Odzież robocza
Odzież robocza
Odzież robocza

Tytoń i rozwój gospodarczy 

Tytoń i rozwój gospodarczy
O tym, że branża tytoniowa jest ważną dziedziną augustowskiej gospodarki i stanowi szansę dla rozwoju kariery zawodowej, nie trzeba nikogo przekonywać. Lokalny potentat od lat rozwija się prężnie i zapewnia nowe miejsca pracy. Zorganizowane w Augustowie spotkanie plantatorów tytoniu, w którym uczestniczył m.in. minister rolnictwa było okazją do rozmów, wymiany poglądów, ale również ważnych deklaracji.

Nie jest tajemnicą, że zarówno w samym Augustowie, ale także w okolicznych miejscowościach i wsiach uprawy tytoniu były przed laty powszechną formą działalności rolniczej, przynoszącą wymierne korzyści. Wielu z nas pamięta obraz wiszących na ścianach domów czy budynków gospodarczych suszących się liści tytoniu. Dziś ze względu na dużą konkurencję z zewnątrz i import tego surowca niemal z całego świata, lokalni plantatorzy znaleźli się pod presją. Niektórzy z nich stanęli przed poważnym dylematem, czy ciężka praca przy uprawie, zbiorach i przygotowaniu tytoniu do sprzedaży jest dla nich jeszcze rentowna. Warunki do hodowli tej rośliny w Polsce są ciągle niezwykle korzystne. Brakuje jednak środków np. na wdrożenie technologii, która na zachodzie znacznie ułatwia prowadzenie tego typu działalności. Warto podkreślić, że nie tylko sama uprawa tytoniu jest niezwykle pracochłonna, ale również zbiory, które w Polsce nawet obecnie odbywają się często wyłącznie przy pomocy rąk. Ma to też swoje plusy, bo jakość zbiorów polskich rolników jest dzięki temu na naprawdę wysokim i wyróżniającym na tle Europy poziomie.

Odzież robocza
Odzież robocza
Odzież robocza
Bartosz Lipiński
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe