Dostawa gazu
Dostawa gazu
Dostawa gazu

3 Maja będzie niedługo przejezdna

3 Maja będzie niedługo przejezdna
Już niebawem zakończy się długo oczekiwana modernizacja pozostałej części ulicy 3 Maja w Augustowie. Ruch pojazdów ma być wznowiony z dniem 2 grudnia, a remont ma być zakończony do 16 grudnia.

Przebudowa ulicy 3 Maja na odcinku od ulicy Hożej do Ronda Marconiego rozpoczęła się we wrześniu. Prace obejmują przebudowę chodników, wykonanie zatok parkingowych, nowej nawierzchni bitumicznej jezdni oraz montaż latarni, i nasadzenie nowych drzew. Jednocześnie wykonywane były prace kanalizacyjne, wodociągowe, ciepłownicze, energetyczne, telekomunikacyjne i związane z budową monitoringu miejskiego przez poszczególnych gestorów tych sieci. Początkowo remont miał się zakończyć pod koniec listopada, jednak z uwagi na konieczność wykonania wyżej wymienionych mediów i niesprzyjające warunki atmosferyczne termin ten został przesunięty.

Odzież robocza
Odzież robocza
Odzież robocza

-Do umowy został podpisany aneks, w którym mowa jest, że prace w całości zakończą się do 16 grudnia tego roku. Wykonawca prac zobowiązał się, że od 2 grudnia umożliwi ruch pojazdów, przy czym należy się liczyć z niewielkimi utrudnieniami, gdyż prowadzone będą jeszcze prace wykończeniowe - wyjaśnia Daniel Hiero, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Augustowie.

Obecnie ruch w mieście odbywa się wyznaczonymi objazdami. W ubiegłym tygodniu skrzyżowanie ulicy 3 Maja z Hożą było zamknięte dla ruchu. Obecnie i w najbliższych dniach skrzyżowanie może być jeszcze czasowo wyłączone z ruchu, m. in. z uwagi na konieczność wykonania nowej nawierzchni bitumicznej. Przypomnijmy, że inwestycja kosztuje ponad dwa miliony dwieście tysięcy złotych. Inwestycja jest realizowana przez władze powiatowe wspólnie z władzami miejskimi.

Beata Perzanowska
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe