Odzież robocza
Odzież robocza
Odzież robocza

Wywiad z byłym Prezydentem RP Bronisławem Komorowskim 

Wywiad z byłym Prezydentem RP Bronisławem Komorowskim
Rozmowa z byłym Prezydentem RP Bronisławem Komorowskim, uczestnikiem manifestacji w obronie niezależnych sądów zorganizowanej w Augustowie 20 lipca. Były prezydent udzielił wywiadu Przeglądowi Powiatowemu w kilka minut po zakończeniu augustowskiej manifestacji, zapytaliśmy go nie tylko o sprawy związane z polityką, ale również o jego sympatię do naszej części kraju i odpoczynku w tym regionie Polski.

Rozmowa z byłym Prezydentem RP Bronisławem Komorowskim, uczestnikiem manifestacji w obronie niezależnych sądów zorganizowanej w Augustowie 20 lipca.

Odzież robocza
Odzież robocza
Odzież robocza

Nie podpisałbym tych ustaw

Panie Prezydencie, czy gdyby był Pan dziś urzędującą Głową Państwa, to czy podpisałby Pan ustawy rządu PiS dotyczące wymiaru sprawiedliwości?

-Traktowałem serio rolę prezydenta, jako strażnika konstytucji i z tego punktu widzenia całość ustaw dotyczących wymiaru sprawiedliwości wprowadzanych przez rząd PiS kwalifikuje się do pełnego weta.

Jakie konsekwencje może mieć wprowadzenie tych ustaw dla zwykłych mieszkańców Augustowa?

-Dokładnie takie same, jak dla każdego obywatela. Po pierwsze tak karygodne ustawy spowodują, że w Europie i na świecie będziemy odbierani, jako kraj podejrzany z punktu widzenia kryteriów demokratycznych, a to się przełoży na budżet europejski. Kto nie ma przyjaciół w Europie, kto jest podejrzany z punktu widzenia spełniania lub niespełniania kryteriów europejskich, ten traci w budżecie. To się będzie przekładało w przyszłości na pieniądze w każdym samorządzie. Myślę, że Polacy niedługo zweryfikują, jakie zdolności do zabiegania o polskie interesy w Unii Europejskiej ma rząd Prawa i Sprawiedliwości. Będziemy mogli porównać ile pieniędzy wywalczył rząd Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego dla polskich rolników, samorządów i gospodarki, a ile uzyska PiS.

Bartosz Lipiński
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe