×

Dopłynęli do zwycięstwa

Dopłynęli do zwycięstwa
Bardzo dobrze poradzili sobie sportowcy z Uczniowskiego Klubu Sportowego „Pływacy” z Augustowa podczas XI Międzynarodowego Meczu Pływackiego, który rozegrano w sobotę, 21 października, w Bielsku Podlaskim.

W międzynarodowych zawodach udział wzięli pływacy z Litwy, Białorusi, Ukrainy i Polski - Złota Jesień 2017. W tegorocznych rozgrywkach o najwyższe stopnie podium walczyła rekordowa ilość 510 zawodników reprezentujących 21 klubów. Oczywiście w takiej imprezie nie mogło zabraknąć reprezentantów naszego miasta z Uczniowskiego Klubu Sportowego „Pływacy”. Przypomnijmy, że to od lat jedyny klub w Augustowie, który reprezentuje pływanie na zawodach rangi wojewódzkiej, krajowej a także, co miało miejsce w Bielsku Podlaskim rangi międzynarodowej.

-W sobotnich zmaganiach na podium stanął Bartosz Chilicki, który wygrał 50 dowolnym, 50 grzbietowym, oraz zwyciężył w klasyfikacji generalnej chłopców roczników 2008 i młodsi, ponadto  dwa medale w najstarszej kategorii wiekowej 2001/2002 na 100 klasycznym 2m i 3m na 50 wywalczyła  Agata Piekarska, na podium stanęła też Malina Madden 2m na 50 klasycznym w roczniku 2006 –informuje Artur Paczyński, trener UKS „Pływacy”. Gratulacje również dla pozostałych "Pływaków" za rekordy życiowe i walkę do samej mety.

Trenerom Arturowi Paczyńskiemu, Łukaszowi Bogdańskiemu oraz Michałowi Niedźwieckiemu, należą się podziękowania za przygotowanie do zawodów swoich podopiecznych. 

Jolanta Wojczulis
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (12)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Adam
Adam 7.11.2017, 16:41
Gratulacje, oby tak dalej!!!
Krystyna
Krystyna 7.11.2017, 11:00
Gratulacje dla dzieci i trenerów. Życzę dalszych sukcesów, siły i wytrwałości pomimo niesprzyjających warunków treningowych. Mam nadzieję, że "porozumienie: zostanie zawarte i będziecie mieli wsparcie ze strony włodarzy. W końcu reprezentujecie miasto AUGUSTÓW na forum krajowym i międzynarodowym. To dzięki Wam o Augustowie w dziedzinie sportu jest głośno!
Tutejsza
Tutejsza 4.11.2017, 20:57
Gratulacje dla zawodnikow i trenerow. Tak trzymac-pomimo przeciwnosciom????
Me,myself and I
Me,myself and I 3.11.2017, 18:13
A ja pociągnę wątek i zapytam...dlaczego rodzice dzieci zrzeszonych w UKS Pływacy muszą wykupić karnet na basen, aby móc uczestniczyć w zajęciach a dzieci z ATP nie?
Józef
Józef 3.11.2017, 17:18
Gratulacje, to wszystko dzięki młodej , miłej, dobrze wyszkolonej kadrze!! a nie przez 15 lat Ci sami starzy "wyjadacze", przez ich podejście moje dzieci bały się chodzić na basen! Do tego zagrzybione, pogryzione deski...
TomaszAug
TomaszAug 3.11.2017, 16:43
Nie jestem związany z pływaniem, ale zauważyłem, że każda impreza, inicjatywa pod szyldem Centrum Sportu i Rekreacji to jedna wielka klapa, poczynając o rozpadzie dawnego ATP i zmiany klubu na biegowy, zresztą bez jakichkolwiek większych sukcesów, następnie zakup kajaków na basen( z tego co wiem nie odbywają się tam żadne zajęcia a koszt kajaków na pewno był spory.), kończąc na braku sprzętu na siłowni, wentylacji(to już gruba przesada), ostatnio zakupiłem karnet i jestem bardzo zawiedziony. Sam mam syna i zastanawiam się nad puszczeniem go do szkółki, po tym artykule i komentarzach ludzi, wiem gdzie zapisać syna. Za rok wybory, a one zweryfikują włodarzy. Moim zdaniem polityka nie powinna mieć jakiegokolwiek wpływu na szkolenie dzieci i młodzieży, a efekty będą na pewno.
Ania
Ania 3.11.2017, 11:23
Brawo, dzieci zachwycone zajęciami, za rok zapisuje następne dziecko :)
matka
matka 2.11.2017, 19:01
Mój syn należy do ATP i pływa, więc zarzuty chyba nie trafione.
Sylwek
Sylwek 3.11.2017, 17:14
I jakie sukcesy, jakieś wyjazdy?
Karolina
Karolina 3.11.2017, 10:15
No nie wiem, nie wiem... Ja nie stawiałam zarzutów tylko zadałam pytania, Bo mnie to zainteresowało. Może rzeczywiście zamiast napisać "tylko biegaczy" powinnam użyć "głównie biegaczy". Jednak jest coś na rzeczy. Dominują biegacze, a nazwa przecież zobowiązuje. Nawet o dotacje dla pływaków ubiega się tylko UKS, natomiast ATP wyłącznie na półmaratony (dane z BIP). Coś musiało się wydarzyć, że jakaś grupa odeszła z ATP i święci triumfy poza tą organizacją.
Karolina
Karolina 2.11.2017, 11:56
A mnie interesuje jak doszło do tego że Augustowskie Towarzystwo Pływackie wbrew nazwie skupia teraz tylko biegaczy. Dlaczego pływacy musieli odejść i założyć oddzielny UKS Pływacy? Pytam bo kiedyś przekazałam 1% podatku na ATP z myślą o pływakach. Czy redakcja mogłaby zająć się tym tematem?
lesny ludek
lesny ludek 2.11.2017, 20:01
Może historyczne nawiązanie. Przed wojną było Towarzystwo Wioślarskie, które skupiało socjetę wokół kieliszka ;)

Pozostałe