Odzież robocza
Odzież robocza
Odzież robocza

Lądowisko powstanie za rok 

Lądowisko powstanie za rok
Wylądował praktycznie na trawniku niedaleko centrum miasta spiesząc z pomocą poszkodowanym w wypadku. Ta nietypowa sytuacja z udziałem śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego miała miejsce ponad dwa tygodnie temu. Wśród augustowian wzbudziła niemałą sensację. Wielu z nich pytało kiedy w końcu zostanie wybudowane lądowisko, żeby takich sytuacji uniknąć. My również uważamy, że lądowisko przyszpitalne jest potrzebne. Jednak śmigłowiec i tak będzie mógł wylądować wszędzie.

Do rozmów o lądowisku sprowokował augustowian, wypadek który miał miejsce  w niedzielę, 23 lipca, na skrzyżowaniu ulic Nowomiejskiej z Kwaśną, gdzie kierowca Hondy Yazz zderzył się ze Skodą Kodiaq. Wielu mieszkańców naszego miasta dzwoniło do nas oburzonych i pytało kiedy ono w końcu powstanie, żeby lekarze LPR nie musieli lądować w trawie jak to miało miejsce podczas tego wypadku. Tak jak większość augustowian jesteśmy za tym, żeby lądowisko przyszpitalne powstało, zaznaczamy jednak, że będzie ono wykorzystywane do innych celów aniżeli nagłe wypadki. Justyna Sochacka, rzecznik prasowy Lotniczego Pogotowia Ratunkowego wyjaśnia, że załogi LPR realizują dwa rodzaje misji.

Odzież robocza
Odzież robocza
Odzież robocza

-Pierwsze tzw. loty hems, są wysyłane do wypadków i nagłych zachorowań, drugie to są transporty międzyszpitalne – informuje rzecznik. -Przy tych pierwszych liczy się każda sekunda. Załoga już z powietrza wybiera bezpieczne miejsce i ląduje jak najbliżej pacjenta. Wtedy nie jest wymagana obecność innych służb. Po zachodzie słońca korzystamy z tzw. miejsc gminnych, na które karetki dowożą poszkodowanych. Wtedy zabezpieczają je i oświetlają strażacy.

Jak dodaje rzeczniczka LPR niewielka łąka czy trawnik nie są w żaden sposób miejscami nietypowymi.

Jolanta Wojczulis
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe