Dostawa gazu
Dostawa gazu
Dostawa gazu

Konkurs Piosenki Patriotycznej w Zespole Placówek Młodzieżowych

Konkurs Piosenki Patriotycznej w Zespole Placówek Młodzieżowych
W Bursie Międzyszkolnej tym razem podniośle, patriotycznie i uroczyście. 8 listopada 2017r. z okazji obchodów Narodowego Święta Niepodległości zorganizowany został Konkurs Piosenki Patriotycznej.

Jak wiemy, przez 123 lata niewoli o odzyskanie wolności walczyły całe pokolenia Polaków. Dziś ojczyzna oczekuje od nas tego, co najważniejsze – miłości do ziemi ojczystej oraz pamięci o jej wielkich synach. Właśnie po to, by młodzież pamiętała o tych, którym zawdzięczamy wolność, poczucie dumy narodowej, możliwość pielęgnowania polskich tradycji „wyśpiewana” została historia Polski.

Odzież robocza
Odzież robocza
Odzież robocza

W zmaganiach konkursowych wzięło udział ośmiu wykonawców. Jury oceniało czystość wykonania, ogólne wrażenie artystyczne oraz umiejętność prezentacji. Wszyscy wokaliści zaprezentowali się rewelacyjnie. I miejsce zdobyła Weronika Prusek, która wykonała piosenkę „Mury”, II miejsce przypadło Karolinie Szusta z piosenką „Partyzant”, III zajęły: Dominika Dobrowolska i Katarzyna Krzywicka, które zaprezentowały utwór „Miasto”. Gościnnie w jury zasiadła pani Marta Jackiewicz - nauczycielka z II LO oraz przepięknym tenorem zaśpiewał Bartosz Godlewski. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody i dyplomy.

Dorota Siemieńczuk

Beata Perzanowska
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe