Dostawa gazu
Dostawa gazu
Dostawa gazu

Czy warto drażnić niedźwiedzia?

Czy warto drażnić niedźwiedzia?
Temat zagrożenia związanego z przesmykiem suwalskim w międzynarodowych mediach podniesiono krótko po aneksji Krymu przez Rosję. Wielu ekspertów uważa, że to najbardziej zapalny teren Europy, na którym mogą pojawić się zielone ludziki, tj. żołnierze ubrani w mundury bez dystynkcji. Na spotkaniu Augustowskiego Klubu Dyskusyjnego rozważano czy zagrożenie jest realne.

Cały artykuł dostępny w papierowym wydaniu tygodnika Przegląd Powiatowy, do kupienia od czwartku, 25 stycznia. Zapraszamy do lektury.

Odzież robocza
Odzież robocza
Odzież robocza

Kolejny raz spotkaniu zorganizowanemu przez Augustowski Klub Dyskusyjny towarzyszyło mnóstwo emocji i ciekawych spostrzeżeń. Forum odbywające się w poniedziałek, 15 stycznia cieszyło się dużym zainteresowaniem. Wpływ na wysoką frekwencję miał z pewnością temat zagrożenia bezpieczeństwa w kontekście przesmyku suwalskiego. Gościem był profesor Adam Czesław Dobroński. Około 30 osób przyszło w mroźny poniedziałkowy wieczór na spotkanie z wybitnym historykiem i znawcą spraw wschodnich. Wśród gości dało się dostrzec m.in. byłego prezesa Trybunału Konstytucyjnego Bohdana Zdziennickiego. Nic dziwnego, bo temat przesmyku suwalskiego w ostatnich latach regularnie pojawia się na łamach m.in. ogólnopolskich mediów. Profesor Adam Dobroński oraz zebrani, po wysłuchaniu prelekcji dyskutowali nad tym, czy zagrożenie naszego bezpieczeństwa jest realne i czy nie grozi nam podzielenie losu Krymu. Debata była gorąca. Uczestniczące w niej osoby przedstawiły szereg różniących się od siebie argumentów, co wpłynęło na wysoki poziom intelektualny spotkania.

Bartosz Lipiński
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe