List do redakcji Tadeusza Jaworskiego

  • 9.08.2017, 15:00 (aktualizacja 09.08.2017 15:02)
  • Tadeusz Jaworski
List do redakcji Tadeusza Jaworskiego fot. Tadeusz Jaworski (pierwszy po prawej)
List do redakcji Tadeusza Jaworskiego.

List do redakcji Tadeusza Jaworskiego:

Władza czy służba na rzecz społeczeństwa, czyli jak nasi radni mają w głębokim poważaniu mieszkańców Miasta – swoich wyborów

W dniu, 31 lipca, uczestniczyłem w posiedzeniu Komisji Rozwoju Rady Miasta pod przewodnictwem Pawła Kotwicy przewodniczącego tejże Komisji.

Jednym z tematów była prezentacja przez Kierowniczkę Wydziału „Strategii Promocji Marki Miasta Augustowa na lata 2017-2022”. Mówiła dość obrazowo, rzeczowo i na temat, posiłkując się prezentacją wizualną. Pominęła jednak, mimo mojej prośby, prezentację tzw. analizy SWAT – pokazanie mocnych i słabych stron realizacji strategii. Szkoda, ponieważ w/w analiza jest podstawą i chyba najważniejszą częścią w tego typu dokumentach strategicznych.

W trakcie dyskusji Radni zgłaszali swoje uwagi, które Szanowna prelegentka zobowiązała się nanieść w poprawionym dokumencie. Konsultacje społeczne zgodnie z ogłoszeniem mają rozpocząć się dopiero 02 sierpnia a zakończyć 08 sierpnia (pomijam fakt, że biorąc pod uwagę okres urlopowy, jest to bardzo krótki okres na dyskusję nad tak ważnym dokumentem). Biorąc powyższe pod uwagę, moim zdaniem dokument w ostatecznej wersji nie jest jeszcze gotowy.

Jakież było moje zaskoczenie, kiedy mimo tego, Przewodniczący Paweł Kotwica postanowił przeprowadzić głosowanie w sprawie jego przyjęcia. Zmuszony byłem, pomimo nie udzielenia mi głosu przez Pana Przewodniczącego, zwrócić uwagę jak można przyjmować coś, co jeszcze nie istnieje, ale jak zwykle „grochem o ścianę”.

Wątpliwości moje podzielił również Przewodniczący Rady Miasta Filip Chodkiewicz, dodając, iż jeszcze nie zdążył nawet zapoznać się z dokumentem do końca. Było to powodem wstrzymania się od głosu. Wstrzymał się jeszcze jeden z Radnych. Żaden nie zawnioskował o przesunięcie głosowania nad gotowym, poprawionym dokumentem, uwzględniającym również uwagi mieszkańców oddane w trakcie Konsultacji społecznych. Co Was interesują wnioski i uwagi jakiś tam mieszkańców? Konsultacje ważne, że ogłosiliście a że po czasie i tam nikogo one nie interesują i nie są wiążące.

No cóż do wyborów szliście, jako KWW „Nasze Miasto”, teraz jesteście Władza „Miasto Jest Nasze” i mieszkańcy już Was nie interesują. Będą potrzebni na przyszły rok, jako „mięso wyborcze”.

 

                               Z wyrazami szacunku

                             Tadeusz Jaworski

Tadeusz Jaworski
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (14)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Red
Red 11.08.2017, 17:22
Cieślik był burmistrzem prawie 14 lat i posłem w historii miasta podobne osiągnięce miał burmistrz Halicki chociaź burmistrzem był krótko, to moźe sobie pisać nawet posty Ale twoje osiągnięcia to właśnie tylko te głupawe posty...
Sąsiad
Sąsiad 12.08.2017, 11:13
Można podawać tylko rączkę i sztucznym uśmiechem świecić do obiektywów by otrzymać złoty medal od prezydenta.
Na ludzi nasłać bat co za 3 min spóźnienia zabiera premię. Proponuję panu włodarzowi pracę (jakby się powineła noga na kolejnych wyborach) w miejskiej spółce jest coraz wiecej wolnych miejsc. Tylko bedzie pan musiał zapomnieć o mszy św w godzinach pracy w pierwsze piątekì!
V.I.P
V.I.P 11.08.2017, 07:38
Gdyby "Red"nie brał się za POlitykowanie, dotrzymał danego słowa mieszkańcom, nie był jak Wałęsa z ego pod chmury tylko ja ja ja ja prawdziwym królem jestem bo (p)osłem zostałem, to kto wie może burmistrzem byłby do dzisiaj.A tak pisanie postów z błędami w internecie jako nowe hobby zostało i robienie czarnego PR.
Red
Red 10.08.2017, 21:43
Augustowianko jakby 15 lat temu fejs i Internet był tak dostępny jak dziś to ówcześnie rządzący by wygrywali wybory w cugla bo wtedy były realizowane największe inwestycje dzisiaj to więcej jest propagandy niź inwestycji...i wtedy strzy nie byli starzy chociaź starzy czasami więcej mogą i lepiej.....
rydz
rydz 10.08.2017, 20:16
Takiego czegoś co jest teraz to nikt się nie spodziewał. Dużo projektów, promocji własnych osób.
Pr
Pr 10.08.2017, 17:56
Ludzie generalnie chcą źyć w państwie demokratycznym i to słuszne tylko nie rozumieją źe nieodzownym elementem systemu demokratycznego są partie polityczne czy napoziomie krajowym czy samorządowy wtedy jest jasna sprawa kogo winić za niepowodzenia czy chalić za sukcesy, paradoks Polski polega na tym że ludzie nie lubią koterii a je wybierają, dziś wystarczy źe się skrzykną popecznicy proboszcza jakiegoś biznesu i juź moźna wygrać wybory w gminach miasteczkach... a później te same osoby znowu startujź tylko komitet się inaczej nazywa i niestety, głupi lud to kupuję,,,
augustowianka
augustowianka 10.08.2017, 14:32
Jeju, i tak źle i tak niedobrze... Kiedyś jak rządzili stare pryki, to nikt nic nie wiedział co sie z "miastem" dzieje, jakie projekty, czy są czy ich nie ma. Nie bylo głosowań mieszkańców itp. Teraz zaczyna coś się dziać. Ludzie wiedzą co się dzieje, Mają wszystko podane jak na dloni... ale nie... źle... najlepiej żeby sypali złotem po ulicach i głaskali po głowie. Wszyscy powinni pracować nad miastem. A biznesmeni skrzyknięci pod Jabłonkami? Piątka im za to, że wzieli sprawy w swoje ręce, a nie dali sobą rządzić starym pierdołom co się wszystkiego boją i patrzą tylko zeby im w tłusty zad było ciepło....
mieszkaniec od ur. augustowiak
mieszkaniec od ur. augustowiak 10.08.2017, 07:23
I to jest piękny przykład by nie głosować na towarzystwo wzajemnej adoracji połączone tylko biznesowo skrzyknięte Pod Jabłoniami. Tylko partie polityczne mające zaplecze, doświadczenie, wiedzę "know how" ludzi oddanych wyborcom powinni rządzić. Tam nie ma miejsca na prywatę i jednostkowe szaleństwo biznesu oraz ciułania grosza.Mieszkańcy Augustowa to masohiści. Z deszczu pod rynnę.Wierzę że przyjdzie roztropność, przemyślenie i w końcu dotrze i do nas #Dobra Zmiana.
Krechowiak
Krechowiak 11.08.2017, 10:53
Jak czytam: "Tylko partie polityczne mające zaplecze, doświadczenie, wiedzę "know how" ludzi oddanych wyborcom powinni rządzić." to nie wierzę własnym oczom. Proszę obejrzeć relacje z sejmu i jego okolic. Partyjna polityka wygląda naprawdę cudownie. Misiewicze, Nowaki i inni.
leśny ludek
leśny ludek 10.08.2017, 09:12
Partie w samorządach to jest dopiero nonsens.
mieszkaniec od ur. augustowiak
mieszkaniec od ur. augustowiak 10.08.2017, 10:18
Dlaczego? Jakbyś zechciał rozwinąć ten "nonsens"? W miastach jak Suwałki, Ełk, Białystok rządzą partie od kilkunastu lat i gdzie te miasta są teraz a gdzie my?
Krechowiak
Krechowiak 11.08.2017, 10:51
W Ełku rządzą bezpartyjni, w Białymstoku rządzą bezpartyjni, a w Suwałkach... no chyba akurat też :))))
leśny ludek
leśny ludek 10.08.2017, 10:52
U nas też rządziły od kilkunastu lat partie, tak samo jak w wielu innych miastach z małymi sukcesami, więc jest to fałszywa analogia.
W partii nie ma miejsca na prywatę? Za to z pewnością jest dużo miejsca na partyjniactwo. Samorządy w obecnym ustroju mają czysto techniczne zadania, mogą nimi rządzić technokraci i nie trzeba ich na siłę wikłać w wielką politykę. 
Mieszkanka
Mieszkanka 9.08.2017, 23:13
Trafne określenie MIASTO JEST NASZE !
Niech mi tylko ktoś z NM przyjdzie do domu namawiac do głosowania....zatrzasnę drzwi. Drugi raz nie dam się nabrać!

Pozostałe