Nadmorskie przebieżki

Nadmorskie przebieżki
Szlifowali swoją formę przed zawodami. Zawodnicy UKS Technik Augustów i Ośrodka Lekkiejatletyki w Augustowie przebywali na obozie sportowym w Rewalu. Oprócz intensywnych treningów zwiedzali nadmorskie okolice.

Augustowscy miłośnicy królowej sportu, czyli lekkoatletyki co roku jeżdżą na obozy letnie, żeby pracować nad swoją formą. Tak było i tym razem. Sportowcy wyjechali do nadmorskiej miejscowości w Rewalu.

-Treningi odbywały się na stadionie lekkoatletycznym, terenie leśnym, siłowni oraz nad morzem w formie zabawowej. Na zajęciach teoretycznych uczestnicy obozu poznawali zasady treningu lekkoatletycznego oraz zasady zdrowego odżywiania –informuje Jolanta Sowól, trener augustowskich lekkoatletów. –Realizowaliśmy także program profilaktyczny „Słoneczna lekkoatletyka-stop agresji”. Był również czas na wspólne zabawy taneczne i wycieczki. W Międzyzdrojach zawodnicy uczestniczyli w Miasteczku Lekkoatletycznym przy Promenadzie Gwiazd, zdobywając medale i nagrody rzeczowe oraz spotkali się z gwiazdami polskiej lekkoatletyki: Pawłem Wojciechowskim, Jackiem Wszołą i Szymonem Ziółkowskim.

Obóz został dofinansowany przez Urząd Miejski w Augustowie w ramach otwartego konkursu ofert na wypoczynek letni dzieci i młodzieży na zadania Słoneczna Lekkoatletyka –obóz rekreacyjno-sportowy.   

Jolanta Wojczulis

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe