Wyrok w sprawie Archimedesa 

Wyrok w sprawie Archimedesa
W Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym w Warszawie zapadł wyrok w głośnej sprawie projektu Archimedes realizowanego kilka lat temu w Augustowskim Centrum Edukacyjnym. Okazuje się, że sprawa rzekomych nieprawidłowości nie jest jednoznaczna. Strona rządowa odwołała się do Naczelnego Sądu Administracyjnego.

Czego dotyczył sam projekt Archimedes?

Finansowany z funduszy unijnych projekt Archimedes realizowany był w Augustowskim Centrum Edukacyjnym w latach 2008-2012. Projekt przeprowadzono w 48 szkołach ponadgimnazjalnych, liceach i technikach z województwa podlaskiego, warmińsko-mazurskiego, lubelskiego i mazowieckiego. Jego celem był rozwój kompetencji uczniów w zakresie nauk przyrodniczych, tj. matematyki, fizyki, chemii, biologii, rozwijanie umiejętności językowych i informatycznych. W ramach projektu uczniowie odwiedzili np. Europejską Organizację Badań Jądrowych CERN w Genewie oraz elektrownie atomowe we Francji i Czechach. W szkołach prowadzono koła w formie zajęć pozalekcyjnych, natomiast podczas wakacji organizowane były obozy naukowe w Parkach Narodowych, m.in. Biebrzańskim, Wigierskim i na Roztoczu.

Bartosz Lipiński
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ACE
ACE 9.02.2018, 19:57
A co tu komentowac POrażka
zbyt
zbyt 9.02.2018, 16:10
I zero komentarzy? Dziwne, ze tylko tyle. Milczmy, milczmy, a może przypomnieć należałoby wcześniejsze posiedzenia Rady Powiatu z tym tematem związane.

Pozostałe