Odzież robocza
Odzież robocza
Odzież robocza

Sukces ma wielu ojców 

Sukces ma wielu ojców Jadwiga Koniecko
Pod koniec kwietnia, tuż przed sezonem letnim, wodne przejście granicznie na Kanale Augustowskim Rudawka-Lesnaja zostało rozszerzone o przejście pieszo-rowerowe. Krok ten, który podjęty został przez władze wojewódzkie, powiatowe, miejskie i białoruskie, okazał się strzałem w dziesiątkę. Ruch na tym przejściu wzrósł siedmiokrotnie.

Śluzę Kurzyniec na Kanale Augustowskim tylko od maja do końca lipca przekroczyło prawie trzy razy więcej jednostek pływających niż w latach ubiegłych przez cały sezon letni. Ogromną popularnością cieszą się wycieczki rowerowe z Polski na Białoruś i z Białorusi do Polski.

Odzież robocza
Odzież robocza
Odzież robocza

–Bardzo się cieszę, że ruch bezwizowy przynosi istotne korzyści dla rozwoju turystyki na Kanale Augustowskim – mówi burmistrz Augustowa Wojciech Walulik. – Bardzo zależało nam na poszerzeniu przejścia wodnego Rudawka-Lesnaja o status przejścia pieszo-rowerowego, zabiegaliśmy o to od dawna. Dziś widzimy, że ta decyzja znacznie zwiększyła liczbę turystów przemierzających szlak Kanału Augustowskiego – nie tylko kajakiem, ale także pieszo i na rowerze. Kanał Augustowski od lat jest magnesem przyciągającym do Augustowa rzeszę turystów z kraju i z zagranicy. Jestem przekonany, że gości odwiedzających nasze urokliwe miasto każdego roku będzie coraz więcej – także dlatego, że mają możliwość bezwizowego odkrywania zabytku architektury wodnej z XIX w. również po stronie białoruskiej. 

Beata Perzanowska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe