×

Marian Dyczewski apeluje do władz naszego miasta (video)

Marian Dyczewski apeluje do władz naszego miasta (video) Archiwum PP
Podczas wczorajszej sesji rady miasta prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Augustowskiej Marian Dyczewski wystosował apel do władz naszego miasta. Temat apelu poruszył również w specjalnym nagraniu dla naszej redakcji.

Podczas wczorajszej sesji rady miasta prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Augustowskiej Marian Dyczewski wystosował apel do władz naszego miasta. Temat apelu poruszył również w specjalnym nagraniu dla naszej redakcji.

Poniżej publikujemy materiał video:

Bartosz Lipiński
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (26)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Mirek
Mirek 12.11.2017, 11:10
Trzeba zrozumieć, że niektóre drogi jak np. ulica Jaćwieska na Barakach, gdzie ludzie przyjeżdżają do gabinetów lekarskich, przypominają ser szwajcarski. Ulica wygląda jak po bombardowaniu. Pełno tam dziur, wertepów i wyrw po opadach deszczu. Brak chodników. Nie dziw, że kierowcy tracą cierpliwość, bo można urwać zawieszenie. Wygląda na to, że ktoś najwyraźniej zapomniał, że miasto to nie tylko centrum i że i na Barakach żyją ludzie, którzy muszą jakoś dojechać do szkoły, pracy. Do zadań Urzędu Miasta, który jest zarządcą, należy budowa, przebudowa, remonty, oświetlenie i utrzymanie dróg, za które odpowiada.
wilcza
wilcza 12.11.2017, 12:23
Niestety kazdy chce drogi nie tylko Jacwieska jest, ona była rok temu powiatowa pretensje do starosty. Inne ulice które miasto posiada od lat też nie mają asfaltu, czekajcie w kolejce jak inni, nasza Wilcza czeka juz od lat.
Lolek
Lolek 10.11.2017, 23:29
Co się czepiacie młodzików, starają sie jak mogą ! Przecież te ulice waskie maja też zalety mniejsza powierzchnia do remontu i nie trzeba odśnieżać chodnikow.
KWI
KWI 9.11.2017, 14:58
Gość nie wart uwagi
bez urazy
bez urazy 13.11.2017, 22:36
A jakie są Twoje działania dla tego miasta? A może to Tobie nie warto poświęcać uwagi?
North Dakota
North Dakota 8.11.2017, 17:44
Who is this guy?
tubylec
tubylec 13.11.2017, 22:46
Kim jest ten facet? Twoje pochodzenie wyjaśnia dlaczego nie wiesz kto to jest. Albo zainteresuj się i pomóż w działaniach na rzecz miasta a jeżeli nie chcesz (może nie potrafisz) - to zamilcz!
Wyborca
Wyborca 8.11.2017, 16:25
Ludzie troch myślenia,dobrze źe burmistrz rada robi te uliczki chociaź bez chodników Ale to nic nadzwyczajnego, np.koszt budowy kilkanaście lat temu ulicy Partyzantów był wyźszy niź wszystkie wybudowane w tym roku uliczki bez chodników więc poprzednicy teź budowali i nie było takiego wielkiego halo....
Mirek
Mirek 9.11.2017, 19:51
Ulica Partzantow ma długość jak 4 uliczki zrobione bez chodnikowi ! Ma ścieżkę rowerowo-pieszą, po obu stronach chodniki, oświetlenie i parking przy boisku II LO. Lepiej zrobic mniej ale porzadnie bo ekipa z p. Burmistrzem odejdzie i nie będzie komu poprawić! Nastepcy zapewne wybuduja nowe ulice mam nadzieję że z chodnikami i oświetleniem .
bocian
bocian 10.11.2017, 17:11
Mirku, Partyzantów jest dobrze zrobiona? Chyba tylko z punktu widzenia kierowców aut. Na pewno nie z punkt widzenia pieszych, bo jezdnia zachęca do zbyt szybkiej jazdy i rowerzystów - ścieżka jest nierówna, bo wjazdy na posesje zostały uznane za ważniejsze. No i jest z kostki, a nie z asfaltu.
Rozgrzesza ją tylko czas powstania, bo wtedy to był standard w projektowaniu.
Mirek
Mirek 10.11.2017, 22:10
Najbezpieczniejsze są ulice waskie i bez chodnikow hahaha
bocian
bocian 13.11.2017, 12:27
Najbezpieczniejsze są ulice dobrze zaprojektowane. Ot dziwne, co? :) Lokalne, osiedlowe powinny być tak zrobione, aby piesi i rowerzyści byli dobrze widoczni, a kierowcy aut byli zmuszeni układem jezdni do wolnej jazdy. Tak, wąskie ulice są bezpieczne, bo nie zachęcają do szybkiej jazdy, a jak nie ma chodników to powinna być to strefa zamieszkania, czyli prędkość max 20 km/h i zakaz parkowania na jezdni.
Mirek
Mirek 13.11.2017, 15:51
Panie bocian rozumiem że powinny być tak zaprojektowane i wykonane ! Ale nie są! Pana tok myślenia jest taki że najlepiej jak wogole nie bedzie asfaltu bo po dziurach samochody bardzo baaaardzo wolno jada i jest bezpiecznie.
Ok
Ok 9.11.2017, 17:29
Rada robi uliczki ? Haha .....chyba raczej zamęt i kampanię wyborczą! No i prywatne interesy .
Zołza
Zołza 8.11.2017, 07:57
Burmistrz to wiadomo, ale przewodniczący to chyba podpadł Dyczewskiemu tym skateparkiem. Obiecał i jest. Według Dyczewskieho blad i wylęgarnia inwalidów. A biedny społecznik latami mówi, nawołuje, wymyśla projekty i na tym się kończy. No można się wkurzyć, jak młodziaki nagle są skuteczniejsze i zbudowały więcej ulic niż ktokolwiek wcześniej, nie gadają aż tyle, ale robią więcej
Ha ha
monia
monia 8.11.2017, 14:35
Naprawde??? A te wszystkie ulice co juz sa to same sie zbudowaly? Bzdura i sto razy powtorzona nie staje sie prawda. Za kogo ty Zołza masz ludzi, za idiotow???
lala
lala 8.11.2017, 10:48
I sami sobie pisza pochwaly nazywajac siebie mlodziakami choc maja ponad 30 lat. Zalamac sie mozna od tego taniego PR.
Oko
Oko 8.11.2017, 08:53
Lokalizacja skateparku jest beznadziejna! Nie wiem czyj to był pomysł żeby w strefie kanalu augustowskiego zbudowac betonowy postument. Nie znam sie na budowlach tego typy ale wyglada brzydko. Tak jak atol w parku.
Wyborca
Wyborca 8.11.2017, 08:44
Aż 3 km ulic i to bez chodników! Przez 3 lata ! Jakie młodziaki ? Stare wyjadacze co swego interesu pilnują !
johnnny
johnnny 6.11.2017, 08:52
taki miłosnik a na ABO zadnego projektu nie zozyl....
Mieszkaniec Augustowa
Mieszkaniec Augustowa 5.11.2017, 13:00
Augustowianie dziękują prezesowi Towarzystwa Miłośników Ziemi Augustowskiej Marianowi Dyczewskiemu za wyrażony przejaw troski o środowisko naturalne. Nasza wspólna odpowiedzialność wynika z obowiązku troski o dziedzictwo, jakie pozostawimy naszym dzieciom i wnukom. Jak przypomniał nam Papież Franciszek w swej encyklice Laudato si (wł. Pochwalony bądź), „klimat jest dobrem wspólnym, wszystkich i dla wszystkich”. Większość mieszkańców Augustowa ma niestety niską świadomość ekologiczną, co przekłada się na zanieczyszczenie środowiska. Skala zanieczyszczenia powietrza w naszym mieście, głownie w okresie zimowym, jest znacząca. Oczywisty związek z zanieczyszczeniem powietrza ma zachorowalność na astmę, przewlekła obturacyjna choroba płuc czy rozwój częstych infekcji układu oddechowego, a także np. zaburzenia rytmu serca. Ze względów ekonomicznych bardzo trudno jest całkowicie wyeliminować paliwa stałe i pozyskiwać energię grzewczą wyłącznie z prądu, peletu lub gazu, których ceny stale wzrastają. Od Burmistrza Augustowa mieszkańcy oczekują podjęcia zdecydowanych działań na rzecz ochrony środowiska naturalnego w Augustowie, takich jak m.in. modernizacja infrastruktury miejskiej, dopłaty do zakupu przez mieszkańców urządzeń grzewczych opartych na przyjaznym dla środowiska paliwie (np. pelecie), wsparcie rozwoju nowoczesnego budownictwa niskoenergetycznego.
Palacz co
Palacz co 26.10.2017, 14:16
Panie Dyczewski. Pana budynek Atva (jeden z najbrzydszych w mieście) jest energooszczędny? Nie sądzę. Tym samym Pan też przyczynia się do smogu. I nie ważne czy grzeje pana MPEC, bo MPEC też kopci.
nemo
nemo 26.10.2017, 19:56
Z całym szacunkiem do Pana Dyczewskiego i jego społecznikowskiego zacięcia, ale gdyby miasto pod jego rządami miało wyglądać tak jak atva to ja podziękuję. Kicz nad kicze, połączenie remizy i GS-u. Niestety, taka estetyka i gust, moim zdaniem, stawia w nieciekawym świetle ewentualne przyszłe inicjatywy...
strażak
strażak 7.11.2017, 21:36
Jestem pewien, że nie jedna remiza by Ciebie zaskoczyła wyglądem
nemo
nemo 8.11.2017, 00:24
Dzis pewnie tak, co mnie cieszy, ale niestety atva przypomina take sprzed lat :))
dcd
dcd 26.10.2017, 14:12
Ja bym chętnie podłaczył się do MPEC-u, ale cena 20.000 mnie powaliła. Poza tym nie ma niktki na ulicy.

Pozostałe