30 lat z piórem i farbami w ręku  

30 lat z piórem i farbami w ręku
Jest bardzo ciekawa świata, uwielbia przyrodę i nieustannie poszukuje nowych wyzwań. Z nietuzinkowym talentem przelewa na papier w postaci słów i obrazów to co jej w duszy gra. Barbara Gałczyńska, augustowska poetka, prozatorka i malarka podczas swojego wernisażu „Zaułki” uroczyście obchodziła 30-lecie pracy twórczej.

W piątek, 9 lutego, sala Miejskiego Domu Kultury w Augustowie wypełniona była po same brzegi. Przybyło kilkadziesiąt osób, które kwiatami, prezentami i ciepłymi słowami chciały podziękować Barbarze Gałczyńskiej za dostarczone im w wierszach i obrazach doznania.

Warta
Warta
Warta

Wśród licznie przybyłych gości nie zabrakło burmistrza Wojciecha Walulika oraz starosty Jarosława Szlaszyńskiego. Obaj panowie skierowali do artystki słowa uznania i podziękowali

za jej wkład w kulturę Augustowa oraz za promowanie naszego pięknego regionu w wierszach i na obrazach.

-Gratuluję tak wspaniałego jubileuszu. Uczyniła pani nasze życie bardziej barwnym, poetyckim i romantycznym i za to serdecznie dziękuję. Myślę, że wszystko co najlepsze jeszcze przed panią. Życzę wszystkiego dobrego na nadchodzącą przyszłość i dziękuję za dotychczasowy dorobek –powiedział burmistrz.

-Wszystkie piękne rzeczy, wydarzenia które dzieją się w Augustowie w obszarze kultury i literatury bardzo nas cieszą –dodał starosta. -Jesteśmy dumni, że mamy takich wspaniałych ludzi.

Jolanta Wojczulis
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe