Odzież robocza
Odzież robocza
Odzież robocza

Burmistrz niewinny

Burmistrz niewinny
Wojciech Walulik burmistrz Augustowa ma powody do zadowolenia. Prokuratura rejonowa w Suwałkach umorzyła bowiem śledztwo w sprawie molestowania przez niego pracownicy urzędu miejskiego.

Więcej na ten temat czytaj w czwartkowym (1 marca) wydaniu Przeglądu Powiatowego

Odzież robocza
Odzież robocza
Odzież robocza
Jolanta Wojczulis
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (67)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
qwerty
qwerty 11.03.2018, 11:03
W Mikołowie, burmistrz oficjalnie przyznał się do romansu z pracownica ratusza - (czym zyskał uznanie mieszkańców za odwagę w przyznaniu sie do błędu ) . Cieszy sie poparciem społecznym i w najbliższych wyborach zapewne zwycięży .... a to artykuł http://www.newsweek.pl/polska/spoleczenstwo/glosny-romans-burmistrza-mikolowa-zostawil-zone-dla-asystentki,artykuly,424453,1.html?utm_source=fb&utm_medium=social&utm_campaign=fb_nw
zzzeeeetttt
zzzeeeetttt 11.03.2018, 12:26
Problem w tym, że w tym przypadku romansował z jedną, a drugą gnębił i napastował bo kategorycznie mu odmawiała.
burak
burak 6.03.2018, 08:58
On teraz "niewinny" bo zwalnia co ładniejsze i zgrabniejsze urzędniczki by go nie "uwiodły" czasami. W magistracie jak chcesz teraz pracować to trzeba być albo pasztetem, albo głupim.

Pani ze ZUSu może w każdej chwili wpaść na kontrolę i w razie czego skopać co ładniejszą dziewoje.
benek
benek 6.03.2018, 08:47
Wojtuś uznał, stosując swoją ułomną i pokretną logikę małego chłoptasia, że skro już się z tego wyspowiadał to tego nie było. Ale to było i za to prędzej czy później beknie!
NM bez maski
NM bez maski 5.03.2018, 16:04
NM mie ma już argumentów bo pozim wpisów klubu NM zszedł do więziennego slangu i patologii. Eskalacja agresji niebywała. To ci sami ludzie z nageań z sesji siedzący w garniturach?
Może to znaczyć że sąd rozpatrzył na korzyść burmistrza zażalenie na wcześniejsze orzeczenie w sprawie o nagrywanie przez urzędniczkę która wniosła o mobbing, którego nie było.
Pytanie
Pytanie 5.03.2018, 20:30
O proszę kolejna nowina zza biurka? Której jeszcze nie ma na piśmie? A gdzie zapadła taka decyzja?
Small Mi
Small Mi 5.03.2018, 21:32
dzisiaj (05.03.2018) rano było posiedzenie sądu w tej sprawie, jest postanowienie
ococho
ococho 6.03.2018, 16:21
Jakie postanowienie? Jaka sprawa? Można jaśniej i konkretniej?
rzetelność
rzetelność 5.03.2018, 15:15
Burmistrz nigdy nie był oskarżony, był przesłuchiwany jako świadek w sprawie o mobbing. Uniewinnia się kogoś kto występował w sprawie jako oskarżony, a on nie miał nawet statusu podejrzany, tylko świadek, jak pozostali urzędnicy przesłuchiwani w tej sprawie. Urzędniczka na wysokim stanowisku UM wniosła o mobbing, uporczywego nękania nie stwierdzono co jest podstawą do stwierdzenia mobbingu.
ox
ox 6.03.2018, 12:35
W sprawie jest powód i pozwany i świadkowie! Proszę w takim razie wskazać kto był pozwanym ?
mec. chmielu
mec. chmielu 6.03.2018, 20:21
Ty znawca prawa. Powód i pozwany to w cywilniaku, a to jest przestępstwo i zastosowanie ma kodeks karny. Czyli oskarżony kontra ofiara lub poszkodowany....
Ox
Ox 7.03.2018, 01:39
Nie jestesmy na TY ! Nie jestem prawnikiem ale wiem jedno że WW nie byl na pewno swiadkiem . Czyli rozumiem że był oskarżonym.
Zenek
Zenek 6.03.2018, 15:22
Powód i pozwany to jest w postępowaniu cywilnym,w postępowaniu karnym jest podejrzany,oskarźony,skazany świadkowie są w obu postępowaniach,
rex
rex 1.03.2018, 22:54
To już wiadomo dlaczego radni NM dali sobie spokój z Wojtkiem.
Mirek
Mirek 1.03.2018, 23:14
A to odwrotnie nie było przypadkiem? To on zaskovzył wszystkich i wystąpił z klubu NM . Oj zawodna ta pamięć ludzka.
xer
xer 2.03.2018, 11:58
wystąpił bo radni zażądali wyjaśnień, których nawet na sesji nie umiał udzielić!
Bradok
Bradok 2.03.2018, 16:55
Wystąpił przed sesją haha zaskoczył was. Wszystko jest w internecie i oświadczenie burmistrza o wystąpieniu z NM i sesja i wypowiedź-oswiadczenie Dobkowskiego adwocem na oświadczenie burmistrza. W swoim oświadczeniu burmistrz napisał że po wystąpieniu z N M spodziewa się po was wszelkich negatywnych działań. Publiczność oglądająca tą rozgrywkę nie nie jes zdziwiona. Znów wam pamìęć szwankuje? To po tym zdarzeniu zasypujecie burmistrza na sesjach bzdurami.
Fakt
Fakt 3.03.2018, 20:07
Zapytaj go czy dzien przed jego oświadczeniem nie odbyło sie spotkanie NM i jego, na którym zapytano go wprost czy to prawda. Zapytaj co odpowiedział!
autentyczne fakty
autentyczne fakty 4.03.2018, 20:51
ze to prawda i ze on zrezygnuje z NM i ze zielinski pomoze mu to wyprostowac.....
niemoralne sumienie
niemoralne sumienie 1.03.2018, 21:51
...a ja Wam wszystkim zacytuje rymem swoje hasło wyborcze ;)

"Będą śnić się Wam potwory póki rządzą tu PiSiory"
...a gdy Wojtek byłby inny, to już dawno byłby winny ;)

...a rządzą widać "pełną gębą" więc ---> !!! FOREVER NOT GUILTY !!!
f...k
Viola1
Viola1 1.03.2018, 21:26
Niemoralne sumienie to tej co przysuwała się z krzesłem do burmistrza na naradach podczas gdy on je odsuwał. malowała usta perfumowała się przed wejściem do niego Bidulka ciągle kazała urzędniczkom robić sobie kawę herbatę i inne drobne przysługi taka była "niemocna". W swoim gabinecie dokładnie vis a vi swego biurka zawiesiła ogromne lustro w złotych ramach. ???? Lustereczko powiedz przecie kto jest najpìękniejszy w świecie? .....
buc
buc 5.03.2018, 14:37
Violka a tobie rozum odjęło czy nadal robisz lody?
Sława
Sława 1.03.2018, 20:08
Ta kobieta juź wcześniej gościła na łamach gazet suwalskich oraz wdpółczesnej. Może warto odszukać i zobaczyć z czego była znana. Właśnie z obyczajowych skandali.
Dyzio
Dyzio 5.03.2018, 21:38
Ten były dyro to fajny głupek jednak jest. Szkoda, że już tylko dwie kadencje będzie szkodził augustowianom. Co za strata.
benek
benek 6.03.2018, 08:38
Zaś wianuszek doradczyń jak w kole gospodyń wiejskich zrobi babskiemu"sołtysowi" ZELENIAK gdy już popełni wszystkie głupoty tego świata. Chociaż stragan to może być ponad jego możliwości, bo tam trzeba pracować.
Furtunata
Furtunata 5.03.2018, 21:52
A to dobre ha ha, a mądrale znikną w pomroce dziejów...
bezkarność
bezkarność 5.03.2018, 11:19
i dlatego pomyslał sobie że bezkarnie poużywa?
zyla
zyla 7.03.2018, 02:22
Poużywać to on może co najwyżej z uczniami
wit
wit 7.03.2018, 15:27
.......z uczennicami chyba
Etyka
Etyka 1.03.2018, 10:10
Jeszcze nie tak dawno burmistrz wprowadził zasad etyki pracy w urzędzie,i "głupi lud to kupił" ciekawe czy kupi w wyborach?
Adri
Adri 1.03.2018, 20:20
Tak się sklada że to właśnie pani sekretarz popiasła się stworzeniem kodelsu etyki w urzędzie. Takich bzdur w nom napisała że właśnie na łamach tejże gazety o tym pisano. Pani etyczna spacerująca z dyktafo em po urzędzie
xyz
xyz 5.03.2018, 14:40
Coś podobnego..... a biedny burmistrzyrzyna nieczytaty i podpisaty
niemoralne sumienie
niemoralne sumienie 1.03.2018, 06:00
...i to jest właśnie to, co obecna Władza potrafi i może...
Perfekcyjnie zamiecione pod dywan!!! Panie Wojtek - BRAWO TY !!!
Akurat "dziś" nikomu innemu by się tak nie udało...
Bradok
Bradok 2.03.2018, 13:06
Zamiecione to by było gdyby burmistrz nie zgłosił tego do prokuratury. Sądzę że zdawał sobie sprawę jaki hejt go czeka ze strony tych co chieli to wykorzystać. Co niniejszym czynisz "niemoralne...."
do Bradoka
do Bradoka 2.03.2018, 13:36
A niby kto miał to do prokuratury zgłosić jak nie on sam???
A ty włącz czasami sobie inny program z wiadomościami niż TVP to zobaczysz, że dla obecnej władzy najlepszą formą obrony jest tylko atak... i nie ma potrzeby się tłumaczyć innym...
Bo po co się bronić jeśli to "TY" tu rządzisz???
pytam
pytam 2.03.2018, 13:28
a skąd wiesz że się zgłosił? do czego niby wykorzystać?
Wstyd
Wstyd 28.02.2018, 20:55
Przecież głosił juz miesiąc temu ze będzie umorzone ???? ciekawe dlaczego? Same przypadki, zobaczymy z jakiego komitetu wystartuje w przyszłych wyborach. Oby kobieta miała sile walczyć! Z jednej strony umorzenie podsłuchów bo stan wyższej konieczności (czyli miała obawy) a teraz rzekoma zgoda? Bzdura
xyz
xyz 5.03.2018, 14:42
Wiedział bo mu Zielony powiedział
myśleć warto
myśleć warto 2.03.2018, 13:21
Art 26 KK. Kiedy działamy w stanie wyższej konieczności?
Osoba, która ratuje jedno dobro kosztem innego dobra. Aby doszło do takiej sytuacji niezbędne jest realne zagrożenie. To zagrożenie powinno mieć charakter nieuchronny. Stan wyższej konieczności występuje tylko wtedy, gdy przed niebezpieczeństwem nie można było się obronić w żaden inny sposób .Zagrożenie (niebezpieczeństwo) musi być rzeczywiste – musi zachodzić w faktycznie obiektywnej rzeczywistości;
bezpośrednie – musi stwarzać natychmiastowe zagrożenie;
skierowane przeciwko dobru prawnie chronionemu;
może pochodzić od człowieka, od zwierzęcia lub poprzez działanie sił naturalnych. Gdy sprawca przekroczy granice stanu wyższej konieczności sąd może go łagodnie potraktować wymierzając karę nadzwyczajnie złagodzoną lub nawet całkowicie odstępując od jej wymierzenia .Natomiast jeśli sprawca miał możliwość, by temu niebezpieczeństwu zapobiec w inny sposób, ale z tej możliwości nie skorzystał, to również należy przyjąć, że przekroczone zostały granice stanu wyższej konieczności.
Przypadek
Przypadek 2.03.2018, 09:56
Normalny człowiek wie czy coś zrobił czy nie. No chyba że odurza się np alkoholem i bywa w stanie "pomroczności jasnej". A owa pani jak miała obawy to powinna sprawę zgłosić a nie ciągnąć kontakty za zgodą i jeszcze nagrywać. Ciekawe że wpis Wstyd nawiązuje już do wyborów i zachęca kobietę do walki. Same przypadki? Jak piszesz.
Ciekawe czy kto kogo w tym wątku wykorzystuje

feministka
feministka 2.03.2018, 12:35
no przecież zgłosiła, jak rozumiem potwierdzasz, że wątek jakiś był? czyli składane ręce przed ołtarzem już wystarczą dla przebaczenia? bo facetowi to wolno?
przypadek
przypadek 2.03.2018, 15:27
zgłosiła ale dopiero jakiś dłuższy czas po fakcie kiedy on zgłosił te nielegalne nagrywanie go przez nią. taka była chronologia zdarzeń. było przecież o tym w mediach. zresztą jest do do sprawdzenia jeśli nie wierzysz jego publicznym wypowiedziom na ten temat. a masz prawo nie wierzyć, tylko sprawdź sobie kolejność faktów zanim autorytatywnie napiszesz. A o przebaczenie każdy może ręce wznosić Ona też.
jeśli chodzi o wolność to nie zapędzaj się, każdy ma taką samą w granicach prawa. a wątki czy i jakie były w tej sprawie to bada prokuratura nie ja. twój wpis to przypadkowa zapewne nie zamierzona próba prowokacji.
Oko
Oko 1.03.2018, 20:30
Tp tylko świadczy o pracy prokuratury. W jakiej wyższej konievzności była? Stan wyzszej konieczności miałby miejsce gdyby nie mogła wrzwać pomocy uchylić się od sutuacji lub uciec itp. A ona po 15 razy przychodziła do sekretariatu usiłując dostać się do gabinetu. Sama zamykała drzwi do gabinetu szefa. Nigdy nie wyszła z tamtąd wzburzona czy w innym negatywnym emocjonalnie stanie. Wiele razy poprawiała makijaż przed wejściem. Faktycznie ofiara...... tylko czego. Kto pod kim dołki kopie....
Mark
Mark 4.03.2018, 15:11
Popieram- słuszne obserwacje
???
??? 2.03.2018, 01:51
...ej Ty sekretarka Szefa! Ty normalnie na żywca zazdrosna jesteś, hehe... A może to Ty dołek wykopałaś??? po charakterze wypowiedzi sądzę, że to by było logiczne... Ciekawe, czy kiedy ona wchodziła, to zamykałaś drzwi na klucz, czy wystarczyło stanąć w przejściu???
Żłobkowa radna
Żłobkowa radna 2.03.2018, 06:49
Radni.... Dajcie już spokój..
„Z Bogiem”
„Z Bogiem” 1.03.2018, 21:44
Wszystkie komentarze co 5 minut w tym samym tonie. Czy Pani z I piętra dostaje wynagrodzenie za nadgodziny? I za podle insynuacje? Uzgadniasz wpisy z bulterierem? Ile musisz miec jadu aby tak pisać o drugim człowieku?
Emo
Emo 2.03.2018, 00:04
Hej a kto jest bulterierem a kto z I piętra? Czy to potyczki pań zainteresowanych? Widać że pracunecie tam lub pracowałyście i chyba się znacie
Co raz ciekawiej....
V
V 1.03.2018, 22:33
Zazdrośnica:)))
Duma
Duma 1.03.2018, 06:38
O co kobieta miałaby walczyć????? O to ze nic nie było a to co knula z kolesiami wiadomo którymi okazało się nieudanym spiskiem????
CC
CC 3.03.2018, 12:10
Może ktoś ją do tego namówił, zamącił babie w głowie ??
Small Mi
Small Mi 3.03.2018, 20:34
Ale dlaczego ? Może dała się tak zmanipulować bo nie jest z Augustowa i nie znała swoich "przyjaciół" ? W sumie to jej współczuje.
