Anielskie dzieła w „trójce”  

Anielskie dzieła w „trójce”
Szóstego grudnia to dzień, który kochają dzieci, jak i dorośli. Wtedy świętuje się tzw. Mikołajki i ludzie obdarowują się prezentami. Nie każdy jednak wie, że tego dnia obchodzone też jest jeszcze inne święto. Mianowicie Dzień Anioła. Uczniowie trzeciej klasy szkoły podstawowej w „trójce” postanowili świętować Dzień Anioła w nietypowy sposób. Zorganizowali w szkolnej bibliotece wystawę własnoręcznie wykonanych aniołów. Jednak zanim to się stało przeżyły niezwykłą przygodę.

Przygoda uczniów klasy III ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Augustowie odbyła się w Węgielni pod Suwałkami. Tam dzieciaki poznały anielskie zwyczaje i posmakowały anielskiego jedzenia. Efektem spotkania z aniołami są przecudowne figurki aniołów wykonane z materiału, drewna i ceramiki.

-W sumie zrobiliśmy wspólnie 69 różnych aniołów. Powstały one na warsztatach kreatywnych. Zajęcia odbywały się w ramach innowacji pedagogicznej, którą realizujemy w naszej klasie już trzeci rok. –mówią Katarzyna Drozdowska i Elżbieta Granacka, nauczycielki klasy III. -Nasze anioły powstały w trzech pracowniach. Pracowni garncarskiej, stolarskiej i można rzec, że krawieckiej. W tej ostatniej pracowni powstały anioły z tkaniny metodą motania czyli wiązania. Jak jechaliśmy na te warsztaty wiedzieliśmy, że jedziemy na zajęcia o aniołach, ale czekało na nas mnóstwo niespodzianek. Bo tam działy się różne inne, anielskie rzeczy. Było nawet anielskie jedzenie.

Wizyta, której bohaterami były anioły mocno zapadła w pamięci i sercach dzieci.

-Powiem o anielskim jedzeniu, jakie jedliśmy na warsztatach. Były tam małe anielskie chlebki z ziarnami i przepyszne placki anielskie. Jedliśmy też anielską zapiekankę. Oprócz jedzenia były także zgadywanki –wspomina Franek Stankowski.

Inni uczniowie zapamiętali, że anioły miały różne zastosowania.

Beata Perzanowska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe