Odzież robocza
Odzież robocza
Odzież robocza

UKS "Białobrzegi" – mały klub z sukcesami  

UKS "Białobrzegi" – mały klub z sukcesami
Jeden tytuł wicemistrza Polski, dwa tytuły mistrzów województwa oraz kilka tytułów wicemistrzowskich w województwie podlaskim. Wysokie miejsca w rankingach swoich kategorii wiekowych. Miejsca na podium w wielu turniejach tenisa stołowego. Wysokie miejsce drużyny seniorów w rozgrywkach II ligi podlaskiej tenisa stołowego. To największe sukcesy tenisistów stołowych Uczniowskiego Klubu Sportowego "BIAŁOBRZEGI" w minionym sezonie rozgrywkowym 2016/2017.

Klub mały ponieważ w minionym sezonie rozgrywkowym posiadał tylko 16 licencji zawodniczych PZTS. Trzynaście męskich i trzy kobiece. Po jednej licencji w skrzatach (2008/2009) i młodzikach (2004/2005), po trzy licencje w kadetach (2002/2003) i juniorach (1999/2000/2001), dwie licencje w młodzieżowcach (1996/1997/1998) oraz sześć w seniorach (1995 i starsi). Trzej zawodnicy nie posiadali licencji i mogli brać udział tylko w turniejach otwartych. Chociaż klub mały ale za to wielki "duchem", z wieloletnimi tradycjami i dobrze wyszkolonymi zawodnikami. Gdziekolwiek na turniejach pojawiali się zawodnicy z białobrzeskiego klubu zawsze budzili respekt u przeciwników. Od września 2016 do końca czerwca 2017 sukcesów sportowych było bardzo dużo. Prawie z każdego turnieju tenisowego gdzie startowali białobrzescy tenisiści stołowi, przywozili cenne trofea. Najwięcej sukcesów odnieśli w grach indywidualnych. Największym sukcesem w tych grach był srebrny medal i wicemistrzostwo Polski oraz brązowy medal w grach podwójnych Romka Skrzekuta na XVII Mistrzostwach Polski Pracowników Lasów Państwowych rozegranych w Ornecie, woj. warmińsko-mazurskie. Romek zaliczył też bardzo udany sezon w drugoligowej drużynie UKS"Białobrzegi" oraz zaliczył kilka udanych turniejów. Był drugi w kategorii Open na turnieju w Sokółce o Puchar Burmistrza Miasta Sokółki oraz wywalczył wysokie trzecie miejsce w silnie obsadzonym ubiegłorocznym VIII Memoriale Mariana Kasjanowicza, rozegranym w Białobrzegach. Jednak najwięcej sukcesów odnieśli najmłodsi tenisiści UKS "Białobrzegi". W kategorii skrzat przez cały sezon brylował Karol Szeszko (2008), uczeń SP.2 Augustów. Na Mistrzostwach Województwa Podlaskiego skrzatów wywalczył złoty medal i został Mistrzem Województwa w grze pojedyńczej. W rankingu skrzatów na koniec sezonu zajął I miejsce. Na turnieju w Pisanicy nie miał sobie równych i został Mistrzem Gminy Kalinowo wśród skrzatów. Często też próbował swoich sił ze starszymi kolegami w kategorii żak. W cyklicznym turnieju Grand Prix Olecka 2017 w kategorii żak Karol był czwarty, a w rankingu żaków woj. podlaskiego znalazł się na wysokim 8 miejscu.

Odzież robocza
Odzież robocza
Odzież robocza
Jolanta Wojczulis
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe