Dostawa gazu
Dostawa gazu
Dostawa gazu

Wywiad z historykiem i starostą Jarosławem Szlaszyńskim 

Wywiad z historykiem i starostą Jarosławem Szlaszyńskim
Rozmowa z historykiem i starostą augustowskim Jarosławem Szlaszyńskim o 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, 155. rocznicy Powstania Styczniowego, wkładzie Augustowa i okolic w te wydarzenia oraz uroczystościach upamiętniających.

Augustowskie drogi do niepodległości

Odzież robocza
Odzież robocza
Odzież robocza

Panie Starosto, rozpoczynamy cykl wywiadów, mających przybliżyć naszym Czytelnikom rolę augustowian w odzyskaniu przez Polskę niepodległości. Jak pan, jako historyk widziałby uczczenie setnej rocznicy tego wiekopomnego wydarzenia?

-W swoim wystąpieniu w Dniu Święta Niepodległości, 11 listopada 2017 roku mówiłem o potrzebie szanowania niepodległości jako największej narodowej wartości. Ponieważ w 2018 r. przypada setna rocznica jej odzyskania przez Polskę zwróciłem się z apelem do władz wszystkich jednostek samorządowych, instytucji, szkół i organizacji o podjęcie, z racji tego wyjątkowego jubileuszu, szerokiej pracy patriotycznej mającej na celu upamiętnienie ludzi, którzy na naszej ziemi doprowadzili do pokonania zaborców i odrodzenia niepodległego państwa polskiego. Już w styczniu pojawia się wyjątkowa sposobność ku temu, ponieważ obchodzimy 155 rocznicę Powstania Styczniowego.

Bartosz Lipiński
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe