Połowiczny sukces darmowej komunikacji 

Połowiczny sukces darmowej komunikacji
Idea augustowskiej karty turysty od zarania wzbudzała dużo emocji wśród radnych. Z jednej strony popierano jej założenia licząc, że zwiększy zainteresowanie wypoczynkiem w naszym mieście przez przyjezdnych, z drugiej mówiono o możliwości dyskryminacji augustowian. Tłem dyskusji o karcie była darmowa komunikacja miejska w wakacje. Znane są już finalne rezultaty tych udogodnień i wpływu finansowego na spółkę Necko.

Spektakularny strzał w dziesiątkę czy propaganda sukcesu

Koniec roku to dobry moment na podsumowania i weryfikację decyzji podejmowanych w ostatnich miesiącach przez nasze władze. Podczas sezonu letniego w Augustowie na wzór innych miast wprowadzono tzw. kartę turysty. Dzięki temu przyjezdny po uiszczeniu opłaty uzdrowiskowej lub miejscowej, za co najmniej 3 dni pobytu w Augustowie był upoważniony do szeregu zniżek, m.in. w branży gastronomicznej i rekreacyjnej. Oprócz zachęcenia do wnoszenia wspomnianych opłat, celem wprowadzenia karty była też promocja lokalnych przedsiębiorców, integracja środowiska branży turystycznej oraz rozwój sieci współpracy. O efektach funkcjonowania karty dyskutowano na posiedzeniu komisji rewizyjnej urzędu miasta z 23 października. Przewodniczący komisji Wojciech Krzywiński poinformował, że pierwsza edycja inicjatywy zaowocowała wydaniem 790 kart. Zdaniem władz miasta pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę, choć radny starał się studzić entuzjazm.

Bartosz Lipiński
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (27)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

