Spacerkiem po podjeździe 

Spacerkiem po podjeździe
Nie siedzimy bezczynnie, tylko cały czas pracujemy i robimy co w naszej mocy, żeby pomóc naszym Czytelnikom w nurtujących ich problemach. Tym razem napisał do naszej redakcji augustowianin, którego zaniepokoiły zbyt szerokie schody budowane przy budynku w centrum miasta.

W Augustowie w centrum miasta powstał okazały, nowoczesny budynek. Wszyscy na pewno pamiętają „okrąglak”, który stał na skrzyżowaniu ulic 3 Maja, Rynku Zygmunta Augusta oraz ulicy Mostowej. To właśnie na miejscu tego legendarnego „okrąglaka”powstał nowoczesny, oszklony budynek. Problemem są nieodpowiedniegabaryty pewnych jego części, jak powiedział nam jeden z mieszkańców z naszego miasta.

-Przy nowym budynku na rogu ulic 3 Maja i Rynku Zygmunta Augusta od strony ulicy 3 Maja robotnicy wykonują schody do tego obiektu. Schody zabierają połowę szerokości chodnika w jego bardzo ruchliwej części. Kto pozwolił na takie działania. Po co w naszym mieście jest wydział budownictwa i nadzór budowlany? Na całej ulicy 3 Maja jest przecież szeroki wygodny chodnik, a tutaj o tym nie pomyślano –napisał do nas w liście do redakcji rozgoryczony Czytelnik.

Dowiedzieliśmy się, że powstający przy budynku element, to nie schody, a podjazd dla osób niepełnosprawnych. Niemniej jednak postanowiliśmy zbadać tę sprawę i sprawdzić, czy wszystko jest realizowane zgodnie z prawem budowlanym. Okazuje się, że jak najbardziej i że żale naszego Czytelnika są dalece nieuzasadnione. Dowiedzieliśmy się od Magdaleny Sokołowskiej kierownika Wydziału Inwestycji Urzędu Miejskiego w Augustowie, że wszystko realizowane jest według norm technicznych.

Jolanta Wojczulis
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (120)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Zet
Zet 30.01.2018, 11:04
Mieszkam w blokowisku i wcale mnie to nie obraża bo komentarz odnosi się do piszących a jadu na tych forach jest dużo więcej .może dobrze by było zorganizować otwarte spotkanie i podyskutować o różnych problemach miasta.
Zyxa
Zyxa 29.01.2018, 17:57
Dziwię się , że osoby publiczne które udzielaja sie w portalach społecznosciowych ujawniajac imie i nazwisko (komentarze, artykuly, wypowiedzi do prasy), często komentuja artykuly i wydarzenia ....anonimowo w malo kulturalny sposob
Rożnia sie od tych gdzie sa podpisane imieniem i nazwiskiem. Jednak styl, używane zwroty czesto charakterystyczne slowa demaskuja wlasciciela .
Wylapalam pod tym artykulem kilka komentarzy o rożnym niku ktore pisala ta sama osoba i ma styl jednego z radnych NM
Jgjkg
Jgjkg 30.01.2018, 00:37
Mało kulturalny ? To delikatne okreslenie! Chamski, prostacki sposob! Ubliża osobom co skrytykowały wzbudzajacy kontrowersje szklany budynek na miejscu dawnego okraglaka.
Znam ten styl! Wstyd!
Nawet ta wies ktorą tak gardzi ma więcej klasy!
widz
widz 30.01.2018, 11:07
A mnie sie wydaje, ze ublizal tym, ktorzy ublizali tym, ktorym budynek sie podobal. Ale moze to zbyt glebokie do zrozumienia? Bo ci, ktorzy osmielili sie tu napisac, ze im sie podoba, natychmiast byli (i nadal sa) wyzywani. Moze Majka rocznik 1982, ktora nie uczyla sie do matury czytania ze zrozumieniem i jako arystka po ASP ma prawo byc roztargniona, nie ogarnela tematu, ale chyba reszta intelektualistow powinna to dostrzec.
Majka
Majka 30.01.2018, 15:13
Doskonale zrozumialam o co panu p. Grześku chodzi. To raczej pan mnie nie zrozumiał. Otóż osoby krytykujace ogóle i te ktorym się podoba i nie podoba można podzielic na dwie grupy. Byly takie ktore atakowaly przedmowcę nie oceniajac z jakiego środowiska pochodzi i tacy co snuli przypuszczenia kim sa i gdzie mieszkają oceniajacy jakie maja wyksztalcenie. Pan do tych drugich należy. Nie broni pan swojej pozytywnej oceny szklanego domku tylko atakuje krytykujacych oceniajac z jakiej grupy spolecznej pochodzi.
Wiec proszę czytac ze zrozumieniem.
Ps. Z jezyka polskiego mialam na maturze 5. Artystyczne dusze lubia też czytać książki i to w nadmiarze!
widz
widz 30.01.2018, 15:57
Prosze mi wskazac choc jedna wypowiedz, ktora by tu nie atakowala osoby piszacej o budynku pozytywnie (chodzi o wypowiedzi "sprzed" Grzeska i Arch). Wszystkie chamsko atakowaly, wiec jestes stronnicza. Dorabiasz ideologie po fakcie.
Nikt tu nie broni swojej oceny, wszyscy ograniczaja sie do "podoba/nie podoba, pasuje/nie pasuje". I tyle. Nie podobac sie ma prawo, ale podobanie musi zostac uzasadnione? Znow stroniczosc.
Grzesiek pisal o wszystkich dyskutantach, ze sa klotliwa spolecznoscia, a nie tylko o tych, ktorym sie nie podoba. Tego tez nie zauwazylas. W sumie bronil prawa do wlasnego zdania.
PS Podejrzania ta 5, gdy piszesz "Grzesku" zamiast "Grzeskowi". Wiec nie mam nic do dodania :)))
Majka
Majka 30.01.2018, 16:41
"O co panu panie Grześku" czy powinno byc "o co panu panie Grzeskowi" ? Skoro pan panie widz wiesz pan co pan Grzesiek mysli i naprwno pan wie co mysli pan bob i prawdziwy bob i Arch..... to nad czym my tu dyskutujemy .
A fakt jest taki że wiekszosci tu wypowiadajacych szklany domek sie nie podoba !
Nawet nie sam projekt i wyglad tylko posadowienie go wśrod niskich kamieniczek rynku!
Zyxca
Zyxca 30.01.2018, 23:23
a ja jestem jasnowidzka i uwazam ze wszyscy ktorym sie nie podoba to tak naprawde jedna osoba na kilku nickach :)) moge? moge i tyle samo to warte co teorie p. Majki, NM i GH i jeszcze kilku wcielen buahaha
Obserwator
Obserwator 31.01.2018, 12:08
Moźna oczywiscie ! Ale to nie uczyni że szklana kamienica wtopi się w krajobraz rynku!
Jolanta K.
Jolanta K. 31.01.2018, 19:36
Mnie zachwyca. A musi sie wtapiac? Kto tak ustanowil?
Wiele budowli w wielu miastach sie nie wtapialo i na poczatku oburzalo, a dzis wszyscy je podziwiaja i nie wyobrazaja sobie, ze mogloby ich nie byc. Nowe rodzi sie w bolach i zawsze napotyka opór konserwy. Kiedys bedzie zabytkiem. Trzeba z zywymi naprzod isc...
Hahaha
Hahaha 1.02.2018, 18:37
Jaki projektant taka Wieża Eiffla :D
Zabytek
Zabytek 1.02.2018, 00:56
Pierwszy w kolejce jest Atol!
widz
widz 30.01.2018, 21:04
Wiem co kto mysli na podstawie tego, co napisał. Staram sie czytac ze zrozumieniem i analizowac. W mozg nikomu nie zagladam i wrozka nie jestem. Natomiast niektorzy chyba tu są, skoro wiedza kto pisze i pod kim sie ukrywa, kto z NM, a kto wlasciciel lub projektant :)) Granice smiesznosci zostaly przekroczone.
Nie zauwazylem tego "p." przed "Grzesku", bo nie sadzilem, że piszesz do mnie jako do niego. Niezlą polewkę musi miec ten Grzesiek, gdy to czyta.
Ach, wiec skoro WIEKSZOSCI budynek sie nie podoba, to reszcie tez podobać sie nie ma prawa, zatem mozna tych ktorym sie podoba zjechac do woli, odeslac do chlewa, nawyzywac itp. Pieknę puentę dalas na koniec i pokazalas prawdziwe intencje. Brawo za artyzm :)))
NM
NM 29.01.2018, 21:10
Zadna tajemnica. Od dawna wiadomo kto to z nm pisze
ha
ha 30.01.2018, 14:31
na całe szczęście, że wiadomo kto z Urzędu pisze :)
Hu
Hu 30.01.2018, 21:40
I z miasta piszą zwykli ludzie. Czy tylki nm i urząd istnieje? Czy mieszkańcy nie mają prawa pisać. Tak więc i z miasta i z peryferii i ze wsi.
Lala
Lala 29.01.2018, 20:27
Brawo. Policja powinna Cie zatrudnic jako tropiciela. Taniej wyjdzie niz placenie bieglym informatykom.
Kolo
Kolo 30.01.2018, 08:42
I bardzo dobrze że ktoś zwrócil uwagę na kulturę kometującego byc może radnego. Naraził on się mieszkancom blokow, kamienic komunalnych, budynkow z lat prlu i mieszkancom wsi. Arogancja, samozachwyt i własne uwielbienie.
Edy
Edy 30.01.2018, 21:41
Nie byc moze a na pewno.
karl
karl 27.01.2018, 15:35
Ta latarnia co stoi nie opodal na środku chodnika to też pomysł pożal się panie boże!
Cezary
Cezary 29.01.2018, 11:46
Właśnie. Bo budynek przepiękny!
GH
GH 29.01.2018, 21:11
A ty ślepy
Hela
Hela 29.01.2018, 23:21
A ty nie masz gustu
Rotator
Rotator 27.01.2018, 16:38
Jak stawiano latarnie to nie planowano tego szklanego cuda, ale jak już zapadła decyzja o budowie to mógł ktoś pomyśleć o tym przy okazji.
Latarnia t ojednak najmniejszy problem
Rotator
Rotator 26.01.2018, 20:25
Podobno podjazd rozebrali.
To jeszcze szklaną kamienicę się
roz.....e i będzie jak w niebie.
Zdziwiony
Zdziwiony 27.01.2018, 09:09
No co ty. To byla idealna koncepcja. Pani wymierzyła i zapewniła na łamach gazety że wszystko jedt the best
Arch.
Arch. 25.01.2018, 21:27
Panie Grzesiek trafił pan w sedno,jak mają myśleć wychowali się w blokowiskach albo słupkach albo ruderach komunalnych to dla nich inny budynek mający styl albo wizję architekta jest nie do ogarnięcia małym rozumkiem więc piszą bzdury bo nic innego nie potrafią Ale to wina tego powszechnego,, wyższego,, wykształcenia takie mamy czasy....niestety.
Do Arch
Do Arch 26.01.2018, 18:23
Nie wykształcenie świadczy o człowieku a wychowanie. Miejsce zamieszkania nie ma tu znaczenia bo na szacunek zasługuje każdy. Az strach pomyśleć co pan myślisz o ludziach bezdomnych. A ci najmniejsi rozumikiem jak ich nazwales są ludźmi. Bo wiesz architektem radnym czy urzędnikiem, "się bywa" a czlowiekiem sie jest. A ty? Kim ty jesteś?
e
e 26.01.2018, 12:14
Jaki styl ma szklarnia, przyklejona do ponad stuletniej kamienicy ? I pamiętaj pan : Pycha kroczy przed upadkiem. A bzdury każdy może pisać, bo jest demokracja, nawet pan, tyle tylko że taki "znawca, człowiek, obyty, wykształcony" - a pogarda do ludzi jak u zwykłego buca bez podstawówki
Mieszkaniec bloku
Mieszkaniec bloku 26.01.2018, 11:39
Przepraszam za zuchwałość! A w jakim pan budynku sie wychował ? Czyźby w pałacu ze służbą? Studia pan ukonczyl w Paryżu, a może w Londynie? Bo pisze pan z taka pogarda o mieszkancach blokow, kamienic i absolwentach polskich uczelni.
yeti
yeti 26.01.2018, 13:56
Panie Mieszkaniec bloku, ten Arch. to żadnej szkoły nie skończył, co najwyżej wydział architektury psich bud i szklarni, dlatego tak się wysławia. Inteligentny człowiek potrafi wyrazić swoje racje, nie obrażając nikogo. Może by tak szanowny Arch. powiedział konkretnie co takiego wspaniałego jest w omawianym budynku, poza jakąś wizją architekta i bliżej nieokreślonym stylem. Jeszcze patrząc na niego od strony ulicy mostowej, jakoś to wygląda, no można by chociażby wybudować coś podobnego do galerii nastolatka, albo przynajmniej nie robić okien na całe ściany. Jeśli już się chciało stawiać nowocześniejszy budynek to na miejscu księgarni, bo wtedy nie gryzł by się on tak ze starą kamienicą, a tak mamy co mamy
yo
yo 26.01.2018, 12:07
Pewnie sam projektował tego potwora to teraz się wywyższa, dizajner ze Skieblewa
Nie wizjonerom
Nie wizjonerom 26.01.2018, 07:11
Jaki architekt taki wpis i taki szklany domek! Poziom dziecka z padstawówki !
A ja jestem architekt piekny madry i z wielkiego mista augustowa :D
Oni czyli duża reszta piszą bzdury nie ogarniaja wizji i mieszkaja biedni w blokowisku a nawet w ruderach :D
Panie Arch wystaje panu coś z buta?

Rotator
Rotator 26.01.2018, 09:32
I to całe snopki.
Rotator
Rotator 26.01.2018, 00:12
W czym wg pana przejawia się wizja architekta w tym budynku, na czym ona polega no i jakim stylu jest zbudowany lub do czego nawiązuje?

Rotator
Rotator 25.01.2018, 20:08
Na naszym rynku historia architektury zatoczy koło,
jeżeli właściciel „rolnika” zdecyduje się na kolorystykę okien i elewacji tego nowego cuda. Będziemy mieli bliźniaki w centrum.
Na Facebook jest profil twórcy, można zobaczyć fotki jak to wygląda w środku. Jest tam parę fajnych realizacji.
Dla mnie na plus to co firma zrealizowała w Suwałkach + przebudowy.
Ta realizacja to niestety porażka, a podjazd to katastrofa.
Majka
Majka 25.01.2018, 15:53
Reasumujac poprzednikow myślę że najlepiej wyburzyc kamieniczke w ktorej jest poczta. Bedzie trochę przestrzeni by nie razily gabaryty nowego cuda. I wtedy można by porównywac do europejskich stolic. Tam nie ma tak przyklejonych nowych do starego. Jest zachowana odleglość, kolorystyka lub inne elementy ktore dajà poczucie estetyki.
W Augustowie tego zabraklo.
A podjazd na pół chodnika- to lekceważenie mieszkancow!
Grzesiek
Grzesiek 25.01.2018, 17:49
A ja inaczej podsumuję to, co tu czytam: kłótliwa prowincjonalna społeczność tęskniąca za PRL-em, gdzie wszyscy musieli myśleć tak samo.
Budynek ma obowiązek się nie podobać - i już. A jak się komuś, nie daj Boże, podoba, to albo z NM, albo właściciel, albo niech za chlewem taki sam postawi. Wycieczki osobiste, impertynencje, wietrzenie spisków. Cienizna myślowa i moralna. Typowa polska wiocha.
Majka
Majka 26.01.2018, 08:08
Tylko nie popłacz się! Jestem po ASP moj rocznik 82 czyli tylko dziecinstwo z PRLu. I uważam że budynek nie pasuje do otoczenia. Mam prawo wyrazic swoje zdanie! A polską wieś kocham za klimat otwartosć i gościnność jej mieszkancow. Wspołczuje ci tej cienizny myślowej !
Grzesiek
Grzesiek 26.01.2018, 09:15
Jeśli płaczę to tylko ze śmiechu. Rozczarowana?
Skoro Tobie się nie podoba i masz prawo to napisać, to czemu ci, którym się nie podoba, tego prawa tu nie mają, bo są natychmiast atakowani? Zarzuca im się interesowność, udział w spiskach, każe stawiać podobny za chlewem itp. bzdury. Nie może im się zwyczajnie, bez podtekstów, podobać? Czy Ty w ogóle zrozumiałaś moją wypowiedź?
Meloman
Meloman 1.02.2018, 17:25
Bo to jest forum publiczne ! Rozumiesz ? Ty jestes za i atakujesz tych co sa przeciw i odwrotnie.! Wiecej chamstwa wylaleś niż ci wszyscy "przeciw" A ja nie mam zdania bo sie nie znam !
Majka
Majka 26.01.2018, 10:14
Wyrazilam tylko swoje zdanie nikogo nie obrażajac. "kłótliwa prowincjonalna społeczność" , "cienizna myślowa i moralna" , "polska wiocha" to wg Ciebie nie obrażanie?
Jeśli Ci się szklany domek podoba to napisz dlaczego? A nie atakujesz krytykujacych.
Grzesiek
Grzesiek 26.01.2018, 12:11
Inni też wyrażali tylko swoje zdanie, a byli obrażani. Ja tylko podsumowałem te ataki za własne opinie i obraziłem tych obrażających.
Majka
Majka 26.01.2018, 14:07
To dlaczego pod moim komentarzem? Ja nikogo nie obrazilam. A niech pan tak szczerze powie ...czy jak pan patrzy na szklany domek z perspektywy kolumny zygmunta to nie widzi pan braku spojnosci? Czy nie przeszkadza panu takie ostre przejscie ze szklanej sciany na niski spadzisty daszek kamienicy?
w
w 26.01.2018, 12:09
Pani Maju, po co się zwykłym chamem denerwować ?
Grzesiek
Grzesiek 26.01.2018, 13:07
No właśnie, jak ktoś ma własne zdanie to cham. Trzeba mieć zdanie takie jak reszta i pić sobie z dziubków. A Majka broni tylko prawa do niepodobania się. Na obrażanie tych, którym się podoba, nie pozwala. Papa wiocho, okładajacie się nawzajem!
Majka
Majka 26.01.2018, 15:11
Ja bronię swojego zdania !
Nie lubie chamskich komentarzy i ubliżania sobie . Gdyby każdy podpisał sie z imienia i nazwiska zapewne treść bylaby inna.
Ja mogę z czystym sumieniem sie podpisac.A pan prowokuje do zlosliwych komentarzy !
Grzesiek
Grzesiek 26.01.2018, 09:35
I to jest dowód, że redakcja nie zmienia treści komentarzy :) Powinno być "...ci, którym się podoba, tego prawa nie mają..." Przepraszam za pomyłkę.
y
y 26.01.2018, 09:35
A co taki światowy "znawca wszystkiego" robi na takim prowincjonalnym i małomiasteczkowym forum ?
Michał
Michał 26.01.2018, 07:43
A co ten budynek ma wspólnego z NM ? Budynek sam w sobie nie jest zly ale kompletnie nie pasuje do otoczenia. I jakby coś to jestem z warszawy !
Grzesiek
Grzesiek 26.01.2018, 09:16
Nie wiem, co ma wspólnego, ale popytaj tych piszących niżej, to może Cię oświecą.
Aug98
Aug98 25.01.2018, 15:52
Przeciez pani kierownik wytłumaczyła. Tak ma być. Tak jest dobrze. Ona to popiera akceptuje i bzdury odbiera.
tom
tom 24.01.2018, 08:32
I jeszcze ta latarnia na środku chodnika, nie można jej było zrobić przy łańcuchach ? Partanina i tyle
Tadek
Tadek 24.01.2018, 07:48
moim zdaniem jeśli ktoś chce wybudować takiego potwora w centrum miasta powinien wystąpić o akceptację społeczeństwa lub przynajmniej jakiegoś historyka architektury, bo potem mamy takie szklane badziewo, jeszcze z tą perfidną szczeliną między pocztą, po co ona tam, żeby pijaki tam sikały czy co. Moim zdaniem atol i ten szklany potwór powinny jak najszybciej zostać rozebrane. Wystarczy pooglądać przedwojenne zdjęcia Augustowa i z tych źródeł brać wzory, a nie z moskiewskich podręczników socrealizmu stosowanego
Anna
Anna 24.01.2018, 13:52
Po tej wypowiedzi Tadka stanowczo domagam się wyburzenia wszystkiego wokół Koloseum w Rzymie i postawienie tam wyłącznie budowli w stylu starożytnym!!!
Żarcik
Żarcik 24.01.2018, 16:55
Rzymianie nie czytaja augustowskiej prasy. Proszę zamiescic postulat we wloskiej prasie !
Xdm
Xdm 24.01.2018, 16:54
Rozumiem że nigdy pani nie była w Rzymie i nwet zdjęcia nie wdziała, bo koloseum leży na osobnym placu, wokół niego biegną drogi i rzaden budynek nie jest do niego przyklejony. Proszę sienie ośmieszać swoją niewiedzą i prostactwem. Czemu pani takbroni tego szkaradztwa, ma pani w tym jakiś małomiasteczkowy biznes ?
Rowerzysta
Rowerzysta 24.01.2018, 13:07
Przejedz się do największych stolic Europy tam jakoś pasuje stare do nowego a w Augustowie wszystkim przeszkadza.
Kryspin
Kryspin 24.01.2018, 13:45
żeby te nowe jakoś wyglądało a to wygląda po prostu źle, W której stolicy stawia się budynek typu szkło i metal na starówce ? Paranoja
eee
eee 26.01.2018, 08:55
w Rydze
leśny ludek
leśny ludek 25.01.2018, 09:36
Dla mnie szokiem było stare miasto w Rydze, gdzie jest mnóstwo takich kwiatków... Ale są różne różniste.
Anna
Anna 25.01.2018, 10:36
Bo taki jest trend na całym świecie, tylko w Augustowie zapyziały gust. Stare się ocala, ale obok buduje nowocześnie - każdy czas ma swoją szansę. A jak się nie ma starego, to się nie udaje, że się ma, bo to i tak nie przedstawia żadnej wartości. To hipokryzja architektoniczna.
Anna
Anna 25.01.2018, 12:45
Anna architekt z Balinka City - ja wie co ja muwie, ja kształcona
Anna
Anna 24.01.2018, 15:41
Na przyklad w Berlinie, Paryzu, Madrycie. Ale jak ktos nosa nie wytknal ze swojego zascianka to nie wie :))
Izydor
Izydor 24.01.2018, 15:31
Chyba najdalej to byłeś w Balince buahahaha
Anna
Anna 24.01.2018, 10:47
Ja oraz moja liczna rodzina i znajomi jako społeczeństwo akceptujemy ten budynek i bardzo nam się podoba. Oby jak najwięcej takich!
Lena
Lena 25.01.2018, 15:51
Ty i twoja livzna rodzina ktora to szkaradztwo akceptuje to kolesie z NM. Wszystkie wpisy broniąc tego paskudztwa pisane są prze ww kolesiostwo
Ewa
Ewa 25.01.2018, 12:48
A mówili że głupich nie sieją, a tu prosze cała familija coś nie chalo
Ewa2
Ewa2 13.02.2018, 14:24
A co to jest "chalo"?
Korek
Korek 24.01.2018, 13:45
Takie szkaradztwo proszę sobie stawiać na własnym podwórku
Anna
Anna 24.01.2018, 16:35
Przypominam, że Rynek Zygmunta Augusta to jest także MOJE podwórko :))
R
R 25.01.2018, 12:49
Twoje podwórko to za chlewem, tam sobie stawiaj szklane domy
Mieszkaniec
Mieszkaniec 23.01.2018, 23:07
Mam dwa pytania jako społeczeństwo:
1. czyją własnością jest chodnik na którym wybudowano ten schodek/podjazd i kto wydał (BARDZO WAŻNE) pozwolenie na (niestety) UTRUDNIENIA komunikacyjne w tym miejscu;
2. jeżeli nawet ta część chodnika a raczej chodnik znajduje się na działce inwestora to czyż nie można było zaprojektować tego podjazdu wraz z wejściem w bryle budynku stwarzając tym samym jednocześnie zadaszenie wejścia i podjazdu dla osób niepełnosprawnych nie zwężając przy tym chodnika;
Nie wspomnę już o tym, że za chwilę (jak na torze przeszkód) coś wyrasta - latarnia.
Podobno myślenie nie boli.
odp
odp 24.01.2018, 13:00
proszę pytać inwestora i starostwo które wydaje pozwolenia
Redakcja
Redakcja 23.01.2018, 19:40
Nigdy nie zmieniamy treści komentarzy
Piti
Piti 23.01.2018, 19:33
Dlaczego szanowna redakcjo zmieniasz mój komentarz ? Na końcu było wylewanie łez ze śmiechu a nie znaki zapytania !!!!!!
Piti
Piti 23.01.2018, 19:07
A na samym środku chodnika słup ????
Dziura
Dziura 23.01.2018, 08:46
Aaa to słynna pani kierownik od dziur ja na Glinki. I bez komentarza szkoda słów
Henryk Augustowiak
Henryk Augustowiak 23.01.2018, 08:00
Po pierwsze ten podjazd jest niebezpieczny, bo idąc nie uważając od strony Rynku Zygmunta Augusta można sobie wybić zęby potykając się o niego, natomiast idąc od strony 3-go maja można z niego spaść, jeszcze gorzej wygląda sprawa w przypadku rowerzystów, których w mieście jest sporo, a w szczególności osób starszych na rowerach, nie dość że przez słaby wzrok mogą wjechać przez przypadek i spaść z omawianego podjazdu to z boku można o niego zaczepić się pedałem i zaliczyć dość groźną wywrotkę. Biorąc pod uwagę osoby niepełnosprawne, to tak szczególnie dbając o ich dobro projektant tego okropnego budynku powinien umieścić podjazd wewnątrz, to jest drzwi powinny być na poziomie chodnika, a podjazd znajdować się za nimi. Jeśli już rzeczony projektant o tym zapomniał to podjazd powinien być od frontu a nie z boku, Bo jest to niebezpieczne gdyż niepełnosprawny zawracając lub skręcając na nim może z podjazdu spaść, a co jest bardzo prawdopodobne jako że drzwi otwierają na zewnątrz, więc dla wózka jest już za mało miejsca, więc samoobsługa takiej osoby nie wchodzi w grę, ktoś musi trzymać drzwi i asekurować. Jedynym rozwiązaniem na takim etapie inwestycji jest zrobienie krótkiego podjazdu od frontu, a nie z boku. Poza tym rzeczony budynek powinien zostać rozebrany bo przy klasycystycznej poczcie wygląda jak jakieś UFO. Nie można było postawić czegoś co by pasowało akurat do tej pierzei Rynku która w większości składa się ze starych kamienic ? Czy nie można było zbudować czegoś w stylu klasycystycznym, a przecież można i dziś w takim stylu budować wystarczy spojrzeć na Sanatorium Pałac Na Wodzie "Falkowski". Wtedy by pasowało do reszty, a tak mamy taki "Atol 2"
Rowerzysta
Rowerzysta 24.01.2018, 13:05
Od jeżdżenia rowerem jest k.....a ulica a nie chodnik
Ukta
Ukta 24.01.2018, 16:57
To jeździj chamie w tym miejscu po ulicy z tego bruku i przy tym ruchu, albo po tych wertepach na mostowej. Się ciesz prostaku że twoja matka albo babka się natym dziadostwie nie zabiła.
Iza
Iza 23.01.2018, 12:24
Pałac na wodzie to szczyt kiczu. Udaje coś, czym nie jest. Niektórym ludziom się podoba, bo taki mają gust - tak samo podoba im się "sztuka" cyrkowa i akrobatki całe w cekinach. Pewnie myślą, że pławią się w bogactwie...
Natomiast budynek przy poczcie jest fajny, oryginalny, dyskretnie wtapia się w otoczenie. Niczego nie udaje.
żarcik
żarcik 23.01.2018, 15:43
Dyskretnie ???? hahahahaha
Kolo
Kolo 23.01.2018, 14:34
Nie trzeba byc architektem żeby dostrzec że ten budynek nie pasuje do rynku! Jest za wysoki . Jedynie komponuje sie z atolem ! A podjazd powinien byc zlikwidowany.
Tam i tak jest waski chodnik i jeszcze latarnia.
bob
bob 23.01.2018, 12:50
udaje szklarnie, tylko pomidorów brak, tak samo atol. A pani tak łatwo wszystko oceniać, kim pani jest że nadała sobie takie prawo. A akrobatki w cekinach są spoko
PRAWIDZIWY BOB
PRAWIDZIWY BOB 24.01.2018, 11:17
Mogłeś chociaż podpis zmienić!!!
PRAWDZIWY BOB
PRAWDZIWY BOB 24.01.2018, 17:05
Ja tam nie mam gustu i na niczym się nie znam, jestem bezrobotny więc siedzę i całymi dniami wypisuję durnoty w internecie bo jestem żałosny. bob
bob
bob 23.01.2018, 10:53
Jak Pałac na Wodzie jest dla Ciebie wzorem do naśladowania to wyrazy współczucia .Fakt,że kamienice obok są w opłakanym stanie i szpecą miasto nie znaczy, że trzeba nowe budynki projektować na ich wzór.Nagle wszyscy niepełnosprawni i o schodek będą się zaczepiać...
ef
ef 23.01.2018, 16:47
Bryła obiektu Pałac na wodzie jeszcze by uszła. Ale te ociekające złotem sztukaterie i rzeźby są okropne i kiczowate. Fontanna straszydło. Te pływadło ze złotym łbem konia tragedia. Foczka z odzysku oczywiście też złota. Złoto (złota farba) ścieka ze wszystkiego. A wystarczyło stonować budynek jak Zarząd Wodny i byłoby ok. A tak nie wiadomo co to jest. Pomieszanie pałacu z odpustem.
