×

To nie my burmistrzu 

  • 7.11.2017, 16:11 (aktualizacja 09.11.2017 08:22)
  • Redakcja
To nie my burmistrzu
Najnowszy numer „Przeglądu Powiatowego” ukaże się w najbliższy czwartek, 9 listopada. Jak co tydzień staramy się zebrać dla Was Drodzy Czytelnicy najważniejsze wiadomości z Augustowa i powiatu augustowskiego. Zachęcam do lektury, bo piszemy o wielu ciekawych sprawach. Przypominamy, że nie wszystkie teksty są dostępne w internecie.

Nie milkną echa bulwersujących wydarzeń ostatnich dni. Do prokuratury wpłynęło zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez burmistrza, a urzędniczka posądza go o działania o charakterze mobbingu. Burmistrz zawiadomił organy ściągania o możliwości przestępstwa polegającego na nielegalnym nagrywaniu jego osoby. Wojciech Walulik utrzymuje, że jest niewinny, a ostatnie sytuacje są przeprowadzonym przeciwko niemu atakiem politycznym. Klub Nasze Miasto odcina się od swego byłego lidera, który został przez nich wykreowany, jednak politycy innych stronnictw przypominają, że po blamażu szefa rządu, jego ugrupowanie nie mogłoby powiedzieć: to nie my, to ten zły premier. Bieżące wydarzenia i komentarze do skandalu opisujemy w artykule: „To nie my burmistrzu”.

Redakcja
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (35)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Dowalikonika
Dowalikonika 16.11.2017, 15:46
Kończ waść, wstydu oszczędź.
ben
ben 15.11.2017, 23:06
Prezesów fredek się nie zwalnia tylko odwołuje jak w każdej spółce i zazwyczaj bez odszkodowania. Mnie ciekawi ile miszkańcy zapłacą za 'prywatnego' obrońce burmistrza nie jakiego pana Chmieleskiego.
Wkulsony!
Wkulsony! 16.11.2017, 09:05
Adwokacina co nigdy sprawy nie wygrał bierze 9000zl miesięcznie za pracę w UM. W ten sposób walikonik opłaca swojego prawnika! Z publicznych pieniędzy nabija mu kabze.
Lukas
Lukas 16.11.2017, 10:01
Chyba coś ci się pomieszalo kolego. Adwokacina może i przegrywa sprawy natomiast radca prawny o którym wiemy wygrywa wszystkie sprawy. Więc albo piszesz świadomie nieprawdę albo jesteś niedoinformowany
@
@ 16.11.2017, 07:45
A odprawy? Za odwołania przed upływem kadencji to pikuś?
Pracownik UM
Pracownik UM 16.11.2017, 07:06
Tak odwoluje się ale za ogloszenie konkursu w mediach się płaci ! Nietrafny wybor w necku kosztowal miasto bardzo dużo, sprawy sadowe przegrane i dopłacanie żeby necko nie upadlo. Zmiana w wodociagach skutkowala tym że augustow miasto turystyczne nie ma nowoczesnej oczyszczalni ściekow. Jak dobrze pamietam z artykulów przed roku to ok 6 mln zl z funduszy zewnetrznych!
fredek
fredek 15.11.2017, 20:23
Masz racę bezradność...Może ktoś przedstawi ile Miasto ( czyli mieszkańcy ) zapłacili odszkodowań za zwalnianie bo na początku była masa ludzi, a i teraz kilku się znajdzie np. Prezesi nie wiadomo skąd w Necko i Kodrem chyba nie odeszli bez odszkodowania???
Bezradność
Bezradność 15.11.2017, 18:58
Mnie interesuje kto podjął decyzję o zwolnieniu doswiadczonych pracownikow w urzędzie, spółkach miejskich i szkolnictwie.
Zmiany okazaly się nietrafne , ze szkodą dla miasta. Kto za to poniesie konsekwencję. Nikt nie pomyślał o zwolnionych ludziach! Zostali potraktowani jak przedmiot.
Konsekwencje tych decyzji oczywiście ponoszą podatnicy czyli my mieszkancy miasta! A wszystko dzieki ekipie NM i p. Burmistrzowi.
ben
ben 15.11.2017, 09:46
No tak jak mozna zostawic swojego wodza, nie do pojecie dla partyjnych elitek:) To co zaczelo NM widac golym okiem w Augustowie a skoro czyjes zachowania i ambicje staja sie balastem to ten balast trzeba zrzucic. Rozsadna decyzja!
Wyborca
Wyborca 16.11.2017, 13:02
A kim wy jesteście ? Nie partią? O przepraszam ekipą skrzyknìętą pod jabłonkami! Nawet w okularach nie jest tak różowo ! Papier wszystko przyjmie ale rzeczywistości nie da się oszukać. Statek tonie ....
Benowa
Benowa 15.11.2017, 19:27
Trzeba było patrzeć jakiego wodza sie wybiera a nie teraz lamentować!
Golym okiem widac cwaniactwo sz. panie ben
nieNM
nieNM 15.11.2017, 07:48
A szanowni radni NM myslą że są ponad wszystkim. To wy wybraliscie burmistrza takiego ktorym da sie sterowac. Wykonywał waszą chorą misje ratowania Augustowa! Pytam przed kim? Chyba przed jego mieszkańcami! Ponosicie odpowiedzialność za to co się teraz dzieje. Zwykle cwaniactwo zarozumiałość i chyba glupota. Jak macie jeszcze resztki honoru .............
wef
wef 14.11.2017, 20:12
Co najmniej ze 2 latka rozpraw jak nie dłużej. Tak z mobbingiem i korzyściami osobistymi wobec byłych komendantów straż pożarnej walczyli strażacy. Wtedy wszyscy radni i politycy też nabrali wody w usta, a wcześniej na łamach prasy piekne laurki "smarowali". Jest cacy dokóki nie wyjdzie bród na światło dzienne.
kadrowa
kadrowa 15.11.2017, 08:27
No to od dzisiaj współpraca z policją a magistratem nabiera innego wymiaru!
@
@ 15.11.2017, 07:30
Może dzięki temu że teraz zaczęto patrzeć organom ścigania na ręce potrwa to krócej. Poza tym nadzieja w rozsądku wyborców, że przestaną głosować na fircyków-zalotników
qf
qf 14.11.2017, 11:56
Nagrywanie jest nielegalne. OK. Tak mogą służy za przyzwoleniem sądu. Jednak w przypadku udowodnienia przestępstwa, nagrywajaca osoba z automatu powinna być uniewinniana. Taki stan wyższej konieczności. Bo niby jak później ma udowodnić np. mobbing? Słowo przeciwko słowu? Wtedy sprawa się rozmywa. Tak powinno być, bo wiele osób poźniej nie chce zeznawać w obawie o utratę pracy. To tak ogólnie i nie w sprawie burmistrza jak co.
Lilka
Lilka 14.11.2017, 13:02
Sądy dopuszczają dowody w postaci nagrań robionych z ukrycia. Znam przebieg takiej sprawy, gdzie taki dowód przedstawiono. Sędzia zapytał, czy obwiniony potwierdza, że uczestniczył w takiej rozmowie. A nie sposób zaprzeczyć :))
prawo
prawo 15.11.2017, 10:09
w sprawach o rozwód nagrania to standard, można nagrywać sceny z własnym udziałem - nie można zostawiać komuś i podsłuchiwać czyichś rozmów - taka różnica
obserwatorka
obserwatorka 14.11.2017, 09:08
Czy tak trudno dostrzec, że ci radni stanęli na wysokości zadania i sami wzięli ten "smród" na klatę, nie zamiatają sprawy pod dywan lecz piętnują niegodne i niezgodne z prawem zachowania i postępowanie burmistrza. To sprawa bez precedensu. W każdym innym przypadku "własny" obóz do upadłego broni swojaków. Tutaj mamy do postępowania z podniesioną przyłbicą. Ludzie z prawidłowo ukształtowanym kręgosłupem moralnym wzywają do dymisji i do wytłumaczenia się z niewłaściwych postępków, bo nic innego nie są w stanie zrobić. Przywoływanie tu na przykład ewentualnego skompromitowanego premiera to nieporozumienie. Radni nie mogą odwołać burmistrza, nie może tego uczynić lider komitetu wyborczego. Natomiast nie idą ślepo za kimś za kim unosi się koszmarny fetor, to tyle i aż tyle!
tak
tak 15.11.2017, 10:12
widać było po oświadczeniach/przeprosinach pewnego Pana o to mówił o roz...... pomostu jak inni radni potrafią odwracać od siebie problem, uważam że jedyny błąd radnych NM to niestety ale zainwestowanie w niewłaściwego człowieka. Co do zwolnień w magistracie to sami zwolnieni chyba wiedzą komu to zawdzięczają? jest jedna pracownica co wszedzie była i wszystko widziała i nakręciła tyle afer że szok
ww
ww 15.11.2017, 22:07
A teraz będzie musiała się wyspowiadać ze słynnego przetargu. Może to dobrego koniec. Ekipka calkiem calkiem szczególnie ta od pzp. Szok!
Ola
Ola 15.11.2017, 00:30
Zgadzam się z powyższym. Widać, ze radni prawdy się nie boja, a Wojciech W. z jakichś przyczyn nie wyjaśnia publicznie
qax
qax 14.11.2017, 13:47
Pani obserwatorka chyba sobie żartuje z mieszkańców ha ha ha Stanęli na wysokości zadania. Mają ukształtowany kręgosłup moralny he he he może wskaże pani o kogo pani chodziło .Ta stuknęli się we własną pierś jak smród po mieście się rozszedł po tym jak burmistrz sam zawiadomił o nielegalnych podsłucha ch żeby winę zwalić na molestowaną kobietę Gdzie wcześniej byli ci rycerze z podniesioną przyłbicą?hehehe Gdzie byli jak w urzędzie działy się inne obyczajowe historie gdzie byli jak wyrzucano z pracy doświadczonych urzędników czym teraz skutkuje brak wykonania historycznego budzetu he he he A no siedzieli cicho bo liczyli że rok do wyborów może nic nie wyjdzie Teraz to każdy mądry się odcina bo oskarżenie o molestowanie to śmierdząca spraw
aaa
aaa 15.11.2017, 13:09
Byli wyrzucani z pracy niektórzy nawet z 30 letnim stażem pracy, jak śmiecie, to jest moralne, ale kto mieczem wojuje od miecz ginie. A teraz rozpacz, te łzy wylane przez tego człowieka on kiedyś wypije.
Lilka
Lilka 14.11.2017, 18:48
Oczywiscie ze pani obserwatorka raczy zartowac. Najpierw, przynajmniej w obiegu medialnym, pojawilo sie oswiadczenie burmistrza, ze odchodzi, a dopiero potem zaczelo sie wzywanie do dymisji. Chociaz plotki o jakiejs aferze rozporkowej w UM mozna bylo wyczytac na tym portalu w postach uz wczesniej. Czyzby ludzie na miescie wiedzieli wczesniej niz "swojaki"? A wiedzac to, nie wzywali do dymisji???
Lilka
Lilka 14.11.2017, 12:00
Lepiej nie pisac tak gornolotnych mów obronnych nt "prawdidlowo uksztaltowanych kregoslupow moralnych", bo jesli sie zdarzy, ze wyjda inne ciemne sprawy, to mozna stracic potem szacunek dla samego siebie :))
Iwona
Iwona 10.11.2017, 13:36
Szkoda, że sądy działają tak niespiesznie. Szybciej wszyscy poznaliby prawdę o chłopcu z plakatu
Wojtek
Wojtek 13.11.2017, 07:19
Iwona ma absolutną rację Przeciąganie spraw, przesłuchiwanie nieskończonej liczby świadków kiedy już są niezbite dowody, to zwykła strata czasu. W Rimini potrzebowali 3ch miesięcy, żeby ująć i osądzić sprawców.
Ralph
Ralph 9.11.2017, 16:59
Jeśli to rzeczywiście jest ofara
xyz
xyz 13.11.2017, 07:15
To jest afera jakiej jeszcze Augustów nie widział! A Augustowianie nie są świadomi jej powagi.
trafne
trafne 9.11.2017, 12:06
po co zawiadomienie do prokuratury przez Burmistrza? skoro na nagraniach jest dowód niewinności Burmistrza ?
nagrania
nagrania 15.11.2017, 10:13
a czy ktoś może ujawnić te nagrania? co tam jest?
mieszkaniec Borek
mieszkaniec Borek 13.11.2017, 07:22
Ma władzę to z niej korzysta. Jednak zegar wybór z jest nieubłagany, najdalej za trzysta kilkadziesiąt dni , temu panu podziękujemy i odeślemy w niebyt. A stołek dyrektorski jest zajęty.
kadrowa
kadrowa 9.11.2017, 20:32
Gdyby to wszystko byla nieprawda to by zaprzeczył niw wił się jak piskorz przy trudnych i niewygodnych pytaniach.
xyz
xyz 9.11.2017, 16:28
Jak to po co, żeby dodatkowo zastraszyć swoją ofiarę

Pozostałe