy obrady uczniow gimnazjum bądź liceum.
Zakłopotany
Zakłopotany 9.03.2018, 12:11
Brawo! Wreszcie konkret!
Ciekawe jest to, że na portalach, gdzie występuje się pod nazwiskiem, zwykli mieszkańcy popierają pomysł
Tam gdzie anonimowość, wyżywają się chyba naprawdę tylko przeciwnicy polityczni a nie normalni ludzie
Ja tam trzymam kciuki. Kolejny krok na plus
I skończcie z tym jadem, jak nie macie nic konkretnego do powiedzenia.
Rr
Rr 9.03.2018, 11:35
Na budowę psełdo ulic "nasze miasto"ściąga haracz od ludzi a teraz rozdaje po 7 koła za podłączenie bez sensownego program...ot wybory
stary piec