Odzież robocza
Odzież robocza
Odzież robocza

Augustowska ulica przemówiła

Augustowska ulica przemówiła
Jak co tydzień zachęcamy do kupienia najnowszego wydania „Przeglądu Powiatowego” - w kioskach od czwartku, 27 lipca. Przypominamy, że nie wszystkie teksty są dostępne w internecie.

Augustowscy młodzi ludzie obudzili się. Uznali, że tym razem rząd „dobrej zmiany” zaczyna grzebać w ich życiu. We wtorek przez facebooka zebrali 35 osób, w sobotę 100, dzień później prawie 130. W czwartek do protestujących dołączył były prezydent Bronisław Komorowski. Na Rynek Zygmunta Augusta przyszło około pół tysiąca ludzi. Co ciekawe przeważały osoby młode, często z małymi dziećmi. Władze miasta nie uczestniczyły w protestach. W czwartek na wiadomość, że do zgromadzenia przyłączy się Bronisław Komorowski, odmówiły użyczenia prądu. Augustów jest prezydenckim miastem. Swoją willę miał tu przed wojną prezydent Mościcki.  Przyjmowanie takich gości jest wymogiem kultury osobistej, ale służy także zwiększaniu prestiżu miasta. Smutno nam Panie Burmistrzu, że pożałował Pan 6 groszy na prąd dla byłego prezydenta. Będziemy teraz pytać Pana o wydatki związane z wizytami innych ViP-ów, na przykład Jarosława Zielińskiego. Relacje z wszystkich protestów opisujemy w okładkowym artykule „Augustowska ulica przemówiła”.

Odzież robocza
Odzież robocza
Odzież robocza

Po największej manifestacji przed Kolumną Króla Zygmunta II Augusta, były prezydent udzielił wywiadu naszej gazecie. Zapytaliśmy go nie tylko o stosunek do kontrowersyjnych ustaw, ale też o jego powszechnie znaną sympatię do naszego zakątka kraju.

Leszek Czokajło właściciel Lecznicy zwierząt HIRON, tym razem zadbał o to, żeby jego klinika jako jedna z nielicznych w Polsce, oferowała nowoczesną metodę leczenia uszkodzeń chrząstki stawowej, zwyrodnień i zapaleń stawów. Zachęcamy do przeczytania artykułu „Krew, która leczy stawy”.

Dobiegł końca kolejny bluesowy maraton. Pasjonaci tej muzyki przez pięć dni mieli możliwość wysłuchania wielu znakomitych wykonawców. Relacja z festiwalu w artykule „Augustowem rządził blues”.

Branża tytoniowa w Augustowie jest ważną częścią naszej gospodarki. Jednak plantatorzy nie narzekają na brak problemów. Pomóc w ich rozwiązaniu miała zorganizowana w naszym mieście konferencja, o czym można przeczytać w tekście pt. „Tytoń i rozwój gospodarczy”.

Jak co tydzień dużo wydarzeń lokalnych, kulturalnych i sportowych, a także solidna porcja ogłoszeń drobnych.

 

Zachęcam do lektury

Krzysztof Przekop

Redaktor naczelny

Krzysztof Przekop
Podziel się:
 

Pozostałe