Wesprzyj renowację zabytkowych nagrobków

Wesprzyj renowację zabytkowych nagrobków
II Liceum Ogólnokształcące im. Polonii i Polaków na Świecie w Augustowie oraz Augustowski Klub Historyczny im. Armii Krajowej zapraszają na dziewiątą już kwestę na rzecz ratowania zabytkowych nagrobków na augustowskim cmentarzu.

Społeczność szkolna i społecznicy zapraszają w środę, 1 listopada, do udziału w IX kweście na rzecz ratowania zabytkowych nagrobków na augustowskim cmentarzu.
-Za zebrane dotychczas fundusze odnowionych zostało kilkadziesiąt pomników i krzyży nagrobnych –informuje Danuta Kaszlej, prezes Augustowskiego Klubu Historycznego im. Armii Krajowej w Augustowie.

O tym, co udało się zrobić przez dziewięć lat organizowania augustowskiej kwesty będzie można się przekonać oglądając wystawę fotograficzną. Wystawa prezentowana będzie na augustowskim cmentarzu od 30 października do 4 listopada. Jak mówi Danuta Kaszlej, tegoroczne datki przeznaczone będą na gruntowne odnowienie kwatery obrońców ojczyzny z lat 1919 – 1920, AK–owców, Sybiraków i Harcerzy, znajdującej się w pobliżu kaplicy cmentarnej.

-Chcielibyśmy przygotować to szczególne miejsce na obchody stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości –dodaje. -Prosimy o datki i zapraszamy do wspólnego kwestowania. Przypomnijmy, że w kweście biorą udział nie tylko społecznicy, ale także znani augustowianie, przedstawiciele władz miejskich, powiatowych, ludzie kultury i sportu. Kwestować może jednak każdy. Wystarczy do 31 października zgłosić się telefonicznie pod numerem 87 6432228 lub 1 listopada udać się do punktu organizacyjnego przy bramie głównej cmentarza. Organizatorzy zbiórki pragną też serdecznie podziękować wszystkim kwestującym i darczyńcom i w tym celu przygotowują Zaduszki Patriotyczne. Spektakle, które odbędą się 2 i 3 listopada, przygotowuje młodzież z II LO w Augustowie.

 

Beata Perzanowska
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe