Odzież robocza
Odzież robocza
Odzież robocza

Skoki pod osłoną nocy

Skoki pod osłoną nocy
Międzynarodowy Konkurs Skoków na Nartach Wodnych „Netta Night Jump – Elite Jump Tournament” już za nami. Nasz utytułowany Kamil Borysewicz w gronie najlepszych skoczków świata zajął siódme miejsce. Na zawodach zabrakło drugiego zdolnego augustowianina Erwina Zawadzkiego, który niedawno doznał kontuzji.

Jak co roku na sztandarowe zawody w skokach na nartach wodnych imienia Zygmunta Kowalika, przybyło mnóstwo augustowian i turystów, żeby śledzić rywalizację ośmiu czołowych narciarzy wodnych w skokach za motorówką na rzece Netcie. Zebrana na bulwarach publiczność nie zawiodła się, bo było co oglądać, do Augustowa bowiem przyjechała elita zawodników tej dyscypliny sportu. Wśród zawodników byli: Taylor Garcia USA, Scot Ellis USA, Luca Spinelli ITA,  Joshua Braint Australia, Jack Critchley GBR, Igor Morozov RUS, Alexander Isaev BLR oraz augustowianin Kamil Borysewicz. W tym roku zabrakło drugiego zdolnego skoczka z naszego miasta, Erwina Zawadzkiego.

Odzież robocza
Odzież robocza
Odzież robocza

-Niestety Erwin nie mógł wziąć udziału w zawodach ze względu na kontuzję –poinformował nas Wojciech Krzywiński jak co roku z powodzeniem prowadzący mistrzostwa.

Pogoda była wymarzona, świeciło słońce i było ciepło. W pierwszej serii zawodów najlepszy był Jack Critchley GBR, który wykonał skok powyżej 64,1 metrów. W kolejnej serii Brytyjczyk umocnił swoją pozycję skacząc 64,5 m. Zawody zwieńczyła trzecia seria skoków, która była najbardziej emocjonująca i widowiskowa rozegrano ją bowiem w nocy. W tej ostatniej rundzie Jack Critchley potwierdził swoją znakomitą formę i skacząc 62 m, w efekcie stanął na najwyższym podium.  Drugie miejsce wywalczył natomiast Amerykanin, Ellis Scot, a trzecie jego rodak Taylor Garcia.

Nasz reprezentant Kamil Borysewicz zajął w gronie najlepszych skoczków świata siódme miejsce. 

 

Wyniki Międzynarodowego Konkursu Skoków na Nartach Wodnych „Netta Night Jump – Elite Jump Tournament”:

I miejsce – Jack Critchley GBR- 64,1m  64,4 m  62,0m

II miejsce – Scot Ellis USA- 55,4m  61,1 m  58,5m

III miejsce – Taylor Garcia USA- 59,3m 57,7 m  58,4m

IV miejsce - Luca Spinelli ITA – 60,2 m 58,9m 57,1m

V miejsce - Joshua Braint AUS-58,3m 57,3m 56,7m

VI miejsce – Alexander Isaev BLR -61,7m 61,4m 56,2m

VII miejsce – Kamil Borysewicz POL-57,5m 56,1m 55,2m

VIII miejsce – Igor Morozov RUS-59,4m 62,9m 53,1m

 

 

 

Jolanta Wojczulis
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe