Odzież robocza
Odzież robocza
Odzież robocza

500 plus po nowemu  

500 plus po nowemu
Rozpoczął się już okres składania wniosków o przyznanie świadczeń rodzinnych, świadczeń z funduszu alimentacyjnego oraz świadczeń wychowawczych- tzw. 500 + na kolejny okres zasiłkowy, trwający w przypadku świadczeń rodzinnych od 1 listopada 2017 roku do 31 października 2018 roku, natomiast w przypadku świadczeń wychowawczych (500+) od 1 października 2017 roku do 30 września 2018 roku. Jedną ze zmian w programie 500 + jest ograniczenie dostępu do tego świadczenia dla osób samotnie wychowujących dziecko. Wymagane jest bowiem ustalenie alimentów, ale nie dotyczy to wszystkich przypadków.

Od 1 sierpnia można już składać wnioski o przyznanie świadczeń rodzinnych, czyli zasiłków rodzinnych i dodatków, świadczeń z funduszu alimentacyjnego oraz świadczenia 500+. Dział Świadczeń Rodzinnych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Augustowie na interesantów czeka w poniedziałki, wtorki, środy i piątki, w godzinach od 7.00 do 15.00, a w czwartki od godz. 7.00 do 17.00. Przypomnijmy, że zaszły zmiany w przyznawanej przez MOPS pomocy. Przede wszystkim zmieniły się wzory wniosków o przyznanie świadczeń rodzinnych, świadczeń alimentacyjnych, wnioski o ustalenie prawa do świadczeń wychowawczych oraz załączników do tych wniosków. Nie zmienią się zaś kwoty wypłacanej pomocy oraz progi dochodowe uprawniające do skorzystania z wsparcia.

Odzież robocza
Odzież robocza
Odzież robocza

-W przypadku ubiegania się o świadczenie wychowawcze na pierwsze dziecko dochód na osobę w rodzinie nie może przekroczyć 800,00 zł, a jeśli członkiem rodziny jest dziecko niepełnosprawne, to świadczenie wychowawcze przysługuje na pierwsze dziecko jeżeli dochód rodziny w przeliczeniu na osobę nie przekracza kwoty 1.200,00 zł -mówi Irena Wiatrowska, kierownik Działu Świadczeń Rodzinnych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Augustowie.

Przypomnijmy, że świadczenie wychowawcze przysługuje matce, ojcu, opiekunowi faktycznemu albo opiekunowi prawnemu w wysokości 500,00 zł miesięcznie na dziecko w rodzinie. Świadczenie przyznawane jest do ukończenia przez dziecko 18 roku życia.

-Podstawę do przyznania świadczenia wychowawczego na nowy okres świadczeniowy 2017/2018 na pierwsze dziecko stanowić będą dochody za 2016 rok – z uwzględnieniem określonych ustawą o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci przepisów o utracie i uzyskaniu dochodu -dodaje kierownik Działu Świadczeń Rodzinnych.

Beata Perzanowska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe