×

Sesja Rady Miasta z 25 października 2017 cz. II (relacja audio)

  • 25.10.2017, 21:25 (aktualizacja 25.10.2017 22:07)
  • Redakcja
Sesja Rady Miasta z 25 października 2017 cz. II (relacja audio)
W środę, 25 października w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Augustowie odbyły się obrady XL sesji Rady Miejskiej w Augustowie.

Proponowany porządek obrad:

  1. Otwarcie obrad.
  2. Przyjęcie porządku obrad.
  3. Sprawozdanie z działalności Burmistrza Miasta Augustowa od ostatniej sesji Rady Miejskiej.
  4. Interpelacje i zapytania radnych.
  5. Rozpatrzenie projektów uchwał w sprawie:
    1. wyrażenia zgody na utworzenie jednoosobowej spółki Gminy Miasta Augustów pod firmą Sajno spółka z ograniczoną odpowiedzialnością,
    2. organizacji oraz szczegółowych zasad ponoszenia odpłatności za pobyt w mieszkaniach chronionych,
    3. zmiany Uchwały Nr XXXVIII/361/17 Rady Miejskiej w Augustowie z dnia 12 września 2017 r. w sprawie stwierdzenia przekształcenia Zespołu Szkół Samorządowych im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich w Augustowie, w skład którego wchodzi jedynie Szkoła Podstawowa Nr 3 i Gimnazjum Nr 3 w ośmioletnią Szkołę Podstawową Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi i Sportowymi im. 1 Pułku
    4. ustalenia regulaminu korzystania ze skateparku położonego przy ul. Młyńskiej 35 w Augustowie.
  6. Odpowiedzi na interpelacje i zapytania.
  7. Przyjęcie protokołu z obrad XXXIX sesji RM z 26.09.2017 r.
  8. Zamknięcie obrad.

Poniżej publikujemy relację audio:

Redakcja
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (36)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

mieszkaniec
mieszkaniec 3.11.2017, 09:54
Burmistrz odpowiada na interpelacje ustami prywatnego prawnika, który pracuje społecznie?
A może lada moment okaże się, że dostaje kontrakt z miasta, który faktycznie opłaci mu prywatne usługi na rzecz Wojciecha W.?
elwira
elwira 3.11.2017, 16:09
Temu niech się już przyglądają dziennikarze, bo to byłby skandal. Chociaż dziś już nic nie zdziwi :(
Rozprawy burmistrza kiedy będą i w którym sądzie?
Irek
Irek 3.11.2017, 14:31
Bo w tym czasie lata z puszką i na odpowiedzi czasu brak. Tylko po co i na co zbiera skoro prawnik "uprawia wolontariat"?
MJ23
MJ23 1.11.2017, 14:55
A co z wprowadzonym w tym roku kodeksem etyki w Urzędzie Miasta?
Waldek
Waldek 2.11.2017, 09:12
Ten kodeks jest dla pracowników urzędu nie dla jego mości burmistrza! Przecież to oczywiste - chyba......
Bartosz
Bartosz 1.11.2017, 16:20
Burmistrza nie dotyczy ????
Wice
Wice 2.11.2017, 09:14
Jasne, że nie dotyczy ;)
lusticia
lusticia 31.10.2017, 17:16
Jak wszystko się wyjaśni prokurator będzie miał więcej pracy. W internecie nic nie ginie ani nikt nie jest anonimowy. Ci niektórzy piszący pewnie wcześniej krzyczeli "Wolne sądy" a już teraz po wpłynięciu zawiadomienia o możliwości popełnienia czynu zabronionego do prokuratury wyrok ogłosili. Hipokryzja wielkości Himalajów. Augustów to bagno i kumulacja fałszywych przyjezdnych ludzi.
Grażynka
Grażynka 1.11.2017, 06:39
Nie potrafię zrozumieć jednego. Dlaczego Walulik nie zaprzeczył tym wszystkim sensacjom? No dlaczego? Czyżby zastawił "sieci" na piszących tutaj komentarze? Jeśli jest niewinny to niech to wprost i jasno powie, a nie odsyła do prokuratury i zasłania się niewiedzą. A jesli narozrabiał, niechaj sklada urząd - będzie mniej wstydu. Skoro został nagrany, to na co liczy? Że poszkodowanym serce zmięknie!
stójkowy
stójkowy 2.11.2017, 19:26
Mateusz zachowaj spokój ;). Grubo to wiesz kto będzie się tłumaczył. My wszyscy wiemy, nawet Ci co jeszcze próbują wspierać, szkodząc mu tym okrutnie, bo wmawiają złudną nadzieje. " nosił dzban wodę, aż się ucho ......". Jesli jesteś jego mecenasem, to masz trudne zadanie okrutnie. No, ale temida ślepią jest!
mateusz
mateusz 2.11.2017, 08:34
Czy tym wpisem chcesz pokazać iż jakaś grupka osób celowo "nagrała" skuteczną próbę ośmieszenia i pogrążenia burmistrza? GRUBO! Nie wiem ale zgodnie z Art.30 k.k. prokuratura z urzędu powinna wszcząć śledztwo.
wv
wv 31.10.2017, 15:51
Najbardziej przeraża brak klasy u augustowskiej "klasy" politycznej. Pisowiec co bluzgał na sesji ma gdzieś i chodzi ważny jak paw. Wcześniej tłumaczyli, że nie jest z PIS-u a tylko z list PIS startował. Teraz pospisuje się z innymi w oświadczeniach PISowskich o burmistrzu. Sam burmistrz głównym podejrzanym w aferze rozporkowej tzw. bunga-bunga. Gdzie wy macie honor! Powinniście odejść!
Grażynka
Grażynka 31.10.2017, 20:39
Zamiast skupić się na problemie część działaczy pisu robi hucpę z naprawdę poważnego kryzysu. Wynik wyborczy ponad wszystko. Nie liczą się ludzie ktorym wyrządzono krzywdę. To tylko pionki. Niczym nie różnicie się od po i pslu. Przeciez to tylko polityka. A gnębiona kobieta, wywalony niesłusznie pracownik i inne przypadki niech sobie same radzą. Dla was na stołku burmistrza może być i sam diabeł, byle był z wami i robił wam wynik wyborczy. Obrzydzenie ......
buka
buka 31.10.2017, 09:38
Smutne to strasznie. Historia człowieka, który dostał dar od losu, wielką szansę, bo był jedynym jakiego NM znalazło
Jak w weselu: miałeś chamie zloty róg...
;(
;( 2.11.2017, 09:15
...... a teraz , jeno sznur .....
stopNM
stopNM 31.10.2017, 10:49
Kto by pomyślał....taki pobożny na pierwsze piątki w godzinach pracy chodzi, 40 km w drodze krzyżowej bierze udział a tu takie kwiatki! Współczuję rodzinie.
xyz
xyz 1.11.2017, 16:23
To było na pokaz. Taki PR-owski zabieg i socjotechnika.
????
???? 31.10.2017, 19:42
Bo przeciez jak tak mocno czlowiwk nagrzeszy to musi sie mocno wymodlic. Ten ktory nie grzeszy nie potrzebuje stac w pierwszym rzedzie w kościele bo nie ma grzechow. Znam kilku takich rozmodlonych- straszni ludzie....
bartosz
bartosz 30.10.2017, 13:10
Kolejny "malutki małkowski", któremu kariera rozdęła ego do granic absurdu! Mały człowieczek uwierzył, że jest "bożyszczem kobiet". A w istocie to mały, podły sposób na podbudowanie swojej niskiej samooceny i kiepskiego samopoczucia. Męskość polega między innymi też na tym, żeby umieć dochować wierności, zrozumieć odmowę i zwyczajnie wiedzieć, że bycie przełożonym nie jest tożsame z tym, że podwładni mają być na każde życzenie niedorosłego i niewychowanego szefa.
Jak można teraz spojrzeć w twarz żonie, pracownikom, wyborcom, rodzinie, no jak? Wstyd, to mało powiedziane!!!!!!
os. borki
os. borki 30.10.2017, 16:46
Jak można być takim smarkaczem na tak eksponowanym stanowisku?
Bożena
Bożena 31.10.2017, 08:45
Nie wiedziałam, że z naszego włodarza taki "subtelny zalotnik". Widać ze i w domu spełniony i na salonach. Żal tylko, że umiaru nie ma. Przecież asystentka nie kulawa i odwzajemnia zaloty. Po co leźć tam gdzie ce nie chcą. No i pastwienie się nad słabą kobietą za odmowę, za którą nie ma się komu ująć, to skrajne świństwo.
zalogowany prawnik
zalogowany prawnik 31.10.2017, 08:57
Za pomówienia i insynuacje grozi odpowiedziałność karna.
?
? 31.10.2017, 10:39
Skoro to nieprawda. To dlaczego nie zaprzeczy?
xyz
xyz 31.10.2017, 10:27
No to czekamy na powiadomienie prokuratury przez poszkodowanego :), zresztą ma w tym wprawę.......
Głos
Głos 29.10.2017, 20:40
Pan Burmistrz to uczciwy gość i dlatego nie wszystkim jest z nim po drodze... Zawsze dostają po głowie Ci, którzy nie dają się wodzić za nos. Tak trzymać Panie Burmistrzu!!! Jestem z Panem!! Serdecznie pozdrawiam!!
prawda
prawda 30.10.2017, 17:46
Jak możesz mówić tak już teraz? oczywiste, że nie jesteś obiektywny, poczekajmy na wynika działań Prokuratury. Oczywiste jest, że tak poważnymi zarzutami nikt pochopnie by nie szafował i to na szefa, a to co się dzieje w urzędzie każdy wie, ludzie boją się odezwać, nikt nie jest pewny jutra, czy szef przyjdzie w dobrym czy złym humorze (w zależności co wydarzy się w domu) tak nie da się żyć
sąsiad i wyborca(niestety)
sąsiad i wyborca(niestety) 31.10.2017, 07:08
Prawda zawsze jak to gów....no w przeręblu wypływa na wierzch. Teraz także to g....no wypływa do wierzchu, a pomyje się rozlały i cuchną coraz bardziej. Nic nie pomoże ładny garniturek i krawat, bo słoma z buciorów wystaje. Nic nie dadzą gładkie słówka i wsparcie ważnych postaci. Dzisiaj prawda żąda ujawnienia i my tu ją widzimy. Przykre to, ale lepsze niż kłamstwo.
kadrowa
kadrowa 30.10.2017, 16:47
Równie uczciwy jak wierny.
Waldek
Waldek 28.10.2017, 11:58
We wrześniu 2016 r. p. burmistrz Augustowa popłynął kajakiem do Grodna na Białoruś trasą Kanału Augustowskiego. I co z tego wyszło? 17 października 2017 r. ogłoszono wyniki naboru wniosków aplikacyjnych w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina, cel tematyczny „Dziedzictwo”. Łącznie zaakceptowano do dofinansowania 17 projektów transgranicznych na kwotę 33,25 mln EUR. Szkoda tylko, że na liście projektów zakwalifikowanych nie ma żadnego projektu Urzędu Miejskiego w Augustowie. To kolejna stracona szansa.
Miętus
Miętus 28.10.2017, 07:52
Ktio jest bez winy nievh pierwsxy rzuci kamieniem. Nikt tylko nie zadal pytania.... A może bylo na odwrót??? Najlepiej znalesc kozła i osądzac szydzic.
urzednik
urzednik 30.10.2017, 16:41
Uwierz narazie na słowo JEST WINIEN!!!!
KOKO
KOKO 27.10.2017, 07:42
Panie Wojtku, przyznaj się Pan w końcu że masz babę na boku, z Filipkiem się nie dogadujesz - choć to widać praktycznie od początku, Idziesz Pan do Zieliniaka, nawet radni już podjeżdżają ze Pana nie chcą w PiS, no cóż romansy są nie po Bożemu...Ale naprawde nic się nie stanie, ludzie wybaczają, Przewodniczący zostanie burmistrzem, przecież wiadomo... i będzie spoko, wystarczy się przyznać, błędy są ludzkie, każdemu się zdarza.
Ktoś
Ktoś 31.10.2017, 11:38
Chłopie jaki przewodniczący burmistrzem? Nie znasz procedur w przypadku rezygnacji burmistrza. Wpierw się dowiedz, a potem pisz, bo się ośmieszasz.
mieszkanka
mieszkanka 27.10.2017, 07:31
Istna telenowela, z sesji na sesję jest coraz ciekawiej...
tak