Przełom lub mrzonka o przełomie 

Przełom lub mrzonka o przełomie
Odkąd ulica Jaćwieska w Augustowie trafiła pod pieczę miasta, starosta Jarosław Szlaszyński konsekwentnie podkreśla, że nie było między nim, a obecnym burmistrzem porozumienia o wspólnym remoncie drogi. Przeczą temu słowa strony miejskiej, która na przestrzeni ostatnich miesięcy dużo mówiła o rzekomej dżentelmeńskiej umowie. Radny powiatu przekonuje jednak, że wypracowanie consensusu nie jest niemożliwe.

Dżentelmeni ze znaczną różnicą zdań

Temat znajdującej się w fatalnym położeniu ulicy Jaćwieskiej jest bardzo dobrze znany wszystkim mieszkańcom Augustowa i dużej części społeczności całego powiatu. Fakt zlokalizowania przy feralnej drodze przychodni zdrowia, z której korzysta rocznie 65 tysięcy mieszkańców nie tylko miasta, niejednokrotnie mających poważne problemy z poruszaniem może spędzać sen z powiek. Wiele razy pisaliśmy o koszmarnej nawierzchni ulicy, którą niektórzy lokalni kierowcy taksówek określają mianem najgorszej drogi w Augustowie. Konieczność podjęcia prac w obrębie Jaćwieskiej chyba każdemu wydaje się być naturalna. Kiedy przed rokiem ta ulica została przekazana miastu, złośliwi mówili o podrzuceniu kukułczego jaja, zdając sobie sprawę ze skali potrzeb na dziurawej jezdni z potężnymi kałużami stojącymi po ulewach. Zaczęto przerzucać się odpowiedzialnością i analizować, kiedy popełniono najważniejsze błędy. Miejski radny Jacek Truszkowski przypomniał niedawno temat rzekomej dżentelmeńskiej umowy między burmistrzem i starostą. Zdaniem radnego stosunkowo krótka ulica Jaćwieska mogła zostać odremontowana przy okazji modernizacji ulicy Limanowskiego, kiedy drogi na Barakach były jeszcze we władaniu powiatu.

Bartosz Lipiński
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

pacyfista
pacyfista 14.11.2017, 08:57
Aby odwrócić uwagę od swoich problemów, błędów i innych niechlubnych działań. Żeby uciec od ewentualnej krytyki i niewygodnych pytań włodarz ucieka w atak na innych, na radnych, starostę, podległych pracowników, etc ..... Przecież nie od dziś wiadomo, że "najlepszą" obroną jest ATAK
Baraki
Baraki 13.11.2017, 22:57
Przez blisko 20 lat to była starosty droga niech ją naprawia, a nie tylko na wioskach! Wiele ulic baraków należących jeszcze do niedawna do starosty nie zostało zrobionych w tym moja!
wv
wv 13.11.2017, 20:09
żlośliwości w tym wiele, między włodarzami. Jak staroście dokładać to cacy, jak starosta komuś to be.

Pozostałe