Można szykować łyżwy

Można szykować łyżwy
Trwa montaż augustowskiego lodowiska. Miłośnicy łyżew i aktywnego spędzania wolnego czasu będą mogli korzystać z tej zimowej atrakcji już od 6 grudnia.

Budowa augustowskiego lodowiska rozpoczęła się w środę, 22 listopada. Sztuczne lodowisko o powierzchni 500 metrów kwadratowych będzie szerokie na 17 metrów i długie na 30 Zlokalizowane zostało w sąsiedztwie miejskiej pływalni, przy ul. Sucharskiego 15. Inwestycja realizowana jest w ramach drugiej edycji Augustowskiego Budżetu Obywatelskiego. Spośród ośmiu projektów spełniających wszelkie kryteria propozycja budowy lodowiska zdobyła najwięcej głosów mieszkańców Augustowa. Za realizacją tego pomysłu opowiedziało się 918 osób, czyli połowa wszystkich oddanych głosów w ubiegłorocznym budżecie obywatelski. Ślizgawka wraz z niezbędnym osprzętem kosztuje ponad 299 tysięcy złotych. Inwestycja realizowana jest przez Centrum Sportu i Rekreacji w Augustowie. Na nowym lodowisku będzie można się ślizgać nawet do końca marca, wszystko zależy od warunków atmosferycznych. Obiekt docelowo będzie czynny siedem dni w tygodniu. Korzystanie z lodowiska odbywać się będzie w systemie 50 minutowych tercji. Nie muszą martwić się ci, którzy nie mają łyżew, bo będzie je można wypożyczyć na miejscu. Wstęp na lodowisko będzie płatny oprócz lekcji wf dla augustowskich szkół podstawowych i gimnazjalnych, które będą miały priorytet do godz. 14. A od piętnastej z lodowiska będą mogły korzystać osoby indywidualne po wykupieniu biletu w punkcie kasowym i wypożyczalni tuż przy lodowisku. Jednorazowo na lodowisku będzie mogło przebywać 30 osób.

Rezerwacje grupowe będą przyjmowane najpóźniej na dzień przed skorzystaniem za pośrednictwem poczty e-mail: lodowisko@basenaugustow.pl lub telefonicznie: 519 421 897.

Szczegółowe informacje już wkrótce będą dostępne na stronie internetowej www.basenaugustow.pl

Beata Perzanowska
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe