Odzież robocza
Odzież robocza
Odzież robocza

40 milionów na inwestycje 

40 milionów na inwestycje
Obecnie trwa przebudowa 9 ulic: Zawilcowej, Straży Leśnej, Agrestowej, Porzeczkowej, Jabłoniowej, Słonecznej, Gwiezdnej, Sajenek i Wojciech. W piątek, 21 lipca, odebrano już przebudowaną drogę wewnętrzną dojazdową do budynku Obrońców Westerplatte 11 oraz ulicę Perstuńską.

-We wrześniu ruszy przebudowa kolejnych trzech ulic: Miętowej, Rucianej i Ziołowej. Obecnie trwa przetarg na wyłonienie wykonawcy przebudowy następnych ulic: Zielonej i Żytniej od strony Łanowej, które będą remontowane jesienią 2017 r. -informuje Anna Samel, Kierownik Wydziału Promocji, Turystyki i Kultury Urzędu Miejskiego w Augustowie. Miejskie ulice przebudowywane są głównie w ramach programu „Rozwoju sieci dróg miejskich” prowadzonego we współpracy z mieszkańcami, zainicjowanego przez Radę Miejską w Augustowie w 2016 r.

Odzież robocza
Odzież robocza
Odzież robocza

Od kwietnia trwa także budowa długo oczekiwanej ulicy Glinki o długości ponad 700 m. Inwestycja uzyskała dofinansowanie w wysokości 50% kosztów inwestycji z „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016–2019”. W zakres robót na ul. Glinki wchodzą także: budowa ścieżki rowerowej i linii energetycznej, oświetlenia ulicznego oraz przebudowa sieci wodociągowej i kanalizacji.

-Trwają także intensywne prace związane z uzbrojeniem terenów inwestycyjnych Strefy Aktywności Gospodarczej w Augustowie. Wykonawca do października br. wyposaży 20 ha gruntów zlokalizowanych przy ul. Wojska Polskiego na skrzyżowaniu DK 8 (w kierunku Białegostoku) i DK 61 (w kierunku Warszawy) w sieć wodociągową, energetyczną, kanalizację sanitarną i deszczową oraz infrastrukturę dróg wewnętrznych. Uzbrajanie terenów realizowane jest przy finansowaniu ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego –dodaje A. Samel.

Jolanta Wojczulis
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Mieszkaniec miasta
Mieszkaniec miasta 9.08.2017, 21:06
Budowa ulicy Sajenek to czysta fikcja i kiepski żart.Mieszkańcy dzielnicy Sajenek muszą jeździć po drodze jak na poligonie pełnej dziur .Ponoć ulica Sajenek została przez władze miasta przekazana wykonawcy p.Masiewiczowi.Nikt jednak nie poczuwa się do wyrównania drogi.Ludzie niszczą samochody,a stan zawieszenia trwa.
wev
wev 8.08.2017, 09:33
Co do ulicy Wojciech. Budowa od DK16 Studzieniczna do Hotelu Wojciech tylko, czy też od tego miejsca aż do styku z Turystyczną wraz z wykonaniem ścieżki rowerowej?

Pozostałe