Grają z pasją

Grają z pasją
Orkiestra tusz! Ten okrzyk, który oznacza fanfarę wykonywaną przez orkiestrę na wiwat można też odnieść do działającej od dwóch lat Augustowskiej Orkiestry Dętej OSP Augustów-Lipowiec. Dlaczego? Powód do wiwatowania jest jeden. Po kilku latach braku miejskiej orkiestry dzięki inicjatywie zapaleńców wszelkie ważne w Augustowie uroczystości wzbogaca właśnie działająca pod egidą ochotniczej straży pożarnej i Augustowskich Placówek Kultury wspomniana orkiestra. O tym jak powstawała orkiestrowa ekipa i kto w niej rozwija swoje muzyczne marzenia piszemy właśnie w tym artykule.

Cały artykuł dostępny wyłącznie w papierowym wydaniu tygodnika "Przegląd Powiatowy", który ukazał się w czwartek, 30 listopada.

Zapraszamy do lektury!

Beata Perzanowska
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (18)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ola
Ola 1.12.2017, 11:01
Dobrze że coś takiego powstało. Udanego muzykowania życzę
Karol
Karol 1.12.2017, 13:07
Ja tez ciesze sie, ze cos takiego powstalo i ludzie zamiast trollowac zza monitora rozwijaja swoje pasje, realizuja sie, Cenna inicjatywa i szacun dla czlonkow zespolu, ze im sie chce. Oby zespol sie powiekszal.
Ale ja czytalem ten artykul w wydaniu papierowym i wydaje mi sie, ze popadacie w ton zbyt patetyczny. Orkiestra dopiero raczkuje, rozwija sie, nie ma jeszcze sukcesow (ktorych im zycze!). A juz nawet tu sa komentarze wzniosle, jakby zespol mial wybitne osiagniecia. Troche mi to przypomina dziennikarza z innego lokalnego portalu, co to lansowal "artyste", ktory nie ma jeszcze zadnych wielkich osiagniec poza jednym wystepem (poziom artystyczny dyskusyjny), a juz organizuje benefis. No nie popadajmy w przesade :)))
Fan fan
Fan fan 2.12.2017, 10:20
Sukcesem samym w sobie jest to , że powstała pomimo kłód rzucanych pod nogi tych, dla których muzyka jest ważniejsza niż pierogi ....
Ulka
Ulka 1.12.2017, 16:44
Odezwał się największy nieanonimowy troll, Pan na wszystkim się znasz. Z lewej strony monitoratylkoKarol i Karol. Weź się Pan lepiej do roboty
Karol
Karol 2.12.2017, 00:31
Prawda w oczy kole :)) Ja tez sie ciesze, ze zespol powstal, ale bez przesady. Na peany chyba za wczesnie.
PS Ja nie musze pracowac ;P
Lubię to !
Lubię to ! 2.12.2017, 14:58
Zazdrośnik, nie musi pracować bo do niczego się nie nadaje. Jak się nie ma nic do powiedzenia to lepiej milczeć Panie Karolu. A orkistrze należą się wszelkie pochwały bo z niczego zrobili coś dobrego, nikt im nie płaci, a robią to z miłości do sztuki . super
Karol
Karol 2.12.2017, 18:08
Nie muszę pracować, bo mam z czego żyć.
A w sprawie tego, czy mam coś do powiedzenia, przeczytaj mój post na samej górze. Może lepiej zamilknąć, jeśli nie umie się czytać ze zrozumieniem oraz jak się nie ma nic do powiedzenia, oprócz obrażania innych :))
Fan fan
Fan fan 2.12.2017, 10:22
No tak ... "szlachta" i wirtuozi nie pracują
Jagoda fanka
Jagoda fanka 1.12.2017, 16:38
Nikt tu nikogo nie lansuje, gdzie ten patetyzm, a Panu radzę czytać ze zrozumieniem i nie siać defetyzmu. Ludziom się podoba i OK. Jakie ma mieć sukcesy, ważne że nie trzeba wzywać z innych miast na wszelkie uroczystości. 30 tysięczne miasto powinno coś takiego mieć jako standard
Super
Super 1.12.2017, 09:28
Super
Halina
Halina 30.11.2017, 18:40
0 i to mi się podoba i młodziaki i trochę starsze młodziaki razem tworzą fajną drużynę. Tak się powinno się ludzi integrować. Dobrze Państwo gracie. Więcej występów, wiele sukcesów
Fan fan
Fan fan 2.12.2017, 16:23
Jak widać średnia wynosi __ circa 30 ;) , tym starszym "młodziakom" coś się jeszcze od życia należy :)
Henryk z Augustowa
Henryk z Augustowa 30.11.2017, 17:54
Ja zawsze mówiłem że takie miasto turystyczne jakim jest Augustów to powinno mieć taką dobrą orkiestrę. Bo taka orkiesyra to i na ślubie i na pogrzebie i na święcie i na festynie zagra. Wszędzie taka dobra orkiestra zagra. Inne zespoły to nie, a orkiestra dęta do wszystkich uroczystości i wydarzeń się nada.
Józef
Józef 30.11.2017, 18:51
hahaha
mieszkaniec aug
mieszkaniec aug 30.11.2017, 15:46
Augustowska Orkiestra niewątpliwie dodaje uroku uroczystościom, tak trzymajcie a właściwie grajcie !!!
ORKIESTRANT
ORKIESTRANT 30.11.2017, 14:35
Jeśli ktoś chciałby nauczyć się grać od podstaw na jakimś instrumencie dętym, a następnie zasilić szeregi naszej orkiestry, to zapraszamy w każdy wtorek do Miejskiego Domu Kultury w Augustowie (Rynek Zygmunta Augusta 9) w godzinach 16:00-19:00, po dalsze informacje i rozmowę. NAPRAWDĘ WARTO !!!
Meloman
Meloman 30.11.2017, 14:26
Nareszcie Augustów ma wspaniałą orkiestrę, która świetnie gra, a przyczyną jest to że składa się z pasjonatów - ludzi którzy kochają to co robią. Szkoda tylko że rzadko występują. Gratulacje !!! Więcej występów !!! Powodzenia !!!
WIERNY FAN
WIERNY FAN 30.11.2017, 10:49
BRAWO !!! ORKIESTRA - SUPER GRACIE !!!

Pozostałe