TOR
TOR 5.12.2017, 18:06
A dajcie już spokój z tą komunikacją. Łapiecie mysz, a lew ucieka. W śmieciach to się dopiero szykuje "bonus" od miasta na pokrycie nieudolności, którą nadzorowała w czasie "popełnienia przez prezesa czynu zabronionego" ta sama osoba co i teraz jest w radzie nadzorczej. Nic nie wiedziała, nic nie słyszała, nic nie podpisała i znowu w radzie tyle, że teraz zaufaną jest Wojtusia, a wcześniej od Kazia była. Burmistrzowie się zmieniają, a dalej "podpowiadają" ci sami. Za te podpowiedzi wszyscy zapłacimy.
Karolek
Karolek 6.12.2017, 17:24
Nic cię utrata stanowiska nie nauczyła?
Sukces!
Sukces! 4.12.2017, 14:09
Naiwni! Jaki sukces? Gdzie w augustowie miejskie autobusy jeżdzą ? Kto zaproponowal darmowe autobusy dla mieszkańcow ? Otoż jeżdzą na Lipowiec ! Radny z Lipowca zaproponował darmowe autobusy ! To jest kampania wyborcza za pieniadze wszystkich mieszkancow ! Ot i mi wielki sukces.
zyzał
zyzał 6.12.2017, 18:12
odczepcie się od Lipowca! Jest wreszcie ktoś, kto upomina się o dzielnice. Obiecał boisko i jest. Obiecał ochronę szkoły przed zamknięciem i jest szkoła. Te autobusy nawet mało ważne, ale kiedy się słyszy, że radny dba o swoich wyborców, to ja się cieszę. Miło mi się robi i tyle. Każdy niech bierze przykład!
dzielnica Borki
dzielnica Borki 2 dni temu, 10:33
Ja się upominam o plaże Bielnik. Miała być zrobiona i cudna a jest syf i znilizna. 2 rok. Molo szpeciło proboszcz wytemontował czas wyciąć trzciny i piasku nawieść. Tylko tyle trzeba.
Pędzel
Pędzel 2 dni temu, 13:05
Najpierw miej do niej prawo wlasniaci panie Ł. a później pisz krzycz walcz
x
x 2 dni temu, 14:28
To najpierw trzeba bylo to wiedziec, zanim w kampanii wyobrczej naobiecywalo sie gruszek na wierzbie!
tomek
tomek 2 dni temu, 14:24
Prawo wlasnosci do czego?
Brutal
Brutal 4.12.2017, 17:27
Nie! To była propozycja innego radnego, jako odpowiedz na to ze darmowe autobusy oferuje sie turystom. Zapytano wiec dlaczego tylko turystom skoro przyjeżdzają tu okazjonalnie? Zróbmy tym wszystkim, którzy płaca tu podatki - czyli mieszkańcom! Ciagle narzekanie.... dramat! Jak tak dalej będzie w tym mieście to nikt juz nigdy nie zechce dla tego miasta pracować. Opamiętajcie sie ludzie!
Zyx
Zyx 4.12.2017, 22:34
No własnie Filipek zaproponowal darmowe też dla mieszkancow! Prosze poszukac w starszych artykułach.
Iga
Iga 6.12.2017, 18:05
Może filipek zaproponuje dojazd do przedszkola??
zapytanie?
zapytanie? 5.12.2017, 12:52
ale w czym jest problem? połowa miast ma darmową komunikację z uwagi na ochronę srodowiska. Nasze autobusy jeżdżą prawie puste a ich koszty utrzymania i tak są więc w to miejsce niech chociaż mniej smrodu spalin będzie z aut!
Podatnik
Podatnik 5.12.2017, 19:27
Właśnie PRAWIE PUSTE trzeba dodac inne trasy może przystoswac się do zmian w Ślepsku i dodac nową linie może na odległe osiedla. A nie i tak jeżdzą puste. Albo wogole zlikwidowac jak sa puste. Bo po co wozić powietrze.
Bcq
Bcq 5.12.2017, 22:03
Tak, tez tak myślałam ale kolejny przystanek to kolejna trasa, byc moze nowy kierowca bo trasa sie wydłuża a mamy tak trudne i kłopotliwe przepisy o czasie pracy kierowców. Niestety ale gmina musi prowadzić mpki nawet jak sa niedochodowe
Tak by
Tak by 4.12.2017, 12:00
Ludzie jakie autobusy na jakie plaże. Plaż już u nas nie ma. Prywatny inwestor z Mariny Borki próbuje plaże z piasku sypać lecz na 30 metrach długości cudów nie będzie (góra 40-60 osób z kocami wejdzie). Radni powinni pojechać do Tobołowa gmina Nowinka i zobaczyć jak musi w XXI wieku wyglądać plaża z atrakcjami dla turystów i to za free. W Łebie też nikt z naszych decyzyjnych nie był bo nowych atrakcji brak.
melchior
melchior 4.12.2017, 11:48
Co za bzdury?
Pan radny od polszczyzny prowadzi spotkanie bez quorum, więc trudno nazwać to komisją.
w
w 3.12.2017, 18:34
