Odzież robocza
Odzież robocza
Odzież robocza

Zielone smoki nad Nettą

Zielone smoki nad Nettą
Już w najbliższą niedzielę, 30 sierpnia, w Augustowie odbędzie się impreza Radia Białystok oraz Miasta Augustów, czyli „Co ma pływać nie Utonie” Mistrzostwa Polski w Augustowie w Pływaniu na Byle Czym”. Jak co roku będzie można podziwiać na rzece Netcie oryginalne pływała, a wieczorem pobawić się przy znanych zespołach.

„Co ma pływać nie utonie” to jedna z najstarszych i najbardziej widowiskowych imprez gwarantująca dużą dozę emocji zawodnikom i ogromną dawkę humoru widzom. Zgodnie z zasadami, pływające cuda muszą utrzymać się na wodzie i pokonać około kilometrowy odcinek. Jury co roku ocenia oryginalność konstrukcji oraz ciekawe rozwiązania techniczne.

Odzież robocza
Odzież robocza
Odzież robocza

Do tej pory konstruktorzy prześcigali się w pomysłach, przez te ponad 20 lat organizowania imprezy po rzece Netcie pływały między innymi: smoki, czołgi, helikoptery, gramofony, wioski indiańskie, ławeczka Wikowyje, Szrek i wiele innych ciekawych pływadeł. Czym popiszą się uczestnicy tegorocznych zawodów dowiemy się wkrótce.  Deklarację startu zgłosiło ponad 30 ekip, a na wszystkich uczestników czeka rekordowa pula nagród – w sumie 40 tys. złotych!

Sztandarowa impreza Radia Białystok startuje w niedzielę, 30 lipca, o godz. 15.30 na błoniach nad rzeką Nettą w Augustowie. Uczestnicy tegorocznych Mistrzostw w swoich wodnych dziwadłach prezentować się będą od godz. 16.00. To czas na głośny doping swoich faworytów.

-Bezpośrednio po wodnych bataliach, widzowie będą mieli możliwość wzięcia udziału w konkursach, a wręczenie nagród dzielnym i pomysłowym konstruktorom zaplanowano na godz. 18.30 –zapowiadają organizatorzy przedsięwzięcia. -To jednak nie koniec atrakcji tego dnia – o 19.00 wystąpi Eleanor Gray,a o 21.00 odbędzie się koncert niezwykle lubianego zespołu LemON. Liczymy, że na augustowskiej scenie usłyszymy takie hity, jak „Napraw”, „Jutro” czy „Będę z Tobą”.

Mistrzostwa Polski w Pływaniu na Byle Czym w Augustowie z Polskim Radiem Białystok posiadają już silną i ugruntowaną markę, co zostało docenione certyfikatem w konkursie na „Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Podlaskiego 2016”!

-Serdecznie zapraszamy na tę widowiskową imprezę –zachęcają organizatorzy mistrzostw.

Jolanta Wojczulis

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe