Odzież robocza
Odzież robocza
Odzież robocza

Utrudnienia w ruchu

Utrudnienia w ruchu
Przypominamy, że trwa długo oczekiwana przebudowa ulicy 3 Maja w Augustowie na odcinku od ulicy Hożej do Ronda Marconiego. W związku z obecnie prowadzonymi na tej ulicy pracami, zamknięto ją dla ruchu samochodowego.

Długo oczekiwana przez mieszkańców Augustowa przebudowa jednej z głównych ulic Augustowa, czyli 3 Maja, rozpoczęła się na początku września. W tym roku zostanie zrealizowany pozostały do wykonania odcinek od ulicy Hożej do Ronda Marconiego. Dzięki zawartemu porozumieniu pomiędzy Powiatem Augustowskim i Miastem Augustów zadanie o wartości ponad 2,2 mln zł zostanie sfinansowane z budżetu samorządu powiatowego i miejskiego.

Odzież robocza
Odzież robocza
Odzież robocza

–Przebudowywany odcinek będzie utrzymany w charakterze wykonanej w ubiegłym roku części od ulicy ks. Ściegiennego do ulicy Hożej – informuje starosta Jarosław Szlaszyński. – Na jezdni zostanie położona nawierzchnia bitumiczna, chodniki będą wykonane z kostki betonowej, a zatoki parkingowe z kostki granitowej. Zamontowane zostaną stylowe lampy i posadzone nowe drzewa.

Zgodnie z harmonogramem, od początku października, na czas wykonywania warstw konstrukcyjnych nawierzchni, ulica została całkowicie zamknięta dla ruchu kołowego. Obecnie ruch odbywa się wyznaczonymi objazdami. Prace potrwają do 30 listopada.

-Liczymy na zrozumienie wszystkich użytkowników ulicy i prosimy mieszkańców  o wyrozumiałość –dodaje J Szlaszyński.

W związku z remontem ulicy zostały też zmienione miejsca przystanków autobusowych.

-Na czas prac przystanki z ulicy 3 Maja zostały przeniesione na ulicę Hożą od strony bloków na Śródmieściu –informuje Dariusz Żygadło, kierownik Zakładu Komunikacji Miejskiej z Przedsiębiorstwa Transportowego Necko.  

Jolanta Wojczulis
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Grzegorz
Grzegorz 12.10.2017, 10:56
Trzeba pochwalić za organizację prac remontowych, wcześniejsze uprzedzanie o rozpoczęciu i ogólnie że w końcu remonty ruszą. Oby tylko na remontowanym odcinku powstało więcej miejsc parkingowych (sąd rejonowy teraz tu jest) a nie klombów, betonowych donic z kwiatami lub zakazu parkowania. Ma to służyć mieszkańcom a nie wątpliwej estetyce.
wecwe
wecwe 12.10.2017, 08:17
Starosta w końcu powinien wyrównać asfalt na ul. Turystycznej, Nadrzecznej, Nowomiejskiej itd., bo można urwc koła w aucie. Konopnickiej też coraz bardziej pocharatana. Niby asfalt a jeździ się jak po kocich łbach.

Pozostałe