Iza
Iza 23.01.2018, 21:41
Zgadzam sie co do slowa :))
żarcik
żarcik 23.01.2018, 15:51
Trzeba wyburzyć kamienice i będzie pięknie?
Panie bob trzeba tak projektować budynki żeby oczy nie bolały jak się patrzy. Bądźmy sprawiedliwi od ul mostowej (jak wyremontują ten po lewej) jest ok. Ale od parku to jest tragedia nic nie daje ta malutka przerwa (żeby w przepisach grało ) od poczty. Nawet atol w parku nie razi tak w oczy !
Ula
Ula 23.01.2018, 11:48
inaczej będziesz bełkotał jak wyrżniesz głową o granit, albo będziesz jeździł na wózku. A pałac na wodzie jest ładny, no może bez tych rzeźb z gipsu
bob
bob 23.01.2018, 12:28
Rozumiem, że to jedyne wzniesienie w mieście i tylko te tak strasznie przeszkadza?...A o Twoim wypaczonym guście to szkoda rozmawiać...
Ula
Ula 23.01.2018, 12:44
O gustach się nie dyskutuje, to człowiek z odrobiną kultury powinien wiedzieć, a nie obrażać wszystkich, jak ci się nie podoba to okej ale teksty typu "wyrazy współczucia" itd. to czyste chamstwo i prostactwo.
bob
bob 24.01.2018, 11:23
Po tym wpisie tym bardziej wyrazy współczucia
Iza
Iza 23.01.2018, 21:40
Skoro o gustach sie nie dyskutuje, to dlaczego dyskutuje sie o Atolu i tym nowym budynku, ktory powstal w miejsce poprzedniego straszydla, tj. okraglaka? A powstal bardzo ladny nowoczesny budynek, ktory doskonale komponuje sie z okolica. Dzieki Bogu nie powstalo tam nic w stylu Palacu na wodzie czy tych nowych potworkow z Morstowej. Proponuje zaczac dyskusje o tym, co jest obok (kamienica z ksiegarnia). Żaden turysta nie bedzie zdegustowany widokiem nowego budynku, natomiast ten obok to wstyd dla miasta i to w samym centrum.
Igor
Igor 24.01.2018, 07:40
nowy budynek wcale się nie komponuje, ten budynek jest zbudowany na modę peerelowskich pasaży handlowych w stylu delikatesy gamma lub sklep rolnik. Powinien powstać tam budynek podobny do otaczających go kamienic, czyli w stylu II RP lub końca XIX wieku, np. podobny do poczty lub siedziby banku BGŻ. Owszem budynek obok czyli księgarnia powinien być wyremontowany bo wygląda jak straszydło
Anna
Anna 24.01.2018, 10:49
Bardzo dobrze się komponuje. Świetnie łączy stary styl z nowym. Szkoda, że stare w tym porównaniu przegrywa, bo wygląda ohydnie.
Rotator
Rotator 23.01.2018, 22:21
Proszę Pani to nie jest skończone jeszcze dojdzie folia na szyby albo coś w ten deseń + oczo*** reklama i doceni Pani Pałac na wodzie (rzeczywiście lepiej by wyglądał bez tych ozdóbek, rzeźb).
Zen
Zen 23.01.2018, 21:09
O gustach sie nie dyskutuje ?
ev
ev 23.01.2018, 10:41
W tym miejscu powinno być wzniesienie jak na przejściach te duże spowalniacze. Najprostsze rozwiązanie. Ja żałuję, że nie zrobiłem obdukcji jak wyrżnąłem ryjem o takie cos. Pare złociszy od własciciela by wpadło.
Artur
Artur 22.01.2018, 23:12
Ciekawe kto zaopiniował i podpisał decyzję o pozwoleniu na budowę i czy w ogóle jest zgoda zarządcy drogi na lokalizację podjazdu - niewymiarowego czy tez to było po prostu dorabiane bo wykonawca złe policzył grubość warstw podłogi ??
budowniczy
budowniczy 22.01.2018, 21:31
Po pierwsze: w Augustowie nie ma nadzoru budowlanego. Dzikie budowle są na każdej ulicy. Co robi, za co odpowiada pan D. to wielka niewiadoma...
Po wtóre: Architekt, który projektował ten budynek wraz z nadzorem budowlanym powinien za karę przepracować 500 godzin na budowie z łopatą przy dużym deszczu lub mrozie, aby zapoznać się ze sztuką budowlaną i architekturą przynajmniej w 10 procentach. Wiedza, doświadczenie zerowe....
Po trzecie: Zajmowanie chodnika, kicz budowlany jest możliwy, ale to jest uzależnione od opcji politycznej od pozycji w hierarchii augustowskiej.
Po czwarte: Architekt tego paskudnego budynku oceniał augustowską architekturę w jednym z portali miejskich...........
"dobra zmiana"
"dobra zmiana" 23.01.2018, 10:46
Hhhmmmm... Ja to bym chciał Twoja sztukę budowlaną zobaczyć... Na pewno byłaby zaje...sta! Masz chociaż upr. budowlane? Łatwo jest oceniać innych, gdy samemu nie ma się wiedzy... bo jak się czyta takie bzdury, że projektant ma coś wspólnego z nadzorem budowlanym na etapie budowy, to pozostaje tylko zaprosić takiego "ważniaka" do lektury -> Dz. U. z 2017r., poz. 1332 ze zm.
Adam - przyszły projektant
Adam - przyszły projektant 26.01.2018, 23:48
Projektant, kierownik i inspektor nadzoru inwestorskiego - osoby procesu budowlanego odpowiedzialne na inwestycje (poza projektantem biorące wynagrodzenie marne) to Oni ponoszą odpowiedzialność za budowy a nie Starostwo czy miejscowy PINB
budowniczy
budowniczy 24.01.2018, 21:54
Uprawnienia budowlane posiadam od ponad 20 lat. Projekty budowlane są zatwierdzane przez miejscową "sitwę". Nadzór budowlany odpowiada za zgodność z prawem budowlanym, z planem
zagospodarowania, za zgodność z wydanymi decyzjami. Augustowska architektura wkraczająca w chodniki to obraz nędzy i rozpaczy.
"dobra zmiana"
"dobra zmiana" 13.02.2018, 01:22
No to jednak trzeba Panie budowniczy poczytać trochę to Prawo budowlane, a nie słuchać sąsiada ;) Nadzór Budowlany, drogi "tępy" Panie, odpowiada za zgodność, ale REALIZOWANEJ inwestycji, a nie projektowanej!!! A taki projekt zatwierdzony z decyzją przez Starostwo ma taką fajną moc prawną, że sprawdzić można tylko czy ktoś buduje tak jak w projekcie, a nie jak chciałby może kiedyś wybudować! bo jak ktoś skarży taką decyzję i projekt, to robi to do Wojewody, a nie do Nadzoru... bo Nadzór to nie wydział samorządowego Starostwa, tylko firma rządowa... A sam papier z uprawnieniami to nie wszystko... Trzeba jeszcze mieć wiedzę, a nie głupoty o Nadzorze po mieście opowiadać...
wefwef
wefwef 22.01.2018, 19:42
To nie można myśleć jak się robi? Ja przez taki własnie podjazd w sklepie społem na konopnickiej mało nosa nie złamałem. Podjazd powinien być z obu stron i na całej szerokości chodnika. A tam gdzie bardzo szeroki chodnik, barierka.
Rotator
Rotator 22.01.2018, 11:04
To niech teraz Pani urzędnik sobie wyobrazi, że właściciel budynku obok z księgarnią i optykiem robi u siebie podjazd dla niepełnosprawnych (taki sam) lub szerszy schodek ii mamy tor przeszkód na chodniku.
Wygląda na to, że projektujący dał ciała, inne wejście jest równo z chodnikiem, a przepis zawsze się znajdzie.

bob
bob 23.01.2018, 10:54
Ja bym się raczej martwił czy z budynku księgarni coś na głowę nie spadnie a nie o podjazd dla niepełnosprawnych...
jan
jan 23.01.2018, 11:49
Tobie już spadło. A niepełnosprawni mają prawo do funkcjonowania wszędzie gdzie im się podoba
bob
bob 23.01.2018, 12:26
Rozumiem, że się zgadzasz,że ten podjazd powinien być??
Majka
Majka 23.01.2018, 14:12
Bob to ty chyba jestes projektantem tego cuda...bo tak uparcie go bronisz. Wcale nie wtapia sie dyskretnie w kamienice.
Może byc nowoczesny ale nie pasuje z powodu gabarytów. Od strony parku wyglada strasznie. Jak wyrwany z innej bajki.
A podjazd na poł chodnika (w tym miejscu i tak waskim) jest jakimś nieporozumieniem. Jest to miejsce w którym jest duży ruch pieszych.
bob
bob 24.01.2018, 11:22
Tak oczywiście jak się nie zgadzam to muszę być projektantem.....
bob
bob 24.01.2018, 17:02
Tak ja projektowałem tą paskudną budę
bob
bob 25.01.2018, 11:50
Jesteś aż tak ograniczony, że nie potrafisz inaczej się podpisać?
bob
bob 25.01.2018, 12:42
Jestem krowi bob budowniczy i gadam sam ze sobom. Wariat ludzie trzymajta bo nie dam rady
Majka
Majka 24.01.2018, 15:05
Znam ten styl! Nie wypada samemu siebie chwalić !
jan
jan 23.01.2018, 12:41
zgadzam w pełni, nie wolno nikogo dyskryminować, ale tak jak ktoś powiedział w środku, albo do przodu, tak aby ze sprawnego nie zrobić kaleki
wef
wef 25.01.2018, 08:11
Trzeba podnieść cały chodnik na dłuższym odcinku do poziomu drzwi. Wózek inwalidzki przejedzie, nie będzie niebezpiecznego uskoku o który można się zaczepić i uszkodzić twarzoczaszkę. I niepełnosprawnym będzie dobrze i pieszym. A lampa na środku chodnika? Nie wiem co to za talent robił. Przenieść na bok za duża robota. Jedyne rozsądne i tanie to przykręcić kawałek lampy na budynek i tyle.

Pozostałe