Odzież robocza
Odzież robocza
Odzież robocza

Zielone światło dla Jaćwieskiej 

Zielone światło dla Jaćwieskiej
To, co jeszcze przed kilkoma miesiącami wydawało się być trudne do wyobrażania, prawdopodobnie stanie się faktem. Starosta po rozmowach odbytych z burmistrzem miał wyrazić deklarację pokrycia przez powiat 25 procent kosztów długo oczekiwanego remontu ulicy Jaćwieskiej. Droga, którą wielu kierowców określa mianem najgorszej w mieście ma duże szanse, aby w przyszłym roku doczekać się tak upragnionej realizacji.

Problem od lat powszechnie znany

Na temat ulicy Jaćwieskiej w Augustowie napisaliśmy już chyba wszystko. Niejednokrotnie alarmowaliśmy o koszmarnym stanie ulicy, przy której znajduje się uczęszczana przez mieszkańców całego powiatu przychodnia zdrowia. Z badań przeprowadzonych przez Główny Urząd Statystyczny wynika, że korzysta z niej rocznie 65 tysięcy pacjentów, często ciężko chorych i mających problemy z poruszaniem się o własnych siłach. Dziurawa droga stwarza realne zagrożenie zerwaniem zawieszenia w samochodzie, a problem z przejazdem ulicą Jaćwieską mają nawet karetki pogotowia ratunkowego. Gigantyczne kałuże stojące po ulewach nie tylko straszą swoim rozmiarem, ale uniemożliwiają też przechodniom swobodne poruszanie.

Bartosz Lipiński
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
ja
ja 23.12.2017, 14:23
Osoby chore nie mają jak dojechać tam i wrócić empekiem, bo są 4 kursy dziennie w dziwnych godzinach, a nie wszystkich stać na taxi. Może by się patriotyczne władze odpowiedzialne za seniorów zajęły tematem? To ważniejsze niż uściski i dyplomy.
hehe
hehe 23.12.2017, 15:36
... i lansowanie sie przecinaniem wsteg przy kazdej okazji!
aug
aug 23.12.2017, 14:41
Burmistrz nie ma czasu tym się zająć, ma ważniejsze sprawy to widać na zdjęciach.
87
87 23.12.2017, 23:11
Pani radna daj że juz spokój. Wszędzie pani widzi burmistrza albo żłobki
ja
ja 23.12.2017, 17:01
Ja akurat nie o burmistrzu, tylko innym urzedniku z NM odpowiedzialnym za seniorow. Czas na realne dzialania, a nie popisówy: laurki, pudelka i wstazki.

Pozostałe