Hhu
Hhu 3.03.2018, 15:26
Dokładnie. Miało być tak pięknie. Wszyscy wiedzą kto za tym stoi.
?
? 2.03.2018, 12:37
ale kto knuł? jeśli gazeta pisze ze kontakty były za "za zgodą obu stron rzekomo" to czy mamy obezwładnionego burmistrza?
stary pesel
stary pesel 3.03.2018, 12:09
hymm..no gdyby był obezwładniony to do prokuratury raczej by nie zgłosił, że go nagrywała.
ale najwyraźniej nic tam obezwładniającego nie było skoro zgłosił sprawę. Może chciano tym właśnie go obezwładnić..kto wie. Życie teraz bardzo się zbrutalizowało. Pokolenie smartfonów za dużo w gryo zabijaniu gra. Ja to innego chowania jestem i do takich metod się bym nie zniżył, choć walki się nie boję, politycznej też.
Farciarz - fakt
Farciarz - fakt 2.03.2018, 17:14
Gazeta pisze że za zgodą były kontakty fakt. Tylko ona bez zgody nagrywała podczas tych kontaktów . To oczywiste. A jak burmistrz się wkurzył za to i zgłosił ten fakt do prokuratury to ona uderzyła że mobing. Ale faktycznie to było jakiś miesiąc po jego zgłoszeniu. Bo w informacji prokuratury do mediów w tej sprawie nie mówiono o molestowaniu a o mobbingu właśnie. Gazeta trochę przekręciła ;) napewno bez złej woli. Fakt faktem kontakty ze znanymi kobietami i feministkami niefajnie się kończą. No chy a że masz fart
Pytam
Pytam 3.03.2018, 20:11
Czyli jednak nasza uciemiężona i pomówiona jedynka coś ma na sumieniu? A to w jaki sposób to zarejestrowano to inna bajka. Na czym polega intryga powiedz więc skoro sam przyznajesz ze coś tam sie jednak działo....
Xxy
Xxy 28.02.2018, 19:16
Brawo Ty!!
kkk
kkk 28.02.2018, 16:58
No ok. Czy będzie proces o zniesławienie?
ciekawy
ciekawy 28.02.2018, 16:52
Zacytuję z a24: "Prokuratura analizowała nagrania, jakie przedstawiła im urzędniczka. Na ich postawie nie stwierdzono, że jej przełożony był wobec niej napastliwy. Kontakty miały odbywać się za przyzwoleniem obu stron."
Czy ktoś może wyjaśnić o jakie "kontakty" chodzi?
Miron
Miron 3.03.2018, 11:32
taki ciekawy czy czytać nie umie? :) :) jeśli podała prokuratura że wniosła o mobbing to chodziło o kontakty zawodowe badali czy nie było nękania w pracy. Chyba wyraźnie napisani w A24 że uporczywego nękania nie stwierdzono co jest podstawą do stwierdzenia mobbingu. Radna żłobkowa rację ma że dalibyście spokój radni bo się dyskredytujecie. Mdli już od podkręcania tego tematu.
bez zbednych sugestii
bez zbednych sugestii 2.03.2018, 09:40
jeśli cytować za A24 to rzetelnie:"Zastępca Prokuratora Rejonowego Krystyna Szóstka tłumaczy, że przyczyną decyzji był m.in. brak znamion uporczywego nękania. Uznano, że nie można jednoznacznie stwierdzić, że doszło do zaistnienia czynu zarzucanego burmistrzowi Wojciechowi Walulikowi.

Prokuratura analizowała nagrania, jakie przedstawiła im urzędniczka. Na ich postawie nie stwierdzono, że jej przełożony był wobec niej napastliwy. Kontakty miały odbywać się za przyzwoleniem obu stron.

- Sprawa była oparta o zeznania, analizę nagrań i danych od operatora sieci komórkowych. Sprawdzenie tych materiałów skutkowało podjęciem takiej decyzji – mówi prokurator Krystyna Szóstka."
mnbvcxz
mnbvcxz 1.03.2018, 21:55
hahaha też się zastanawiam - a tak wgl tego typu kontakty chyba nie jest karalne na ziemskim padole,,,,,, Bóg po prostu do Raju nie wpuści....
V
V 1.03.2018, 23:24
No to wielu do tegp Raju nie wejdzie haha. Oj wielu. I wsród tych co przedwcześnie burmistrza sądzili i sensację podbijali są tacy co mają sporo za uszami w tej materii ..
wiara nadzieja
wiara nadzieja 2.03.2018, 12:38
ale nie każdy stoi w Kościele w pierwszym rzędzie i przystępuje do sakrmanetów
ojej
ojej 2.03.2018, 15:06
jasne a on i ona stoją
Mamma mija!!!
Mamma mija!!! 1.03.2018, 22:30
A główni zainteresowani prawie święci????????.

Pozostałe