Pana Krzywińskiego ktoś w....ł na wejściu? Prezenty mieszkańcowm wypomina w postaci darmowych biletów? To może sam niech zrobi prezent i niech nie pobiera diety, a najlepiej niech zrezygnuje z radnego całkiem. Poza tym dieta to rekompensata za utracony zarobek. Uważam, że najpierw trzeba utracony zarobek wykazać, a wtedy dieta się należy. Inaczej nie powinien jej dostać żaden radny.
Wojciech KRZYWIŃSKI
Wojciech KRZYWIŃSKI 4.12.2017, 10:30
Pan/i hejterze w, czy ma Pan cywilną odwagę podpisać się z imienia i nazwiska, ponieważ Pana wpisy są obrzydliwe i obraźliwe. Jako przewodniczący Komisji Rewizyjnej mam obowiązek zajmować się oceną finansową konkretnych uchwał i decyzji. Nikt nie kwestionuje zasadności wprowadzenia Karty Turysty, natomiast chodzi o zakres i skutki. Spółka Necko w wyniku działań poprzednich zarządów posiada ogromne zobowiązania finansowe i jest zadłużona. Każda dodatkowa strata np. poprzez brak dochodów ze sprzedaży biletów komunikacji miejskiej tylko pogłębia to zadłużenie. Jak stwierdził Pan prokurent i tak na końcu budżet miasta, czyli my podatnicy, wyrówna stratę. Czy tak powinna funkcjonować spółka prawa handlowego? Idąc tym tokiem rozumowania wprowadźmy wszystkim uczniom dojeżdżającym do augustowskich szkół bezpłatną komunikację miejską przez cały rok. Miasto i tak pokryje stratę. Anonimowe obrażanie kogoś jest nikczemnością.
Molibden
Molibden 5.12.2017, 09:09
Nikt tu Pana nie obraził. Pan sam udowodnił jakich słów używa na sesji i jak komentuje wystąpienia innych. Pan troszczy się o finanse spółki używając słów: "robienie prezentów". Ten "prezent" to 37.000 zł przeznaczony dla mieszkańców, z ich podatków. Natomiast roczne diety na 1 radnego to ok. 6.000 zł. Też z podatków. I to już nie jest prezent? Skoro Pan tak bardzo sie troszczy o finanse spółek miejskich to to była propozycja, aby dał Pan przykład i zrezygnował z pobierania diety. Proste?
XXX
XXX 4.12.2017, 16:08
Spolka nie bedzie przynosic dochodow ze sprzedazy biletow, bo sa fatalnie rozplanowane trasy. Wiele osob jezdziloby do szpitala (lekarze, zabiegi, odwiedziny), na cmentarz, latem na plaze, na Baraki do przychodni. Ale jak? Autobus co kilka godzin.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 4.12.2017, 14:14
Brawo p. Wojtku ! Też uważam darmowe bilety dla niewielkiej grupy mieszkancow za niezasadne i niesprawiedliwe. Przecież wszyscy mieszkancy płacacy podatek pokrywaja koszt tych biletow.
???
??? 5.12.2017, 12:53
ale te koszty i tak są bo autobusy i tak jeżdżą więc pytanie o ile wzrosły koszty względem kosztów które by były gdyby mpk nie były w wakacje darmowe?
hehe
hehe 4.12.2017, 16:12
Wlasnie. Nie po to rozdaja 500+ zeby jeszcze darmowe bilety dziaciakom fundowac!
Obserwator
Obserwator 4.12.2017, 22:39
Jakim dzieciakom ? Pijaczki z lipowca po tańszą wodke do biedry mieli darmowy przejazd.
Rotator
Rotator 3.12.2017, 17:52
Myślę, że hotele, pensjonaty itp. W sezonie letnim nie potrzebują jakiegoś większego wsparcia niż był do tej pory, czyli imprezy, koncert itp.
Potrzebne jest wsparcie poza sezonem letnim i nad tym powinni debatować i w tym kierunku działać.
Może zorganizowanie przy ścisłej współpracy z leśnikami całorocznych kilku tras o różnym stopniu trudności quad-owych. na obrzeżach puszczy Augustowskiej lub coś w tym stylu.
Wiem, że byłoby to bardzo trudne ze wzgl. Na ekologów.
Ale nasz lokalny szejk pewnie poparłby ten pomysł.
Trasy narciarskie wyszły nam średnio, może inne wyjdą.

Ried
Ried 3.12.2017, 16:55
Fajna sprawa caly rok moglyby tak funkcjonowac autobusy
Iza
Iza 3.12.2017, 15:37
Nie wiem jak Pani Słucka wyobraza sobie poroszanie sie "po naszym pięknym mieście z jednego jeziora do drugiego nie korzystając z własnych środków transportu". Czy Pani Kierownik przesledzila trasy autobusow miejskich? Tylko linia nr 1 przejezdza przy plazy miejskiej, zaledwie kilka razy i to tylko w dni powszednie. Skad mieli wziac sie ci turysci (w wiekszosci weekendowi) w autobusach? A nad inne jeziora ktore linie jezdza??? Moze czasem, zamiast zyc marzeniami, trzeba zernkac na realia?

Pozostałe