Znamy wyniki III edycji Augustowskiego Budżetu Obywatelskiego 2018

Znamy wyniki III edycji Augustowskiego Budżetu Obywatelskiego 2018
We wtorek, 28 listopada ogłoszone zostały wyniki III edycji Augustowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Mieszkańcy Augustowa zadecydowali, że w 2018 roku zrealizowane zostaną 4 projekty:

  • Budowa ośrodka sportów plażowych (szacowany koszt 190 546,72 zł),
  • Budowa chodników strona lewa oraz strona prawa na ul. Elizy Orzeszkowej w m. Augustów (szacowany koszt 142 825 zł),
  • Siłownia zewnętrzna „Osiedle Koszary” (szacowany koszt 38 541,62 zł),
  • Augustów Miastem Bezpiecznego Serca – Instalacja systemu Automatycznych Defibrylatorów Zewnętrznych na terenie miasta (szacowany koszt 10 000 zł).

-W głosowaniu nad budżetem obywatelskim wszyscy są wygranymi. Dzięki Państwa zaangażowaniu zrealizowane zostaną pożyteczne inwestycje, służące poprawie jakości życia mieszkańców - powiedział burmistrz Augustowa Wojciech Walulik.

Zdecydowaną większością głosów wygrał projekt budowy ośrodka sportów plażowych (1158 głosów). Zgodnie z regulaminem ABO do realizacji kwalifikowane są projekty, których koszt nie spowoduje przekroczenia łącznej kwoty budżetu obywatelskiego. W związku z tym, zrealizowane zostaną projekty, które zajęły: 3 miejsce (290 głosów) tj. budowa chodników strona lewa oraz strona prawa na ul. Elizy Orzeszkowej w m. Augustów, 5 miejsce (197 głosów) tj. Siłownia zewnętrzna „Osiedle Koszary” i 10 miejsce (29 głosów) tj. Augustów Miastem Bezpiecznego Serca – Instalacja systemu Automatycznych Defibrylatorów Zewnętrznych na terenie miasta.

W trzeciej edycji ABO zagłosowało 3 340 uprawnionych osób (frekwencja wyniosła 13,23%), z czego oddano 28 głosów nieważnych. Najchętniej głosowali mieszkańcy w wieku 40-65 lat (39,81% wszystkich głosujących) oraz w wieku 25-39 lat (32,41% głosujących). Podobnie jak w poprzednich edycjach zdecydowana większość mieszkańców (aż 87,20%) oddała głos za pośrednictwem strony www.zmieniamy.augustow.pl.

Zapraszamy do zapoznania się z prezentacją wyników Augustowskiego Budżetu Obywatelskiego 2018: https://tinyurl.com/yb77ohlg

Urząd Miejski w Augustowie

Beata Perzanowska

Zdjęcia (4)

Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (27)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

s
s 1.12.2017, 18:03
Instalacja systemu Automatycznych Defibrylatorów Zewnętrznych na terenie miasta. Większe galerie to mają. Czy w A. ma jakis Kaufland, Lidl czy Biedronka to nie wiem. Ale to głupota. Będzie tak jak z kamerą Augustowa na Atolu co od lat nie działa, a pieniądze poszły. Albo tak jak z szachami. Zostaną zamkniete w szafie, bo ktoś ukradnie albo zniszczy się. Czy nie lepiej doposażyć policjalntów i przeszkolić? Albo pracowników APK, basenu, wyciągu, plaży.
barak
barak 1.12.2017, 11:34
Ludzie ale zawisc od was bije szkoda slow:/
Karol
Karol 1.12.2017, 12:50
Zgadzam sie. Czysta zawisc. Jak pies ogrodnika: sam nie zje, ale innemu nie da. Sam palcem nie kiwnal, ale drugiemu zazdrosci. Brac sie do roboty w przyszlym roku, a nie żółć wylewać. Jak budzet ma byc obywatelski to OBYWATELE miasta maja wybierac, a nie anonimowe trolle.
SONDA
SONDA 1.12.2017, 10:59
To ja proponuję sondę anonimową, a nie jak ten budrzet z głosowaniem co trzeba było się podpisywać i dawać dane. Kto jest przeciw chodnikowi na Orzeszkowej daje pod tym komentatzem kciuk w górę. A kto za kciuk w dół. Zapraszam do głosowania
wyborca
wyborca 1.12.2017, 13:15
Powinno być 290 kciuków tyle co mieszkańców na Orzeszkowej głosowało
Anty Orzech
Anty Orzech 1.12.2017, 08:33
A żeby im ten chodnik popękał
Pytam
Pytam 1.12.2017, 08:14
Ja się pytam, czy do tego budżetu można wszystkie głupoty zgłaszać ?
Czy nie ma sprawdzania zasadności projektów ?
To za rok ja zgłoszę postawienie palmy i tęczy na środku Augustowa i jeszcze samoobsługową stację naprawy rowerów przed moim domem, zwerbuję znajomych z facebooka (ponad 1000 osób) i co przejdzie ?
Karol
Karol 1.12.2017, 12:14
Panstwo nie rozumiecie chyba idei budzetu obywatelskiego. Podawane tutaj przyklady z budowaniem garazy czy altan na prywatnych posesjach sa idiotyczne. Ulica nie jest wlasnoscia prywatna i nawet jesli chodza po niej tylko mieszkancy, jest ona wlasnoscia miasta, czyli wszystkich obywateli. KAZDY moze tam pojsc, bo to miejsce PUBLICZNE.
Idea budzetu obywatleskiego jest taka ze KAZDY mieszkaniec moze zglosic projekt i jesli jest on dobrze przygotowany (nie przekracza wyznaczonej kwoty i uwzglednia wszystkie koszty) to zostaje poddany glosowaniu. Moze wygrac najbardziej bzdurny projekt, o ile dotyczy miejsca publicznego i uzyska poparcie. W glosowaniu tez KAZDY moze wziac udzial. Wygrywaja te projekty, ktore zdobyly najwiecej glosow. Szacun dla mieszkancow Orzeszkowej, ze sie skrzykneli, napisali projekt i udalo im sie zebrac tak duzo glosow. Wygrala WOLA obywateli. Reszta moze pluc sobie w brode, ze albo nie wystapila z ZADNYM projektem, albo nie potrafila wokol swego projektu zebrac glosow, albo nie glosowala wcale. Ujadanie zza monitora to musztarda po obiedzie. A pretensje do siebie. Taka byla wola ludu!
Zeby nie bylo, nie jestem mieszkancem tej ulicy, nawet nie wiem, czy kiedykolwiek na niej bylem, ale podziw dla mieszkancow.
Roman
Roman 1.12.2017, 13:20
Jakie tam miejsce publiczne ślepa uliczka na borkach. Kolesiostwo i tyle. A po następne po co tam chodzić ? Za rok będzie jeszcze lepsze kwiatki. Skąd pewność że głosowanie nie było sfałszowane
Karol
Karol 1.12.2017, 17:59
To nie prywatna posesja. Kto ci zabroni pospacerowac po chodnikach na Orzeszkowej? Mozesz? Mozesz. Czyli miejsce publiczne, jak kazda ulica w miescie. Mogles zglosic lepszy projekt i postarac sie o glosy. A teraz zostala ci tylko teoria spiskowa. Polacy wszystkie swoje porazki tlumacza spiskami, bidulki.
orzech
orzech 1.12.2017, 07:16
Miasto powinno dołożyć 100 tys. i wybudować plac zabaw, który zajął 2 miejsce ponad 800 głosów a ten idiotyzm z chodnikami odrzucić.
Zenek
Zenek 1.12.2017, 08:11
Racja
abc
abc 1.12.2017, 05:10
Składka na mieszkańcow Orzeszkowej.Ciekawe czego zażyczą za rok.
Ktoś
Ktoś 1.12.2017, 08:10
Pewnie za rok z drugiej strony chodniki, kanalizację nową, kolektory słoneczne na dachach, mycie okien, paliwo do samochodów i co im tylko się zamarzy... Kto dopuścił ten projekt ?
origami
origami 30.11.2017, 23:07
To jakiś koszmar to głosowanie jak sztuczne lodowisko i grile pod chmurką z alabastru. Komuś klepki w głowie puściły? Który radny mieszka przy Orzeszkowej?
Karl
Karl 30.11.2017, 22:54
Wogóle nie powinno być takiego głosowania że w internecie zostawiasz swoje dane osobowe. Co to ma być!? Normalne głosowanie gdzie na stronie można kliknąć i po sprawie a nie wysyłanie swoich danych! Dla tego nie głosuje!
Karol
Karol 1.12.2017, 12:53
A ja sobie nie zycze, zeby anonimowo ktos z drugiego konca Polski glosowal, co ma byc w moim miescie. To jest budzet OBYWATELSKI a nie konkus pieknosci.
zewsi
zewsi 30.11.2017, 20:21
wydawanie publicznych pieniędzy na cel wąskiej grupy osób, kto dopuścił do takiej głupoty?
Orzeszkowa
Orzeszkowa 30.11.2017, 20:53
Mieszkańcy miasta, którzy głosowali. W Suwałkach co roku chodniki lub drogi robią z budżetu obywatelskiego, a u nas jak zwykle zdziwienie.
orzeszki przesadziły
orzeszki przesadziły 1.12.2017, 08:38
Ale nie na ulicach po których nikt z wyjątkiem ich mieszańców nie chodzi. To jest czyste chamstwo. Macie węża w kieszeni i tyle
oby watel
oby watel 30.11.2017, 19:49
Teraz nazwe ich ulicy trzeba zmienić z Orzeszkowej na Obywatelską
Konopnicka
Konopnicka 30.11.2017, 19:18
Niech im jeszcze kupią wegiel na zimę.
Augustowiak
Augustowiak 30.11.2017, 18:05
Z tymi chodnikami na Orzeszkowej to kolesiostwo przesadziło, co to za ulica tylko do posesji, ani spacerowa ani przelotowa. 290 osób to ja mam więcej znajomych na facebooku. Protestuję chcą chdnika niech sami płacą naciągacze
oburzony
oburzony 30.11.2017, 15:21
Chodniki na Orzeszkowej to nie powinny być robione, z jakiej paki, to nie jest dla wszystkich ??? Może w następnej edycji będzie głosowanie np. za budową garażu, altany, chodnika itp. na prywatnych posesjach. Żałosne
Marek
Marek 30.11.2017, 18:44
Warunki konkurs nie pozwalają na to. Trzeba było głosować na coś innego.
budrzet dla wybranych
budrzet dla wybranych 1.12.2017, 08:43
Za to na chamstwo pozwalają
Janusz
Janusz 30.11.2017, 13:50
Chodniki na Orzeszkowej to jakaś kpina. Jaki to budżet obywatelski. Proponuje po wybudowaniu zrobić tam szlak spacerowy dla turystów w tym atrakcyjnym zakątku miasta.

Pozostałe