Dostawa gazu
Dostawa gazu
Dostawa gazu

Wyrok w sprawie Archimedesa 

Wyrok w sprawie Archimedesa
W Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym w Warszawie zapadł wyrok w głośnej sprawie projektu Archimedes realizowanego kilka lat temu w Augustowskim Centrum Edukacyjnym. Okazuje się, że sprawa rzekomych nieprawidłowości nie jest jednoznaczna. Strona rządowa odwołała się do Naczelnego Sądu Administracyjnego.

Czego dotyczył sam projekt Archimedes?

Odzież robocza
Odzież robocza
Odzież robocza

Finansowany z funduszy unijnych projekt Archimedes realizowany był w Augustowskim Centrum Edukacyjnym w latach 2008-2012. Projekt przeprowadzono w 48 szkołach ponadgimnazjalnych, liceach i technikach z województwa podlaskiego, warmińsko-mazurskiego, lubelskiego i mazowieckiego. Jego celem był rozwój kompetencji uczniów w zakresie nauk przyrodniczych, tj. matematyki, fizyki, chemii, biologii, rozwijanie umiejętności językowych i informatycznych. W ramach projektu uczniowie odwiedzili np. Europejską Organizację Badań Jądrowych CERN w Genewie oraz elektrownie atomowe we Francji i Czechach. W szkołach prowadzono koła w formie zajęć pozalekcyjnych, natomiast podczas wakacji organizowane były obozy naukowe w Parkach Narodowych, m.in. Biebrzańskim, Wigierskim i na Roztoczu.

Bartosz Lipiński
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ACE
ACE 9.02.2018, 19:57
A co tu komentowac POrażka
zbyt
zbyt 9.02.2018, 16:10
I zero komentarzy? Dziwne, ze tylko tyle. Milczmy, milczmy, a może przypomnieć należałoby wcześniejsze posiedzenia Rady Powiatu z tym tematem związane.

Pozostałe