Odzież robocza
Odzież robocza
Odzież robocza

Poetyckie wersy w parku

Poetyckie wersy w parku
Gościli u nas poeci z całej Polski. A to za sprawą Pleneru Artystycznego, który w dniach 16-23 lipca odbył się w Suchowoli. Literaci chętnie przyjechali do nas na jeden dzień i podzielili się swoją poezją.

W Plenerze Artystycznym, który odbył się w Suchowoli udział wzięło 14 poetów z całej Polski. Wśród nich znalazła się także nasza poetka Józefa Drozdowska należąca do Związku Literatów Polskich oraz Nauczycielskiego Klubu Literackiego w Białymstoku. Dzięki Krystynie Gudel z Suchowoli, organizatorce pleneru i serdecznej przyjaciółce pani Józi, w czwartek, 20 lipca, poeci odwiedzili także nasze miasto. Pływali katamaranem w Dolinę Rospudy, zwiedzali miasto Augustów, czytali swoje wiersze ludziom odpoczywającym w augustowskim parku na Rynku Zygmunta Augusta, po czym spotkali się w Miejskim Domu Kultury.

Odzież robocza
Odzież robocza
Odzież robocza

Podczas spotkania, które prowadziła poetka i organizatorka pleneru, Krystyna Gudel swoje wiersze czytali następujący uczestnicy pleneru: Grażyna Cylwik, Józefa Drozdowska, Irena Grabowiecka, Krystyna Gudel, Joanna Jakubik, Regina Kantarska-Koper, Joanna Pisarska, Daniela Polasik, Irena Słomińska, Kazimierz Słomiński i Wanda „Dusia” Stańczak.

Poza tym wiersze swoje zaprezentowały augustowianki -nie uczestniczące w plenerze- ale które przybyłe na spotkanie: Irena Batura – Nauczycielski Klub Literacki w Białymstoku oraz Ewa Wojtków i Irena Posiewko z Bożeną Daniłowicz (z Augustowskiego Klubu Literackiego im. Janusza Sowińskiego). 

Jolanta Wojczulis
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe