Odzież robocza
Odzież robocza
Odzież robocza

Święto jeźdźców w Żarnowie  

Święto jeźdźców w Żarnowie
Kiedyś była pogoń za lisem, tym razem będą skoki przez przeszkody. W ten sposób augustowscy miłośnicy jazdy konnej chcą świętować tzw. Hubertusa. W sobotę, 30 września, w Stadninie Żarnowo odbędą się I Towarzyskie Zawody w Skokach przez Przeszkody pod Honorowym Patronatem Starosty Augustowskiego.

Już tradycją się stało, że na zakończenie sezonu jeździeckiego, na przełomie października i listopada w stajniach, ośrodkach, klubach i stadninach, odbywają się popularne Hubertusy. Najczęściej jeźdźcy biorą udział w gonitwie za lisem. Sam dzień św. Huberta przypada co prawda 3 listopada, ale niektórzy z uwagi na niepewną jesienną aurę, decydują się świętować wcześniej. Dzień św. Huberta to święto bardziej myśliwych niż jeźdźców. Ci drudzy jednak tak je sobie upodobali, że na stałe włączyli do kalendarza obowiązkowych imprez w siodle. Od wielu lat z niewielką przerwą Hubertusa obchodzą także jeźdźcy z Augustowszczyzny. Najczęściej rozgrywano gonitwę za lisem. W tym roku organizatorzy imprezy postanowili odejść od tej formuły.

Odzież robocza
Odzież robocza
Odzież robocza

-Chcieliśmy zaproponować coś innego, dlatego zdecydowaliśmy się na organizację zawodów skokach przez przeszkody –mówi Judyta Oleksiuk, która wraz z Natalią Brzozowską podjęły się organizacji Huberusa w Stadninie w Żarnowie. –Myślę, że to świetny pomysł i przypadnie do gustu zarówno najmłodszych jeźdźcom jak i starszym. Dla maluchów będzie przygotowany tor przeszkód, a dla bardziej wytrawnych jeźdźców bieg z przeszkodami.

Przewidzieliśmy też pięć konkursów skierowanych nie tylko do jeźdźców, ale także tych, którzy będą im towarzyszyć. Nagrody będą bardzo ciekawe. Warto przyjechać w sobotę do Żarnowa, bo zapowiada się ładna pogoda i z pewnością spędzimy wszyscy świetnie czas. 

Podczas świętowania nie zabraknie pokazów zumby, przejażdżek dla najmłodszych oraz smakowitego domowego jedzenia.

Przyłączmy się do zaproszenia i namawiamy do pojawienia się w Żarnowie w sobotę w południe. Start imprezy rozpoczyna się o godzinie 12.00

Jolanta Wojczulis

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe